Wigilia Ekorady i Klubu Europejskiego...

Ekorada wspólnie z Klubem Europejskim spotkały się na Wigilii w dniu 15 grudnia 2014.Ekorada 2013...

przewodnicząca: Kamila Machalska
zastępca: Patryk Bathis
skarbnik: Aleksandra Staniszewska
sekretarz; Anna Kreja

Opiekunki EKORADY Ewa Chrzonowską, Sylwia Zblewska.

W roku szkolnym 2013/2014 spotykamy się w każdą środę na dużej przerwie, godzina 10:30-10:45 sala 101.
Na spotkanie przychodzi obowiązkowo przedstawiciel każdej klasy (gospodarz, zastępca lub inna wyznaczona osoba).EKONOMIK NA TARGACH EDUKACYJNYCH 2012...


30 marca 2012 odbyły się Targi Edukacyjne w II LO im. Jana III Sobieskiego. Podczas Targów gimnazjaliści mieli niepowtarzalną szansę zapoznania się w jednym miejscu z ofertami szkół ponadgimnazjalnych z Tczewa i okolic. Jak co roku, również nasza szkoła zaprezentowała swoją ofertę. Zależało nam na pokazaniu kierunków od strony praktycznej. I tak, gimnazjaliści tczewskich i okolicznych szkół mogli wziąć udział w konkursie wiedzy hotelarskiej przygotowanym przez uczennice klasy 3ha.

Atrakcją, poprowadzoną przez uczniów klasy 3eb była próba samodzielnej obsługi kasy fiskalnej, a następnie wzięcie udziału w loterii i możliwość odpowiedzi na najciekawsze pytania z egzaminów zawodowych. Oba konkursy cieszyły się powodzeniem ze względu na oryginalność zadań. Zaś uczniowie klasy 3g przygotowali przepyszne francuskie naleśniki, które przyciągnęły tłumy zainteresowanych zapachem i profesjonalnym podaniem.

Dodatkowo, nasza szkoła wyróżniała się na tle innych dzięki uczennicom klasy 3h, które rozpromienione i pełne optymizmu w kolorowych strojach zapraszały do Ekonomika.


Młodzież odwiedzająca nasze stanowisko najczęściej pytała o praktyki zawodowe oraz zdawalność matur i egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Na miejscu otrzymywali odpowiedź od szkolnego pedagoga, nauczycieli i samej młodzieży. Największą ciekawość wzbudził w gimnazjalistach nowy zawód, czyli technik organizacji reklamy. Z pewnością to on podczas rekrutacji będzie cieszył się największym zainteresowaniem.

Agnieszka Klajda i Joanna Lipke 3eb
Walentynki ...


Walentynki jak wszystkim wiadomo są świętem zakochanych. Wychodząc naprzeciw miłości, 14 lutego w naszej szkole działała poczta walentynkowa. Sprzedawała ona ręcznie wykonane kartki oraz doręczała listy z wyznaniami miłości na terenie Ekonomika. Najwięcej kartek otrzymała klasa I ea. Widać uczniowie tej klasy cieszą się ogromnym powodzeniem u płci przeciwnej. Każda osoba, która kupiła taką kartkę walentynkową mogła wziąć udział w konkursie, którego nagrodą była romantyczna kolacja dla dwojga w restauracji Camargo.


Zwycięzcą została uczennica klasy III hb Emilia Szlachcikowska. Gratulujemy! Poza tym, uczniowie wybrali najromantyczniejsze utwory muzyczne, które ozdobiły szkolną gazetkę. Na liście naszych przebojów znalazły się zarówno nowości jak i klasyki: Snl „Dzień dobry kocham Cię”, Kobranocka „Kocham Cię jak Irlandię”, Dżem „Chcę ci coś opowiedzieć”, Grubson „Naprawimy to”, PIH „śmierć nas nie rozłączy”, Adele „Someone like you”, Rihanna „we found love”. Romantyczna atmosfera sprzyjała wyznawaniu uczuć i osłodziła trochę nasz powrót do szkoły po feriach.

Patrycja Nowaczyk
1 2 34
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.