Bieg na orientację...

Dnia 25 września 2013 roku zgodnie z tradycją internacką odbył się III BIEG NA ORIENTACJĘ dla nowych mieszkańców internatu.
Sekcja sportowa w składzie Kamil Torłop i Rafael Tine przygotowali punkty w mieście , które mieli odnaleźć uczestnicy zabawy.
W tym roku w biegu udział wzięło 7 nowych wychowanków : Fopka Andrzej , Budzisz Mateusz, Agacka Roksana, Grebin Emilia , Klasa Sandra , Kopicka Kamila, Kleischmidt Natalia .
Zabawa rozpoczęła sie od spotkania z wychowawcą panią J. Skerka , która przedstawiła zasady biegu, przekazała mapy, karty biegu oraz przeprowadziła losowanie grup. Następnie poszczególne zespoły w odstępie 5 minut wychodziły z internatu. Czas odmierzały Agnieszka Nowakowska i Paulina Szumała. Uczestnicy biegu mieli do odnalezienia 7 punktów na terenie Tczewa. Na każdym z punktów stali "starzy" mieszkańcy , którzy podpisywali kartę biegu i dawali kolejne zadanie do odnalezienia. Najszybciej wszystkie zadania rozwiązała grupa w składzie Emilia Grebin i Mateusz Budzisz.
Dzięki zabawie nowi mieszkańcy internatu mieli okazję zapoznać sie z terenem naszego miasta . Zobaczyli miedzy innymi gdzie znajduje się MUZEM WISŁY , WIEŻA CIŚNIEŃ , PLAC HALLERA , KOŚCIÓŁ Św KOSTKI czy FARA.

Rok szkolny 2013/2014...

Kolejny wrzesień się rozpoczął, a wraz z nim nowy rok szkolny. Wielu z uczniów tczewskich szkół na ten czas musiało opuścić dom rodzinny i zamieszkać w internacie, gdzie przez pięć dni w tygodniu wychowawcy zastąpią im rodziców.
Jak co roku pokoje w naszej placówce szybko się zapełniły i zaczęły tętnić życiem. Do grona starszych kolegów dołączyła grupa nowych mieszkańców, uczniów klas pierwszych. Zarówno wychowawcy jak i starsi koledzy i koleżanki postarali się, aby te pierwsze dni dla nich były miłe i łatwe. Zamieszkało w sumie u nas 41 osób:Zespół Szkół Ekonomicznych
1. Agacka Roksana kl. I h/h
2. Belczewska Martyna kl. IV eb
3. Derdowska Klaudia kl. II hg
4. Gajewska Karolina kl. III hb
5. Grebin Emilia kl. I h/h
6. Grochowska Angelika kl. II h/g
7. Karpińska Aniela kl. II ha
8. Klasa Sandra kl. I h
9. Kleinschmidt Natalia kl. I a
10. Pufelska Małgorzata kl. I r
11. Snuzik Joanna kl. II ea
12. Żurawska Maja kl. II hb
13. Gapska Beata kl. II h/g
14. Kołodziej Marta kl. III g
15. Chabowska Kinga kl. III h/g
16. Torłop Kamil kl. III Hb

I LO M.Skłodowskiej Curie
1. Brandt Honorata kl. III f
2. Kopicka Kamila kl. I c
3. Krzyżanowska Magdalena kl. II a
4. Szumała Paulina kl. II ea
5. Mazurkiewicz Jagoda kl. III b
6. Cieszyński Łukasz kl. III e

II LO Jana III Sobieskiego
1. Kiedrowski Kacper kl. Ib
2. Senske Dominik kl. III d
3. Tine Rafael kl. II c

Liceum Katolickie
1. Homa Agnieszka kl. II b
2. Homa Magdalena kl. II a gim.
3. Rausz Karolina kl. II b
4. Sielewicz Patryk kl. III c

Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych
1. Nowakowska Agnieszka kl. III a
2. Pałkowska Patrycja kl. II e
3. Przyboda Małgorzata kl. II a
4. Budzisz Mateusz kl. I c

Zespół Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich
1. Deyna Daniela kl. IV e
2. Karol Aleksandra kl. II d

Zespół Szkół Technicznych,
1. Kowalski Daniel kl. Ite
2. Mazurak Mateusz kl. III Ti
3. Pawłowski Mateusz kl. II Ts
4.Głębocki Konrad kl. III Tc

Gimnazjum nr 5
1. Kierszniewski Bartosz kl. II
2. Fopka Andrzej kl. I


Dzień sportu...

W dniach 22 i 23 maja mieszkańcy internatu stanęli do zmagań sportowych, które miały nie tylko pokazać kto ma lepszą sprawność fizyczną, ale przede wszystkim być dobrą zabawą. Mimo zmieniających się warunków pogodowych pierwszego dnie do rywalizacji stanęły dziewczęta, które rozgrywały między sobą mecz siatkówki. W skład drużyn weszły zarówno stałe wychowanki jaki i słuchaczki ODiDZ. Drugiego dnia rozegrał się między stałymi mieszkańcami a słuchaczami ODiDZ mecz piłki nożnej, po zaciekłej walce wygrali stali wychowankowie, którzy obronili tytuł z zeszłego roku. Oba dni cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców internatu i pokazały, że młodzież ma wielki apatyt na sport.


Pożegnanie abiturientów......

Dnia 18 kwietnia 2013 odbyła się uroczystość pożegnania naszych najstarszych kolegów i koleżanek czyli abiturientów. Z łezką w oku żegnaliśmy: Anię Grzesikiewicz, Jagodę Górną, Dominika Bielińskiego, Adama Schwichtenberga i Wiktora Śmiełowskiego.
Pani Patrycja Kulpa wraz z wychowankami przygotowała dla naszych maturzystów pytania dotyczące wiedzy o internacie, które pokazały kto najbardziej poprzez swój pobyt poznał internat. Zwycięzcą okazał się Ania Grzesikiewicz, która odpowiedziała prawidłowo na najwięcej pytań.
Były oczywiście ciepłe słowa dla maturzystów od pani Kierownik Aleksandry Agacińskiej, a następnie grupa teatralna "Mantra" zaprezentowała przedstawienie, w którym po raz ostatni wystąpiła Ania, co wywołało duże wzruszenie wśród wychowanek. W tak miłej atmosferze zakończył eis dla naszych abiturientów kolejny etap w życiu.123456789101112131415161718
192021 22 23242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.