Dzień Edukacji , obchody 70 -lecia szkoły...

14 października 2015 obchodziliśmy ważną dla naszej szkoły i internatu uroczystość – 70 lecie powstania placówki, tak ważnej dla Tczewa.
Szkoła, jej nuczyciele i wychowawcy przez lata kształcili młodych ludzi, przygotowując ich do dorosłego życia. Młodzież zdobywała nie tylko wiedzę, ale i zawód, nowe ważne doświadczenia. Nawiązywała kontakty i przyjaźnie, które przetrwały lata.

Była uroczysta Msza świeta dziekczynna, była wielka i bardzo uroczysta gala w naszej szkole, były wspomnienia, gratulacje i życzenia.

Nasz internat także włączył się w przygotowanie i obchody tak zacnej rocznicy. Uroczystą galę rozpoczęła bowiem nasza utalentowana grupa Mantra.
Jubileusz 70-lecia Zespołu Szkół Ekonomicznych połączono z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.
Jakież to były piękne chwile. Wyróżnienia, nagrody, uśmiechy i niemal jak celebryci - Doceniają nas... no, no...


A potem to już tylko czerwony dywan – rozkosz.

Na koniec jeszcze tylko "ścianka". Ach! Ten błysk fleszy, te wywiady, te uznania i życzenia.... Ciężkie jest życie celebryty

I mimo tego,że do pracy mamy jakoś tak pod górkęto jak już wdrapiemy się na to drugie lub trzecie piętro czekaja nas już same przyjemności. Nasza kochana, utalentowana i życzliwa młodzież - sama słodycz. Chce się żyć.

Wolimy codzienność???

Spotkanie z gośćmi z Witten...

Dnia 12 października 2015r. w sali 100 odbyło się spotkanie wychowanków z gośćmi z Witten, naszego miasta partnerskiego w Niemczech.
Panie przyjechały do Tczewa w ramach projektu "Frauen begegnen Frauen", który koordynuje od 2005 roku Alicja Lazarowska z Tczewa i Ulrike Hemmermann z Witten. Program zawiera zwiedzanie Tczewa, Trójmiasta, Kaszub i Malborka. Uczestniczki poznały mieszkanki naszego miasta, miały okazje zobaczyć miejsca pracy odpowiednie do swoich. Chemiczka z Witten zajmująca się pozyskiwaniem wody pitnej w Zagłębiu Ruhr'y odwiedziła laboratoria w tczewskim ZwiK-u. Nauczycielka muzyki ze szkoły muzycznej w Witten odwiedziła Państwową Szkołę Muzyczną w naszym mieście.
Podczas licznych spotkań z mieszkańcami przeprowadzono wiele rozmów, które przyczyniły się do bliższego poznania zwyczajów i kultury, obalenia stereotypów i poszerzania wiedzy o kraju sąsiadów.
Spotkanie w Internacie, w którym uczestniczyli nasi wychowankowie pokazało, jak świetnie radzą sobie w rozmowach po niemiecku i angielsku.
Uczniowie opowiedzieli o sobie, wysłuchali gości i przy okazji również poznali swoich współmieszkańców. Na pamiątkę wizyty goście wpisali się do kroniki internatu i wręczyli uczniom książkę, album o swoim regionie.OTRZĘSINY ...........

Zamieszkanie w internacie to dla wielu naszych młodszych kolegów ( co tam – dla nas starych wyżeraczy też) to duża zmiana i wiele wyrzeczeń. Aby obłaskawić dobre duchy internatu i wprowadzić jak najmilszą atmosferę ( młodych trzeba oswoić) przygotowaliśmy spotkanie integracyjne. Przygotowaliśmy, to znaczy: Maja Żurawska i Dżesika Stuczyńska z ekipą wiernych współpracownikówpod czujnym okiem wychowawców Pani Alicji Lazarowskiej i Pani Danuty Sawczenko.
Był więc szalony i wielce poznawczy bieg po Tczewie. Pierwszoklasiści pod czujnym okiem starszych kolegów – jeszcze by się ktoś zgubili, no, młodsi oczywiście – mieli za zadanie odnaleźć wyznaczone punkty na Starym Mieście. Wyróżniały się one historycznie, strategicznie lub turystycznie Odnalezienie wyznaczonego miejsca nie stanowiło problemu. Problemy dopiero miały się pojawić. Należało bowiem odpowiedzieć na wielce wymyślne, szalenie trudne i ogromnie skomplikowane pytania. Ale, cóż to dla naszych uzdolnionych młodszych kolegów. Poszli jak burza, co nas starszych wprawiło w nie lada osłupienie. Pokonali trasę jak maratończycy, a zadania wykonali tak szybko, że my starzy, nie mieliśmy szans nawet kawy wypić. Jak oni będą tak dalej piratować, to przemkną przez szkołę, jak nie przymierzając pendolino. Żeby ich chociaż nauczyciele zauważyli.
Żeby ich można było zatrzymać w biegu, przyjrzeć się im dokładnie i oczywiście poddać nowym, wyszukanym próbą, połapaliśmy to niesforne stadko pierwszoroczniaków i zaprosiliśmy, nic nie podejrzewających do naszej świetlicy. O nie daliśmy odpocząć pierwszoroczniakom. Łamaniom główek nie było końca. Śmiechu też co niemiara. Jak nie znali odpowiedzi na zadawane pytania, to byli tak kreatywni, że wiele dziedzin nauki można by było na podstawie ich mądrości radykalnie zmienić.
Wspólna zabawa skończyła się oczywiście wręczeniem dyplomów, kluczy z brelokami do pokoi, żeby wiedzieli gdzie maja sprzątać oraz obietnicą wspierania na trudnej drodze edukacji – to my – i podporządkowania się żelaznemu prawu internatu – to oni.

My małolaty
przysięgamy na swą głowę
chlubą być dla Internatu,
służyć siostrze, służyć bratu.

W pokojach czystość zachować,
panią, pana swego szanować.
Wszystko w stołówce zjadać,
nie marudzić, nic nie gadać.
Myć codziennie całe ciało
by w pokojach nie śmierdziało.
Regulamin znać do bólu,
o dziesiątej chodzić lulu.
Chwalić Internatu jasność
choćby czasem światło gasło.
Uroczyście przysięgamy,
że danego słowa dotrzymamy.
A kto przysięgi nie dochowa
Niech go zawsze boli głowa
i niech myśli biedak marny
jaki spotka go los czarny.WYBORY DO MRI...

Jak co roku wybieramy naszych przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Internatu.
W tym roku do pracy w samorządzie internatu zgłosiło się wiele osób. Znaleźli oni swoje miejsce w sekcjach, zgodnie z zainteresowaniami i uzdolnienia.

W dniu 10.09.2015 kandydaci na przewodniczącego MRI – Dżesika Stuczńska i Aniela Karpińska przedstawiły swój program pracy wszystkim wychowankom.

I jak to bywa podczas kampanii wyborczej, zachęcały do podjęcia jedynie słusznej decyzji, obiecywały przeprowadzenie reform i wprowadzenie ulg, nakreślały świetlaną przyszłość pod ich rządami....

I wybrano!
Przewodniczącą MRI została Dżeskia Stuczyńska.
Miała ona prawo dobrać sobie współpracowników.

I wybrała!
Zastępcą MRI została Maja Żurawska, a sekretarzem Agnieszka Borczyk.

Nowemu zarządowi Młodzieżowej Rady Internatu życzymy samych sukcesów.A. Borczyk , M. Żurawska i Dż. Stuczyńska
123456789101112131415161718
1920 21 2223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
5354555657585960
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.