VII Festiwal Twórczości Kociewskiej im. R. Landowskiego...

19 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbył się VII Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego.
Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Miłośników Tczewa, a współorganizatorami Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta w Tczewie, Fabryka Sztuk W Tczewie i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim.

Nadrzędnym celem konkursu jest budowanie tożsamości regionalnej poprzez przybliżenie twórczości kociewskich regionalistów.

Jak co roku wychowankowie naszego internatu wzięli udział w tej regionalnej uroczystości.
Reprezentowali nas - Natalia Kleinschmidt, Sandra Klasa, Paulina Szumała, Kamil Torłop, Stuczyńska Dżesika i Natalia Karcz.
Tym razem inspiracją do przedstawianego na festiwalu obrazu, było opowiadanie pt: „Jedyny dzień w roku – O wigilijnym wieczorze”, z książki Romana Landowskiego – „Dawnych obyczajów rok cały”.
Scenariusz do przedstawienia ułożyli sami aktorzy, pod opieką i konsultacją z wychowawcami p. Zbigniewem Biegajło i p. Renatą Reterską.

Jak można się domyśleć zadaniem naszych artystów z sekcji teatralnej, było przedstawienie w sposób plastyczny dnia poprzedzającego obchody Bożego Narodzenia – dzień wigilijny.
Poprzez światło, muzykę i ruch starali się opisać przygotowania do świąt i odnaleźć w codziennych, pozornie błahych czynnościach wprowadzenie do sacrum – świętości Dnia Narodzin Mesjasza.

11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI...

5 listopada 2014 r. w internacie obchodziliśmy uroczyście Święto Niepodległości. Pani kierownik A. Agacińska przygotowała dla wychowanków test sprawdzający ich wiedzę na temat odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Młodzież mogła również obejrzeć prezentację multimedialną przybliżającą historię Polski od rozbiorów do wolności uzyskanej w 1918 r. Na zakończenie wszyscy odśpiewali hymn " Jeszcze Polska nie zginęła ..."Jesienny Turniej Tenisa Stołowego...

22 października w internacie odbył się Turniej Tenisa Stołowego. Wzięło w nim udział dziesięciu wychowanków ODiDZ. Chłopcy pod opieką pana Z. Biegajło rozegrali mecz każdy z każdym. Do finału dostało się trzech wychowanków , a końcowe wyniki prezentują się następująco :

I miejsce Łukasz Krencki
II miejsce Gołąbek Rafał
III miejsce Rosalewski Maciej

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!
Otrzęsiny klas I...

Co roku do naszego internatu zgłaszają się nowi mieszkańcy, którzy aby stać się „pełnoprawnymi mieszkańcami” naszej placówki muszą przejść chrzest bojowy. W tym roku pod opieką pani Joanny Skerka i pani Patrycji Przybyłowskiej najmłodsi wychowankowi najpierw musieli się wykazać znajomością Tczewa, biorąc udział w biegu na orientację ulicami miasta. Wychowankowie byli podzieleni na 5 trzyosobowych zespołów i musieli odnaleźć 5 punktów zaznaczonych na mapie.Po przejściu tego etapu wszyscy spotkali się w świetlicy gdzie nastąpiła dalsza część zabawy. W obecności pani kierownik i wychowawców "kandydaci na mieszkańców internatu" musieli przejść kolejne etapy. Pierwsze zadanie testowało ich wiedzę na temat naszej placówki, następnie każdy z pierwszoklasistów musiał się zaprezentować , opowiedzieć o sobie, swoich zainteresowaniach i talentach. Wszyscy pomyślnie przeszli przez zadania przygotowane przez "starszaków". Na zakończenie nowi mieszkańcy musieli złożyć przysięgę. Po tej części pierwszoklasiści przygotowali dla wszystkich wychowanków wspólną zabawę , były tańce i śpiew.


123456789101112131415161718
19202122 23 242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
535455565758
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.