Wycieczka 23 04 2007...

Dnia 23 kwietnia 2007r, wyjechaliśmy całą klasą II Tea wraz z opiekunami p. Marią Wett i p. Janem Kaznochą na wycieczkę mającą na celu zapoznanie się z Biblioteką Uniwersytetu Gdańskiego. Nowy budynek, otwarty dnia 6 listopada 2006 r., znajduje się w Gdańsku-Oliwie – w kompleksie obiektów UG.. Docelowo biblioteka ma pomieścić około 700-tysięczny księgozbiór. Posiada ponad 500 miejsc dla czytelników, w tym 170 stanowisk komputerowych. Większość zbiorów uporządkowana jest według klasyfikacji rzeczowej i udostępniana prezencyjnie w wolnym dostępie. Ważną funkcją Biblioteki jest również rola środowiskowego centrum informacji naukowej.

Gdy dotarliśmy na miejsce, zostaliśmy wprowadzeni do sali komputerowej, gdzie nasza przewodniczka opowiedziała nam o funkcjonowaniu biblioteki, sposobie segregowania i ustawiania książek na półkach. Następnie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Po kilka osób z każdej grupy dostało sygnaturę książki – naszym zadaniem było ją odnaleźć, a następnie odłożyć na wózek tak, jak powinien to uczynić każdy czytelnik. Podczas zwiedzania biblioteki weszliśmy do tzw. „zakładek”, a są małe pokoiki dla osób chcących korzystać z księgozbioru w odosobnieniu. W budynku znalazło się również miejsce dla przytulnej kawiarni, posiadającej w swoim menu m. in. chleb ze smalcem.

Jako, że jeszcze nie wszystkie zbiory zostały przeniesione do nowego budynku odwiedziliśmy także dawną główną bibliotekę mieszczącą się w Sopocie. Tam przez dłuższy czas słuchaliśmy wypowiedzi o zabytkowych już książkach. Mieliśmy również okazję obejrzeć cenne kilkusetletnie eksponaty – najstarsza książka liczy 499 lat. Przy okazji okazało się, że niektóre księgi były wydrukowane na papierze, na którym obecnie drukuje się banknoty. Dowiedzieliśmy się także skąd wzięło się powiedzenie: „przeczytać książkę od deski do deski”– od drewnianych ich okładek!
Po tak pouczającym wykładzie udaliśmy się na spacer po sopockim „monciaku” i na molo, a następnie wróciliśmy do Tczewa.

Biwak...

W dniach 29 – 30 września bieżącego roku klasy I THb, I TEb i I TG wyjechały na biwak integracyjny do pięknego Fredrychowa.

Po zakwaterowaniu mieliśmy czas wolny i udaliśmy się na spacer nad jezioro Mausz. Późnym popołudniem odbyło się ognisko, podczas którego piekliśmy kiełbaski i śpiewaliśmy piosenki, a później odbyła się dyskoteka, na której wszyscy się świetnie bawili. W związku z Dniem Chłopaka dziewczyny wybrały Misstera, którym okazał się Paweł Tomecki oraz Misstera Publiczności – Czarka Laskowskiego sobotnie popołudnie miały miejsce zawody między klasowe. Rywalizacja była ostra, ale ostatecznie I miejsce zajęła kl. I TEb,II miejsce THb, III miejsce I TG.

Po obiedzie spakowaliśmy się i niechętnie opuściliśmy ośrodek,, Dal – sol’’. Każdy z nas żałował, że wycieczka trwała tak krótko i już czekamy na następną


Grill klasy IIEa...

Dnia 12 Października 2006 klasa druga Tea pod opieką pani Marii Wett zorganizowała grilla w patio z noclegiem w internacie. Na to spotkanie zaprosiliśmy naszą wychowawczynię-panią Elżbietę Gojtowską, która obecnie jest na zwolnieniu lekarskim oraz pana Grzegorza Stolarka – uczył nas w pierwszej klasie technologii informacyjnej.

Około godz.19 zaczęliśmy wspólne grillowanie, następnie były tańce no i na końcu nie mogło zabraknąć wspólnych fotek. Zabawa nasza trwała do godz. 22, gdyż zrobiło się bardzo zimno. Poszliśmy więc do internatu, gdzie wszyscy rozeszli się do swoich pokojów.

Następnego dnia po zjedzeniu śniadania, posprzątaliśmy pokoje i wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do strefy ekonomicznej – podczas marszu zbieraliśmy informacje o zlokalizowanych na terenie strefy firmach. Dotarliśmy na Rokitki, gdzie zrobiliśmy sobie piknik. Była kawa, herbata no i ciasta, które zrobiły nasze koleżanki. Po pikniku udaliśmy się z powrotem do internatu, aby odebrać nasze bagaże i poszliśmy do domu. Wszyscy bardzo miło wspominamy tą wycieczkę i z niecierpliwością oczekujemy następnej!Wycieczka klasy I Ha...

Dnia 06.10.2006 r. nasza klasa- I H a wybrała się na dwudniowy biwak do Frydrychowa (Parchowo). Jest to miejsce przeznaczone do celów wypoczynkowych i rekreacyjnych. Po dwugodzinnej jeździe autokarem dotarliśmy na miejsce, po czym udaliśmy się na obiad. Pierwszym punktem biwaku było zwiedzanie okolicy. Po spacerze udaliśmy się do ośrodka, gdzie do kolacji odpoczywaliśmy. Wieczorem odbyła się dyskoteka. Po imprezie nastąpiła cisza nocna. Nazajutrz wszyscy pogrążeni byli w myślach o powrocie. Po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę powrotną. Do Tczewa wróciliśmy cali i zdrowi, ale nieco zmęczeni. Każdy z nas miło wspomina udana wycieczkę.

Opracowali:Marlena i Szczepan

123456789 10 1112
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.