Wigilia ...

Święta Bożego Narodzenia to czas radości i rodzinnych spotkań, czas miłości rozświetlającej codzienność, miłości którą pragniemy obdarzać innych i sami być nią otoczeni.
W naszym internacie jak co roku starając się stworzyć rodzinną i pełną ciepła atmosferę przygotowywaliśmy się do świąt. Były dekoracje bożonarodzeniowe, śpiewanie kolęd i przedstawienie .
17.12.2014 przy wspólnym wigilijnym stole wraz z panem dyrektorem Jerzym Cisewskim, panią dyrektor Wiolettą Głowińską, panią kierownik Aleksandrą Agacińską zasiedli wychowawcy i wychowankowie.


Uroczystość wigilijną uświetniło przedstawienie bożonarodzeniowe pt." Jedyny taki dzień" wg . Romana Landowskiego , przygotowane przez sekcję teatralną pod kierunkiem pana Z. Biegajłło . Słowo wstępne wprowadzające w wigilijny nastrój przygotowała pani Renata Reterska.
Po przedstawieniu przyszedł czas na miłą tradycję składania sobie życzeń, dzielenia się opłatkiem i wspólnej kolacji.
Wigilia to też czas prezentów dlatego nagrodzeni zostali wychowankowie, którzy najpiękniej udekorowali swoje pokoje przed świętami.
W tym roku I miejsce zajęły dziewczęta z pokoju 308 : M.Żurawska , M. Krzyżanowska i K. Bębenek. II miejsce p.315 czyli A. Karpińska , P.Pałkowska i A. Grochowska. Natomiast III miejsce p.312 A. Nowakowska , J. Snuzik , D.Snuzik i K. Derdowska. Serdecznie gratulujemy.

Mamy nadzieję, że ten świąteczny dzień na długo zapadnie w pamięć, a wspólnie spędzony czas jeszcze bardziej zacieśni nasze przyjacielskie więzi.


'

KONKURS w Człuchowie...

W bieżącym roku szkolnym trzy nasze wychowanki Maja Żurawska , Aleksandra Karol i Kamila Kopicka pod opieką pani Marzeny Krajnik i pani Danuty Sawczenko przygotowały prace , które reprezentowały nasz internat podczas IV Konkursu Prac Plastycznych i Rękodzielniczych organizowanym przez Powiatową Bursę w Człuchowie.
Nasza wychowanka Maja Żurawska zajęła I miejsce w kategorii praca rękodzielnicza . Pozostałe dziewczęta otrzymały wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy !!!
Wieczór wróżb...

25 listopada wychowankowie pod opieką pani Danuty Sawczenko i Joanny Skerka przygotowali Wieczór wróżb . Przygotowano pięć stanowisk z wróżbami . Można było losując sprawdzić imię ukochanego , czy kręcąc butelką zobaczyć jak rysuje się nasza przyszłość , czy czekają nas podróże , kariera naukowa, a może bogactwo. Przy kolejnym stanowisku dziewczęta miały przygotowane kości. Rzucając nimi należało podliczyć liczbę oczek i wówczas na tej podstawie odczytywano co wydarzy się u nas w najbliższym roku. Kolejną zabawą było sprawdzanie przyszłości z liter imienia. Można było również losując z magicznej kuli karteczkę z nazwą kwiatka, sprawdzić jakich zmian w swoim życiu możemy spodziewać się do kolejnych Andrzejek.
Wszyscy wychowankowie dobrze się bawili , a na odczytane przepowiednie spojrzeli z przymrużeniem oka.VII Festiwal Twórczości Kociewskiej im. R. Landowskiego...

19 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbył się VII Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego.
Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Miłośników Tczewa, a współorganizatorami Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta w Tczewie, Fabryka Sztuk W Tczewie i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim.

Nadrzędnym celem konkursu jest budowanie tożsamości regionalnej poprzez przybliżenie twórczości kociewskich regionalistów.

Jak co roku wychowankowie naszego internatu wzięli udział w tej regionalnej uroczystości.
Reprezentowali nas - Natalia Kleinschmidt, Sandra Klasa, Paulina Szumała, Kamil Torłop, Stuczyńska Dżesika i Natalia Karcz.
Tym razem inspiracją do przedstawianego na festiwalu obrazu, było opowiadanie pt: „Jedyny dzień w roku – O wigilijnym wieczorze”, z książki Romana Landowskiego – „Dawnych obyczajów rok cały”.
Scenariusz do przedstawienia ułożyli sami aktorzy, pod opieką i konsultacją z wychowawcami p. Zbigniewem Biegajło i p. Renatą Reterską.

Jak można się domyśleć zadaniem naszych artystów z sekcji teatralnej, było przedstawienie w sposób plastyczny dnia poprzedzającego obchody Bożego Narodzenia – dzień wigilijny.
Poprzez światło, muzykę i ruch starali się opisać przygotowania do świąt i odnaleźć w codziennych, pozornie błahych czynnościach wprowadzenie do sacrum – świętości Dnia Narodzin Mesjasza.

123456789101112131415161718
19202122 23 242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
535455565758
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.