Praktyki w Plymouth...W sobotę 18 kwietnia 16 uczniów z klasy 3 ea oraz 3 eb wraz z opiekunkami Panią Jolantą Furmanik oraz z Panią Małgorzatą Samp wyleciało do Plymouth na praktyki. Wyjazd ten mógł się odbyć dzięki projektowi "Praktyka zagraniczna - szkołą zdobywania nowych doświadczeń i szans na rynku pracy", w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).


To już kolejny projekt obejmujący wyjazdy na praktykę zagraniczną realizowany w naszej szkole. Uczniowie biorący w nim odbywają praktyki w firmach w Plymouth. Dzięki temu mogą wzbogacać swój warsztat pracy, doskonalić swoje umiejętności językowe oraz poznać kulturę i zwyczaje mieszkańców Wielkiej Brytanii. Obecnie w Plymouth przebywają: z klasy 3 ea - Malowana Agnieszka, Olech Karolina, Owsiak Anna, Potrac Robert, Raniszewska Aleksandra, Stiller Barbara, Wentowska Marlena, Drożdziel Monika, Gębarowska Wioleta, z klasy 3 eb - Dragański Paweł, Gryszkiewicz Joanna, Zając Weronika, Żelewski Karol, Żołnowska Patrycja, Śniegocka Paulina, Gwizdalska Martyna. Z kolei do kolejnego wyjazd, który będzie miał miejsce w sierpniu przygotowują się uczniowie klasy 2 eb: Drążek Dagmara, Stoba Cezary , Tereszko Damian, Chyła Kamil, Sowiński Kamil, Szczygieł Filip, Steinke Marlena, Gajewski Dawid, Wawrzynowska Wiktoria oraz 2 ea: Gajewska Paulina, Podsiadło Marcelina, Koziorzębska Natalia, Rybicka Karolina, Kwiatkowska Magdalena, Pytel Daria, Bartelik Anna.

Zapraszamy też do odwiedzin fanpage związanego z praktykami zagranicznymi.

https://www.facebook.com/ekonomik2015

Erasmus+...

O Programie
Program Erasmus+ wszedł w życie 1 stycznia 2014 r. i zastąpił dotychczasowe programy: „Uczenie się przez całe życie” (oraz jego programy sektorowe – Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius i Grundtvig), akcję Jean Monnet, program „Młodzież w działaniu” oraz pięć innych programów (m.in. Erasmus Mundus i Tempus). Po raz pierwszy w historii programów edukacyjnych Unii Europejskiej, wspierane będą również inicjatywy związane ze sportem. Realizacja programu zaplanowana jest na siedem lat, czyli do roku 2020.

Założenia
Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń, młodzieży oraz sportu w Europie. Odpowiadając na wyzwania nakreślone przez dokumenty strategiczne europejskiej polityki (przede wszystkim strategię Europa 2020), program ma się przyczyniać do rozwijania umiejętności jego uczestników oraz zwiększania ich szans na zatrudnienie, a także modernizacji systemów edukacji, szkoleń i wspierania młodzieży.

Więcej informacji na stronie programu

Erasmus+


Regulamin projektu ERASMUS + (rok 2015)
12 3 
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.