11 Listopada-Święto Niepodległości!...

Dzień Niepodległości przypadł w sobotę 11 listopada. W piątek – w przeddzień święta- każdy uczeń i nauczyciel miał na sobie czerwono-białą kokardkę, która symbolizowała uczczenie Święta Niepodległości, a cała szkoła udekorowana była barwami narodowymi.

Główna ceremonia odbyła się na sali gimnastycznej. O godz. 10 uczestniczyli w niej uczniowie klas I i II, którzy przygotowali różne inscenizacje na tę uroczystość. Na samym początku został pokazany reportaż, w którym niektórym uczniom i pracownikom szkoły zadano pytania:, „ Co to jest patriotyzm, co się z nim dzieje współcześnie?”

Dyrektor szkoły pani Eleonora Lewandowska odpowiedziała, że patriotyzm to wielkie słowo, wielkie, a zarazem bliskie sercu każdego człowieka i obywatela. Oznacza umiłowanie kraju ojczystego, rodzinnej ziemi, a także poświecenia się dla własnego narodu. Na co dzień nie mówi się o patriotyzmie, zwłaszcza w sposób naukowy. Patriotyzm można rozumieć w kilku aspektach. To poczucie godności oraz honor. Nie możemy zapomnieć o naszych wadach narodowych, które są wielkie i które musimy zwalczać. Prawdziwy patriota kocha swoją Ojczyznę i jest w stanie dla niej poświęcić swoje życie. Rozumie potrzeby jej mieszkańców, jej historię, (choć niekoniecznie musi ją dokładnie znać) i stara się aktywnie uczestniczyć w jej rozwoju, traktując to działanie, jako służbę dla niej. Zależy mu na rozwoju kulturalnym i oświatowym społeczeństwa. W jego oczach Ojczyzna powinna być suwerenna i sprawiedliwa, a rządzący nią ludżmi szlachetnymi, mądrymi i o wysokim morale. Słowa "Bóg, Honor, Ojczyzna” są dla człowieka tak samo ważne, jak każda istota na ziemi.
Pani dyrektor miała podobne zdanie jak uczniowie, którzy wypowiadali się, że patriotyzm jest to postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia dla niej ofiar. Uważali, że charakteryzuje się przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny, a często także gotowością do poświęcenia własnego zdrowia lub życia. Jest to również umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka. Tę postawę trzeba pielęgnować tak bardzo jak tylko możemy i na tyle na ile nas stać. Dla uczniów słowo te oznacza, że wszyscy Polacy powinni się miłować i być dla siebie wyrozumiali.

Po obejrzeniu dokumentu zaczęły się klasowe prezentacje. Na początku uczniowie z klasy IIIg zatańczyli poloneza. Taniec był przepiękny, gdyż tancerze ubrani byli w szlacheckie stroje. Po zakończeniu tańca każda z klas przedstawiała wymyśloną przez swoją klasę inscenizację- piosenki, wiersze bądź tez scenkę, którą zaprezentowała klasa I ea. Scenka ta rozbawiła wszystkich na sali, a nawet nauczycieli. Występy bardzo podobały się i każdy z zadowoleniem oglądał to, co przygotowali inni uczniowie, o czym świadczyły burzliwe oklaski.
Po wystąpieniu wszystkich klas głos zabrała pani dyrektor, która mówiła, że każdy z nas jest patriotą własnego kraju i stara się o niego dbać. Po krótkiej wypowiedzi pani dyrektor wszyscy rozeszli się do klas, a na salę przyszli uczniowie klas trzecich oraz czwartych, którzy podobnie jak klasy poprzednie przygotowali wiersze, piosenki oraz scenki.

Zredagowały: Kornelia Langowska i Martyna Hinz z klasy I Tha

Dzień Niepodległości w naszej szkole

W przeddzień Święta Niepodległości odbyły się w naszej szkole obchody tejże uroczystości. Każda klasa przygotowała własny projekt artystyczny, w którym zaprezentowała swoje umiejętności i swoje spojrzenie na patriotyzm.

Cała uroczystość podzielona była na dwie tury. W pierwszej turze dały popis klasy pierwsze i drugie; zaś w drugiej pozostałe klasy trzecie i czwarte.

Niestety, nam dano możliwość wystąpienia i obejrzenia tylko pierwszej części programu.
Na samym początku wysłuchaliśmy opinii nauczycieli, pracowników szkoły oraz przypadkowo napotkanych uczniów na temat patriotyzmu(chociaż uczniowie zapewne wykuli swoje teksty na pamięć). Następnie przeszliśmy do meritum naszego spotkania. Uczniowie pokazali się z jak najlepszej strony. Impreza rozpoczęła się od tradycyjnego poloneza , który zademonstrowała nam klasa III g; później były śpiewy( pieśni, które na polu walki towarzyszyły naszym żołnierzom, m.in.: „Rota”, „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż” i nie tylko) oraz recytacje polskich wierszy patriotycznych.

W tym roku święto to obchodzone było dość nietypowo, gdyż w ubiegłych latach celebrowano je w zadumie i powadze.

Całą uroczystość prowadzili nasi koledzy z klasy czwartej.

OPINIE UCZNIÓW:
Co uczniowie naszej szkoły myślą o przebiegu tego święta…

- „ Uważam, że cała uroczystość była dopięta na ostatni guzik. Każda klasa pokazała, na co ją stać. Według mnie, w naszej szkole powinno być więcej takich uroczystości.”

-„ To była świetna impreza(!!!), ale nie wszystkie klasy wzięły to na poważnie, ich występ przygotowany był na ostatnią chwilę.”

-„ Byłem tylko na jednej części całej uroczystości, ale to, co widziałem, bardzo mi się podobało!”


Reasumując…
...z wypowiedzi uczniów wnioskujemy, iż tego typu imprezy powinny pojawiać się w naszej szkole częściej. Według nas przedstawienie tego święta w tak nietypowy, a zarazem charakterystyczny sposób przyciągnęło uwagę większości uczniów.


Zredagowały: Natalia Jankowska i Paulina Kreja z klasy I THaDzień Edukacji Narodowej...

13 października uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Po lekcjach o godz. 13.15 zebraliśmy się w sali gimnastycznej. Dla klas I było to doniosłe wydarzenie, ponieważ składały ślubowanie.

Uroczystość zainagurowało wprowadzenie Sztandaru Szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Pani dyrektor Eleonora Lewandowska powitała pracowników szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców oraz uczniów, po czym przyjęła ślubowanie. Ważnym akcentem uroczystości było wręczenie nagród Dyrektora wyróżniającym się w pracy nauczycielom.

Jak każdego roku, przewodnicząca Samorządu Szkolnego ogłosiła wyniki głosowania na Belfra Roku. Został nim pan prof. Piotr Popielarczyk, nauczyciel przedmiotów zawodowych. Nominowanymi do tego tytułu były również prof. Beata Graczyk i prof. Ewa Ostrowska.

Młodzież kolorowymi lizakami podziękowała nauczycielom za pracę i przedstawiła krótki program artystyczny. Szczególnie podobała się wszystkim humorystyczna scenka „ Pan Belfer był chory i leżał w łóżeczku" w wykonaniu uczniów klasy I THb. Uroczystość przygotowały panie prof. Elżbieta Sendecka i Danuta Bergiel, a poprowadzili uczniowie klasy III Tea Patrycja Kolos i Tomek Lewandowski.

Nauczyciele nagrodzeni:

Medalem Komisji Edukacji Narodowej;
Danuta Bergiel Jolanta Goertz
Nagroda Starosty;
Barbara Kamińska
Nagroda Dyrektora:
Barbara Antoniuk Iwona Barczyńska Danuta Bergiel Maria Bilińska Zdzisław Czyż Tomasz Gigielewicz Beata Graczyk Bronisława Jackowska Jan Kaznocha Kazimierz Kutąjczyk Adam Łuczak Elżbieta Sendecka Joanna Skerka Jadwiga Skibicka Hanna Walkowska Maria Wett


Wycieczka do Warszawy...

Dnia 11 października 2006 r. uczniowie naszej szkoły uczęszczający do klas hotelarskich wybrali się wraz z nauczycielami oraz panią dyrektor mgr Eleonorą Lewandowską na autokarową, dwudniową wycieczkę do Warszawy.

Celem wyprawy była wizyta w dwóch renomowanych hotelach znajdujących się w centrum stolicy: w pięciogwiazdkowym hotelu „Mariot” oraz w czterogwiazdkowym hotelu „Polonia” połączone ze zwiedzaniem stolicy. Po przyjeździe na miejsce podzieliliśmy się na dwie grupy, które udały się do poszczególnych hoteli. Wizyta w obu wywarła na nas ogromne wrażenie, oba hotele prezentowały wysoki standart połączony z miłą i profesjonalną obsługą. Mieliśmy okazję obejrzeć pokoje począwszy od standartowych a skończywszy na apartamentach prezydenckich. Menagerowie obu hoteli oprowadzili nas po nich, przy czym raczyli nas radą i chętnie odpowiadali na wszystkie przez nas zadawane pytania. Mieliśmy okazję przyjrzeć się pracy w tak renomowanych hotelach. Po kilku godzinnym zwiedzaniu udaliśmy się do schroniska, aby rozpakować bagaże, lecz to jeszcze nie był koniec wrażeń jakie czekały nas tego dnia. Wieczorem udaliśmy się do teatru narodowego na spektakl pt. „Kosmos”. W Sali kameralnej, w której odbył się spektakl mieliśmy okazję oglądać podczas pracy takie aktorki jak Małgorzata Kożuchowska czy Anna Seniuk. Późnym wieczorem, po przedstawieniu w miłych nastrojach udaliśmy się na nocleg do schroniska. Następnego dnia o poranku wyruszyliśmy z przewodnikiem zwiedzać stolicę. Udaliśmy się do Łazienek, na Stare miasto, na Powąski, do Kościoła św. Anny. Na koniec na prośbę uczniów udaliśmy się do centrum handlowego „Arkadia” największego w Warszawie. Po czym pożegnaliśmy stolicę i w godzinach popołudniowych udaliśmy się w powrotną podróż do domu.

Tę wycieczkę będziemy wspominać jeszcze bardzo długo, gdyż była ona dla nas niesamowitym wydarzeniem, które dostarczyło nam wielu niezapomnianych wrażeń. W imieniu wszystkich uczestników wycieczki chciałabym złożyć serdeczne podziękowania Panu Arturowi Trukawińskiemu (dyrektorowi hotelu „Holiday Inn” w Warszawie) oraz Panu Sławomirowi Imianowskiemu (absolwentowi naszego technikum hotelarskiego, a obecnie kierownikowi recepcji w hotelu „Hilton” w Warszawie) za zorganizowanie nam zwiedzania hoteli.Klub Europejski...

Klub Europejski "Młodzi Europejczycy" jak co rocznie zorganizował spotkanie integracyjne dla klas pierwszych. Po 1,5 miesiącu nauki szeregi naszego klubu powiększyły się o kolejnych klubowiczów. Kandydatów na członków nie brakowało, co świadczy o chęci działania nowych uczniów naszej szkoły.

Przeprowadzone zabawy, jak i towarzysząca im miła atmosfera pozwoliła nam się lepiej poznać i zintegrować.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania, które znajdują się na stronie klubu: www.klub.europejski.zse.tcz.pl


123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
5354555657585960616263646566676869
7071727374757677787980818283848586
87888990919293949596979899100101102103
104105106107108109110111112113114115116117118119120
121122123124125126127128129130131132133134135136137
138139140141142143144145146147148149150151152153154
155156157158159160161162 163 164165166167168169170171
172173174175
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.