OTRZĘSINY ...........

Zamieszkanie w internacie to dla wielu naszych młodszych kolegów ( co tam – dla nas starych wyżeraczy też) to duża zmiana i wiele wyrzeczeń. Aby obłaskawić dobre duchy internatu i wprowadzić jak najmilszą atmosferę ( młodych trzeba oswoić) przygotowaliśmy spotkanie integracyjne. Przygotowaliśmy, to znaczy: Maja Żurawska i Dżesika Stuczyńska z ekipą wiernych współpracownikówpod czujnym okiem wychowawców Pani Alicji Lazarowskiej i Pani Danuty Sawczenko.
Był więc szalony i wielce poznawczy bieg po Tczewie. Pierwszoklasiści pod czujnym okiem starszych kolegów – jeszcze by się ktoś zgubili, no, młodsi oczywiście – mieli za zadanie odnaleźć wyznaczone punkty na Starym Mieście. Wyróżniały się one historycznie, strategicznie lub turystycznie Odnalezienie wyznaczonego miejsca nie stanowiło problemu. Problemy dopiero miały się pojawić. Należało bowiem odpowiedzieć na wielce wymyślne, szalenie trudne i ogromnie skomplikowane pytania. Ale, cóż to dla naszych uzdolnionych młodszych kolegów. Poszli jak burza, co nas starszych wprawiło w nie lada osłupienie. Pokonali trasę jak maratończycy, a zadania wykonali tak szybko, że my starzy, nie mieliśmy szans nawet kawy wypić. Jak oni będą tak dalej piratować, to przemkną przez szkołę, jak nie przymierzając pendolino. Żeby ich chociaż nauczyciele zauważyli.
Żeby ich można było zatrzymać w biegu, przyjrzeć się im dokładnie i oczywiście poddać nowym, wyszukanym próbą, połapaliśmy to niesforne stadko pierwszoroczniaków i zaprosiliśmy, nic nie podejrzewających do naszej świetlicy. O nie daliśmy odpocząć pierwszoroczniakom. Łamaniom główek nie było końca. Śmiechu też co niemiara. Jak nie znali odpowiedzi na zadawane pytania, to byli tak kreatywni, że wiele dziedzin nauki można by było na podstawie ich mądrości radykalnie zmienić.
Wspólna zabawa skończyła się oczywiście wręczeniem dyplomów, kluczy z brelokami do pokoi, żeby wiedzieli gdzie maja sprzątać oraz obietnicą wspierania na trudnej drodze edukacji – to my – i podporządkowania się żelaznemu prawu internatu – to oni.

My małolaty
przysięgamy na swą głowę
chlubą być dla Internatu,
służyć siostrze, służyć bratu.

W pokojach czystość zachować,
panią, pana swego szanować.
Wszystko w stołówce zjadać,
nie marudzić, nic nie gadać.
Myć codziennie całe ciało
by w pokojach nie śmierdziało.
Regulamin znać do bólu,
o dziesiątej chodzić lulu.
Chwalić Internatu jasność
choćby czasem światło gasło.
Uroczyście przysięgamy,
że danego słowa dotrzymamy.
A kto przysięgi nie dochowa
Niech go zawsze boli głowa
i niech myśli biedak marny
jaki spotka go los czarny.WYBORY DO MRI...

Jak co roku wybieramy naszych przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Internatu.
W tym roku do pracy w samorządzie internatu zgłosiło się wiele osób. Znaleźli oni swoje miejsce w sekcjach, zgodnie z zainteresowaniami i uzdolnienia.

W dniu 10.09.2015 kandydaci na przewodniczącego MRI – Dżesika Stuczńska i Aniela Karpińska przedstawiły swój program pracy wszystkim wychowankom.

I jak to bywa podczas kampanii wyborczej, zachęcały do podjęcia jedynie słusznej decyzji, obiecywały przeprowadzenie reform i wprowadzenie ulg, nakreślały świetlaną przyszłość pod ich rządami....

I wybrano!
Przewodniczącą MRI została Dżeskia Stuczyńska.
Miała ona prawo dobrać sobie współpracowników.

I wybrała!
Zastępcą MRI została Maja Żurawska, a sekretarzem Agnieszka Borczyk.

Nowemu zarządowi Młodzieżowej Rady Internatu życzymy samych sukcesów.A. Borczyk , M. Żurawska i Dż. Stuczyńska
Zaczeliśmy nowy rok szkolny ...........

Wakacje pozostały już wspomnieniem, do następnych mamy jeszcze 10 miesięcy, które umili nam szkoła. Dla dużej grupy młodzieży, będzie się z tym wiązała zmiana zamieszkania. Z dniem 1 września w pokojach internackich zrobiło się gwarno i wesoło. Zarówno dla weteranów jak i nowych mieszkańców rozpoczęło się wspólne życie w naszej społeczności.

Grupa I

Borczyk Agnieszka
Bąkowska Celina
Dietrych Sylwia
Derdowska Klaudia
Gapska Beata
Jaszewska Aleksandra
Klasa Sandra
Karcz Natalia
Kleinschmidt Natalia
Kirszenstein Justyna
Karpińska Aniela
Marnikowska Małgorzata
Pufelska Małgorzata
Potulska Magdalena
Snuzik Dorota
Snuzik Joanna
Żurawska Maja

Grupa II

Budzisz Mateusz
Domian Łukasz
Domian Mateusz
Chabowska Michalina
Godlewski Krystian
Homa Magdalena
Kopicka Kamila
Karol Aleksandra
Pawłowski Mateusz
Przyboda Małgorzata
Sajak Paulina
Suszewska Patrycja
Sygowski Daniel
Stuczyńska Dżesika
Wojnowska Marzena
Wera Joachim
Czerwiński Arkadiusz
Erdman Damian
Kiedrowski KacperOczywiście oprócz stałych mieszkańców, co cztery tygodnie mamy nową grupę słuchaczy ODiDZ. Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego i wielu miłych wrażeń w naszej placówce.

Pożegnanie pani kierownik ........

"W życiu piękne są tylko chwile,
szczęśliwi, którzy potrafią je uchwycić."

[ Ryszard Riedel


Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 zbiegło się z uroczystością odejścia na emeryturę naszej Pani Kierownik Aleksandry Agacińskiej.
Pani Kierownik przez szereg lat pełniąc swoją funkcję wspierała młodzież w rozwoju intelektualnym i emocjonalnym, kształtując nowe pokolenie i wskazując mu drogę życia.
Z ogromnym oddaniem troszczyła się o nasz internat, aby wszystko działało nienagannie, a budynek przybierał jak najpiękniejszy wygląd.
Wiele prac i starań były nam, młodzieży nieznane. Wynikały z pełnionych obowiązków. Wiemy jednak, że nie była to łatwa praca. Wymagała wiedzy, czasu, poświęcenia i zaangażowania.

Za każdy podjęty trud – dziękujemy.

Życzymy, Pani Kierownik by w Jej życiu teraz już spokojniejszym, pojawiały się jedynie PIĘKNE CHWILE. Niech każdy dzień pełen szczęścia, przynosił radość z UCHWYCONYCH CHWIL, pełnych pokoju i spełnienia.

młodzież internatu i wychowawcy
123456789101112131415161718
19 20 212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
535455565758
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.