VI KONKURS LITERACKI IM. ROMANA LANDOWSKIEGO...

W dniach 13 – 14.11.2013 po raz VI odbył się w Tczewie Kociewski Konkurs Literacki im. Romana Landowskiego. Aż 258 uczestników z powiatu tczewskiego, starogardzkiego i świeckiego wzięło udział w dwudniowych zmaganiach w kategoriach: recytacje, programy sceniczne, juwenalia literackie oraz prace plastyczne.

Uczestnicy prezentowali twórczość Zygmunta Bukowskiego, Andrzeja Grzyba, ks. Franciszka Kameckiego, ks. Janusza St. Pasierba oraz patrona konkursu - Romana Landowskiego. Oceniało ich profesjonalne jury. W czwartek, 14 listopada, podczas koncertu finałowego w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie poznaliśmy laureatów.

Nasza grupa teatralna "Mantra" pod kierunkiem Pana Zbigniewa Biegajło i Pani Renaty Reterskiej miała zaszczyt znaleźć się wśród laureatów. Obrazem, pt: "Noc świętojańska" wywalczyli sobie
I miejsce w konkursie w kategorii – inscenizacje.

Przedstawienie było parafrazą opowiadania Romana Landowskiego o tym samym tytule.
Święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości "malowane" było przez młodzież światłem,dźwiękiem i ruchem scenicznym.

Serdecznie gratulujemy Marcie Kołodziej, Kindze Chabowskiej, Kamili Kopickiej, Jagodzie Mazurkiewicz, Paulinie Szumała i Kamilowi Torłop. Mamy nadzieję, że ich zmagania z teatrem przyniosą im samym i oczywiście całej społeczności internatu Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie dużo radości i oczywiście sukcesów.


Zawody sportowe...

29 października 2013 r. Mateusz Mazurak , Dominik Senske , Mateusz Budzisz, Kamil Torłop i Konrad Głębocki wzięli udział w XIII rozgrywkach sportowych Burs i Internatów województwa pomorskiego w Malborku.
Nasi wychowankowie reprezentowali nas w nastepujących dziedzinach : dart , boule , szachy i tenis stołowy. Do kolejnego etapu zakwalifikowali sie Konrad Głębocki , który zajął II miejsce w Darta i Budzisz Mateusz , który zajął równiez II miejsce w Boule. Wszystkim serdecznie dziekujemy za udział w zawodach , a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GRATULACJE !!!!!!Wycieczka wychowanków Internatu...

Wycieczka wychowanków Internatu ZSE w Tczewie do Domu Pomocy Społecznej. 23.10.2013 Damaszka.

DPS w Damaszce jest placówką dla osób dorosłych chorych psychicznie i niepełnosprawnych intelektualnie.

W ramach wizyty w Damaszce mieliśmy okazję zobaczyć pomieszczenia, w których na co dzień odbywa się terapia zajęciowa. Tajniki zajęć wytwórczych realizowanych za pomocą prostych narzędzi i materiałów zdradził nam terapeuta Andrzej Peichert. Pan Andrzej oprowadzając nas po pracowni nie tylko prezentował efekty pracy swoich podopiecznych, ale także zwracał uwagę na atmosferę życzliwości i wyrozumiałości jaka panuje w Damaszcze. Odpowiednie podejście personelu jest jedną z najważniejszych kwestii wpływających na właściwe relacje w tej małej społeczności.
Kolejnym punktem naszej wizyty była pracownia arteterapii. Od kilkunastu już lat w Damaszce istnieje grupa teatralna "Bez Dam", która zrealizowała i prezentowała także zagranicą wiele spektakli teatralnych. Specjalnie dla nas zespół przygotował pokaz najnowszego spektaklu pt: "Rutyna".
Podsumowaniem naszej wizyty było spotkanie z panem Andrzejem Kuźmiczem, mieszkańcem DPS. Z jego inicjatywy powstała Izba Regionalna w Damaszce, którą sam się opiekuje. W tej wyjątkowej pracowni znajdują się setki eksponatów, od starych noży po zabytkowe maszyny do szycia, gromadzonych od wielu lat. Cześć z nich pan Kuźmicz otrzymał od znajomych, część kupił, a wiele wykonał sam konstruując przemyślne kształty min. młotków, żelazek z duszą, kotwic i statków.
Na pożegnanie otrzymaliśmy pamiątkowe linoryty autorstwa pana Andrzeja., które zdobią ściany naszych internackich pokoi :).Koncert akordeonistów...

W Tczewie po raz kolejny zorganizowano Zjazd Akordeonistów, jego uczestnicy zamieszkali na kilka dni w naszym internacie. Dzięki czemu w czwartkowy wieczór 10.10.2013 mieliśmy okazję posłuchać na żywo najlepszych muzyków, dla których akordeon nie stanowi tajemnic. Wystąpili przed nami utalentowani młodzi ludzie w wieku 10-17 lat z rożnych zakątków Europy.

123456789101112131415161718
192021222324 25 26272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
53545556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.