Cudze chwalicie, swego nie znacie - najpiękniejsze zakątki Kociewia...

Dnia 1 czerwca br. w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie odbył się finał V Międzyszkolnego Konkursu „Warto poznać Kociewie”. W tym roku przeprowadzono go pod hasłem „ Cudze chwalicie, swego nie znacie - najpiękniejsze zakątki Kociewia”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego Kociewia.

Naszą szkołę reprezentowały: Ewelina Machuta z klasy III-Eb oraz Joanna Brzezińska, Dżesika Okrój i Patrycja Kwiatkowska z klasy II-Ea. Osiągnęliśmy duży sukces, gdyż I miejsce zajęła Ewelina Machuta, a II miejsce przypadło Joannie Brzezińskiej.

Cieszymy się z sukcesu naszych uczennic, a pozostałym uczestnikom gratulujemy.











Dżesika Okrój i Joanna Brzezińska
Fot. Barbara Tomaszewska, Krzysztof Dulny, Marzena Gardzielewska


Z książką w tle...

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Tczewie w porozumieniu z bibliotekami szkolnymi Tczewa i powiatu tczewskiego ogłosiła w kwietniu, z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich, konkurs plastyczny i fotograficzny pt. „Z książką w tle”.
Konkurs miał zachęcić uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do zainteresowania się książkami.
W konkursie można było wziąć udział w dwóch kategoriach: poprzez zaprezentowanie prac plastycznych lub fotograficznych.
Wpłynęło wiele obrazów i fotografii, co sprawiło, że komisja oceniająca miała trudne zadanie by wybrać najlepsze z najlepszych.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła fotografia Pauli Dziczek z klasy III- Eb natomiast wyróżnienie zdobyła praca plastyczna Martyny Tomaszewskiej z klasy II-Hb).

Laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.

Joanna Brzezińska
Fot. Juliusz Andrzejewski








Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej klas I...

MISTRZOSTWA POWIATU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
W PIŁCE NOŻNEJ KLAS I w roku szkolnym 2010/2011

1 M. ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W TCZEWIE
(MISTRZ POWIATU TCZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ KLAS I W ROKU SZKOLNYM 2010/2011)
SKŁAD DRUŻYNY: Rafał Koszczyński, Wojciech Szoska, Paweł Kamiński, Rafał Świstowski, Maciej Natzel, Szymon Szreder, Wojciech Piontek, Szymon Szoła, opiekun zespołu - Tomasz Gigielewicz
2 M. I LO
3 M. UKLO
4 M. ZSBIO
5-6 M. ZSP PELPLIN, ZST
7-8 M. II LO, ZSRIK








Miss Polski Nastolatek Ziemi Pomorskiej...

Tytuł Miss Polski Nastolatek Ziemi Pomorskiej zdobyła Paula Padykuła z Turza.
O tytuł Miss Polski – Ziemi Pomorskiej i Miss Nastolatek ubiegały się 24 kandydatki.

123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
5354555657585960616263646566676869
7071727374757677787980818283 84 8586
87888990919293949596979899100101102103
104105106107108109110111112113114115116117118119120
121122123124125126127128129130131132133134135136137
138
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.