Pożegnanie abiturientów...

Minął kolejny rok. Dla naszych najstarszych kolegów ostatni rok szkoły i…
MATURA….
STUDIA… i…
16 kwietnia spotkaliśmy się po raz ostatni. Były wspomnienia, podziękowania, życzenia,pamiątkowy wpis do kroniki, kwiaty i chwile wzruszenia. Maja Żurawska w imieniu wszystkich mieszkańców internatu pożegnała koleżanki i kolegów, życząc im, nie tylko zdania matury, ale i wszystkiego co najwspanialsze w dorosłym życiu. Cytując Adama Asnyka : „ życie jest biegiem, staraj się o to, abyś je dokończył” życzyła wszystkim, by bieg ich życia był szczęśliwy, bez upadków i by każdy dobiegł do mety swych pragnień i marzeń. Także Pani kierownik Aleksandra Agacińska i wychowawcy podziękowali wychowankom za wszystkie wspólnie przeżyte chwile, życząc, oczywiście zdania egzaminu dojrzałości i egzaminu zawodowego oraz podjęcia wymarzonych studiów. Każdy z wychowanków otrzymał pamiątkowy kubek z mottem na przyszłość oraz książkę.Precz z przemocą - przedstawienie...

27 stycznia 2015 r. w stołówce internatu nasi stali wychowankowie oraz słuchacze ODiDZ pod opieką pani Danuty Sawczenko i pani Joanny Skerka przygotowali przedstawienie dotyczące agresji wśród młodzieży pt. ”Precz z przemocą”. Główną rolę zagrała Emilia Grebin , która bardzo wiarygodnie wcieliła się w osobę agresywnej wychowanki . Swoje role znakomicie odegrali również pozostali aktorzy czyli : Patrycja Suszewska jako dobry Anioł , Dżesika Stuczyńska jako kuszący Diabeł . Na wyróżnienie zasługuje Adam Okoń uczeń ODiDZ , który odegrał dużą rolę i wcielił się w postać chłopaka. Jego gra spotkała się z dużym uznaniem publiczności. Pozostali aktorzy czyli : Joanna Snuzik , Joachim Wera , Damian Erdmann , Piotr Cieszyński , którzy również popisali się dużym kunsztem aktorskim.
Przedstawienie miało na celu uświadomienie młodzieży występowanie agresji i przemocy w życiu codziennym ,oraz reagowania na nią , otaczając przed atakami odpowiednią opieką wychowanków zagrożonych. Przybliżyło młodzieży pojmowanie dobra i zła. Mamy nadzieję , że podjęty temat pobudzi wychowanków do refleksji.

DZIEŃ PATRONA...

„Więcej niż kapłan” – pod takim tytułem odbyło się w dniu 20.01.2015 kolejne spotkanie poświęcone Patronowi Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie, które pod kierunkiem pani Renaty Reterskej przygotowała Joanna Snuzik, Dorota Snuzik i Mateusz Mazurak.
Tym razem wychowankowie internatu, zwłaszcza ci najmłodsi z klas pierwszych mieli okazję poznać niezwykłego kapłana jakim był ks. Stanisław Janusz Pasierb. Dla nich specjalnie przygotowano pierwszą część uroczystości poświęconej życiu i twórczości Patrona.
Nie sposób przybliżyć tak barwną postać w kilku biograficznych zdaniach, dlatego w drugiej części spotkania został wyświetlony film pt.: Więcej niż kapłan” To wspomnienia kilku osób osobiście znających ks. Pasierba. Chwila refleksji nad jego życiem, szczere wspomnienia i wyznania były autentyczne i skłaniające do refleksji.
Ukazał się nam człowiek w pełnym tego słowa znaczeniu, wielki humanista - uczony, poeta, pedagog - przy tym człowiek pełen niebywałego uroku osobistego, skromności, poczucia humoru, dobroci i głębokiej pobożności.
W trzeciej części spotkania wykorzystano opracowane przez Pana Zdzisława Czyża opracowania pt.: Anegdoty. To zbiór, jak sama nazwa mówi humorystycznych opowiastek związanych z osobą ks. Pasierba.
Spotkanie było też okazją do uhonorowania najlepszych wychowanków, tych którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.
Z ogromną przyjemnością pani kierownik Aleksandra Agacińska wręczyła upominki książkowe Agnieszce Homa, Julicie Szczygieł, Piotrowi Cieszyńskiemu, Natalii Kleischmidt i Sylwii Dietrych.

Wigilia ...

Święta Bożego Narodzenia to czas radości i rodzinnych spotkań, czas miłości rozświetlającej codzienność, miłości którą pragniemy obdarzać innych i sami być nią otoczeni.
W naszym internacie jak co roku starając się stworzyć rodzinną i pełną ciepła atmosferę przygotowywaliśmy się do świąt. Były dekoracje bożonarodzeniowe, śpiewanie kolęd i przedstawienie .
17.12.2014 przy wspólnym wigilijnym stole wraz z panem dyrektorem Jerzym Cisewskim, panią dyrektor Wiolettą Głowińską, panią kierownik Aleksandrą Agacińską zasiedli wychowawcy i wychowankowie.


Uroczystość wigilijną uświetniło przedstawienie bożonarodzeniowe pt." Jedyny taki dzień" wg . Romana Landowskiego , przygotowane przez sekcję teatralną pod kierunkiem pana Z. Biegajłło . Słowo wstępne wprowadzające w wigilijny nastrój przygotowała pani Renata Reterska.
Po przedstawieniu przyszedł czas na miłą tradycję składania sobie życzeń, dzielenia się opłatkiem i wspólnej kolacji.
Wigilia to też czas prezentów dlatego nagrodzeni zostali wychowankowie, którzy najpiękniej udekorowali swoje pokoje przed świętami.
W tym roku I miejsce zajęły dziewczęta z pokoju 308 : M.Żurawska , M. Krzyżanowska i K. Bębenek. II miejsce p.315 czyli A. Karpińska , P.Pałkowska i A. Grochowska. Natomiast III miejsce p.312 A. Nowakowska , J. Snuzik , D.Snuzik i K. Derdowska. Serdecznie gratulujemy.

Mamy nadzieję, że ten świąteczny dzień na długo zapadnie w pamięć, a wspólnie spędzony czas jeszcze bardziej zacieśni nasze przyjacielskie więzi.


'

123456789101112131415161718
19 20 212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
53545556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.