Wycieczka do Łeby...

Dnia 25 maja 2005 roku odbyła się wycieczka do Łeby, na którą wyruszyły klasy I ea i I eb wraz z opiekunkami: panią Haliną Grobelną, Wioletą Głowińską i Marią Wett.
Przeszliśmy wiele kilometrów zanim dotarliśmy na wydmy. Okazało się, że było warto. Widoki były niesamowite. Po jednej stronie znajdowało się Jezioro Łebsko, a po drugiej oczywiście Morze Bałtyckie. Po zejściu z wydm szliśmy brzegiem morza aż do wyrzutni, która znajdowała się w Słowińskim Parku Narodowym. Stamtąd popłynęliśmy „łodzią wikingów” przez jezioro, które było bardzo spokojne.
Następnie w Łebie mieliśmy czas wolny, aby rozejrzeć się po miasteczku, kupić pamiątkę i zjeść ciepły posiłek.
Wróciliśmy bardzo zadowoleni, gdyż pogoda nam dopisała. Mamy wiele wspaniałych wspomnień, których nie da się opisać.

Wycieczka do Wieżycy...

Dnia 13 maja 2005 roku, klasa I Ha wraz z częścią I Hb i I Tg pod opieką Pani profesor B. Antoniuk, T. Wesołowskiej i J. Barczyńskiej udały się na wycieczkę do Wieżycy.


Zwiedzaliśmy ośrodek wypoczynkowy Stoczni Gdynia. Jest on położony wśród lasów Szwajcarii Kaszubskiej nad malowniczym jeziorem Ostrzyckim.


Dowiedzieliśmy się miedzy innymi, że ośrodek ten dysponuje około dwustu sześćdziesięcioma miejscami w pawilonie mieszkalnym i pięknych domkach letniskowych. Mieliśmy okazję podziwiać nowoczesny sprzęt w który wyposażony był ośrodek.


Zdobyliśmy również szczyt Wieżyca który znajduje się na wysokości 329 m n.p.m. i jest najwyższym wzniesieniem od Atlantyku po Ural. W godzinach popołudniowych wszyscy zgromadzili się przy ognisku by razem śmiać się i smażyć kiełbaski. Mimo zmęczenia nikt nie chciał wracać do domu.
Częstochowa 2005...

W dniu 12 lutego 2005 r. klasy maturalne wraz z wychowawcami udały się, na coroczną, diecezjalną pielgrzymkę maturzystów do Częstochowy. W pielgrzymce udział wzięło ok. 150 uczniów naszej szkoły.
Wyjechaliśmy o godzinie 6:00, podróż przebiegła bez większych problemów. Do bram klasztoru jasnogórskiego dotarliśmy o godzinie 15:00.

Nie marnując czasu zaczęliśmy się modlić, naszą duchową ucztę rozpoczęliśmy od drogi krzyżowej, wokół murów klasztornych, której przewodniczyli nasi szkolni kapelani. O godzinie 16:00 wzięliśmy udział w Różańcu Świętym zorganizowanym specjalnie dla pielgrzymującej do obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej młodzieży diecezji pelplińskiej, przybyłej w rekordowej ilości 3 709 uczniów oraz 51 duszpasterzy.

Głównym punktem naszej pielgrzymki była Msza Św. w Bazylice klasztornej, którą koncelebrował Jego Eminencja Biskup pelpliński Jan Bernard Szlaga. Jak wiadomo nie tylko modlitwą żyje człowiek, organizatorzy zadbali także o atrakcje, jedną z nich było spotkanie z byłym selekcjonerem polskiej kadry piłki nożnej Jerzym Engelem.

Ostatnim elementem naszej strawy duchowej był Apel Jasnogórski przed cudownym obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej. Około godziny 22:00 udaliśmy się karawaną autokarów w kierunku Tczewa, do którego dotarliśmy ok. godziny 5:00.
1234567891011 12 
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.