Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy....W dniach 25-27 września grupa maturzystów z Zespołów Szkół Ekonomicznych im. Ks. J. St. Pasierba w Tczewie wraz ze swoimi opiekunami ks. Mateuszem Szulcem oraz p. Ewą Chrzonowską wyruszyła na pielgrzymkę zmierzającą do stóp Jasnogórskiej Pani.
Pierwszego dnia mieliśmy okazję spędzić czas w Gnieźnie. Wizytę w tym mieście rozpoczęliśmy spacerem po pięknym rynku, następnie udaliśmy się do Muzeum Pierwszych Piastów. Nim ruszyliśmy dalej wzięliśmy udział w Eucharystii. Późnym wieczorem dotarliśmy do Częstochowy.
Kolejnego dnia z samego rana wyjechaliśmy do Krakowa. Podczas pobytu w tym pięknym mieście zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem Wzgórze Wawelskie, Kościoły barokowe, romańskie oraz rynek. Po mile spędzonym czasie wyruszyliśmy w drogę powrotną by móc wziąć udział w Obchodach Zjazdu Maturzystów Diecezji Pelplińskiej.Spotkanie na Jasnej Górze rozpoczęliśmy uroczystą Mszą świętą pod przewodnictwem księdza Biskupa Ryszarda Kasyny. Zgromadziliśmy się by wspólnie prosić o zdanie egzaminu dojrzałości, z który w najbliższym czasie się zmierzymy. Po Mszy świętej wzięliśmy udział w koncercie „Arkaido” wraz ze świadectwem, które było bardzo budujące i pozwalało na przemyślenie wielu spraw. Na Apel Jasnogórski, jeden z ważniejszych punktów naszej pielgrzymki, zebraliśmy się w kaplicy Cudownego Obrazu wraz z około 1800 maturzystów naszej diecezji.
Ostatniego dnia naszego pielgrzymowania w drodze powrotnej odwiedziliśmy Włocławek, muzeum, gdzie zostały nam przedstawione życie, męczeńska śmierć i słowa ks. Jerzego Popiełuszki w bardzo nowoczesnej, multimedialnej i zaskakującej formie. Był to dla nas czas duchowego oraz emocjonalnego przeżycia.
Na kręgle za najlepszą frekwencję ...


Warto chodzić do szkoły!...10 listopada uczniowie klasy 3 eb wraz z wychowawcą – p. Anną Andrzejczak byli na wycieczce w Parku Trampolin JUMPCITY w Gdyni.

Wyjazd zorganizowano w ramach nagrody za najlepszą frekwencję w II półroczu roku szkolnego 2014/2015. Rada Rodziców w 50 % sfinansowała koszt biletów wstępu dla każdego ucznia.Wszyscy świetnie się bawili, a Ci odważniejsi, pod czujnym okiem instruktorów, nauczyli się nawet robić salta.

Wycieczka do Krakowa...
W dniach 5-7 listopad 2015 pod opieką p. Joanny Lubińskiej i p. Lucyny Pytka odbyła się wycieczka klas hotelarskich do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było uczestnictwo w Targach Hotelarsko-Gastronomicznych HORECA. Uczniowie zwiedzili Wawel – Zbrojownię i Skarbiec oraz Katedrę Wawelską, spacerowali po Rynku na Starym Mieście, zwiedzili Sukiennice. Dodatkową atrakcją był przejazd do Krakowa pociągiem Pendolino, który w czasie 5 godzin dowiózł nas na miejsce. Każdy uczeń znalazł dla siebie w tej wycieczce coś ciekawego i wrócił z miłymi wspomnieniami.

Klasa 1 H, 2 H, 4 HB
1 2 3456789101112
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.