Wieczór wróżb...

25 listopada wychowankowie pod opieką pani Danuty Sawczenko i Joanny Skerka przygotowali Wieczór wróżb . Przygotowano pięć stanowisk z wróżbami . Można było losując sprawdzić imię ukochanego , czy kręcąc butelką zobaczyć jak rysuje się nasza przyszłość , czy czekają nas podróże , kariera naukowa, a może bogactwo. Przy kolejnym stanowisku dziewczęta miały przygotowane kości. Rzucając nimi należało podliczyć liczbę oczek i wówczas na tej podstawie odczytywano co wydarzy się u nas w najbliższym roku. Kolejną zabawą było sprawdzanie przyszłości z liter imienia. Można było również losując z magicznej kuli karteczkę z nazwą kwiatka, sprawdzić jakich zmian w swoim życiu możemy spodziewać się do kolejnych Andrzejek.
Wszyscy wychowankowie dobrze się bawili , a na odczytane przepowiednie spojrzeli z przymrużeniem oka.VII Festiwal Twórczości Kociewskiej im. R. Landowskiego...

19 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbył się VII Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego.
Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Miłośników Tczewa, a współorganizatorami Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta w Tczewie, Fabryka Sztuk W Tczewie i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim.

Nadrzędnym celem konkursu jest budowanie tożsamości regionalnej poprzez przybliżenie twórczości kociewskich regionalistów.

Jak co roku wychowankowie naszego internatu wzięli udział w tej regionalnej uroczystości.
Reprezentowali nas - Natalia Kleinschmidt, Sandra Klasa, Paulina Szumała, Kamil Torłop, Stuczyńska Dżesika i Natalia Karcz.
Tym razem inspiracją do przedstawianego na festiwalu obrazu, było opowiadanie pt: „Jedyny dzień w roku – O wigilijnym wieczorze”, z książki Romana Landowskiego – „Dawnych obyczajów rok cały”.
Scenariusz do przedstawienia ułożyli sami aktorzy, pod opieką i konsultacją z wychowawcami p. Zbigniewem Biegajło i p. Renatą Reterską.

Jak można się domyśleć zadaniem naszych artystów z sekcji teatralnej, było przedstawienie w sposób plastyczny dnia poprzedzającego obchody Bożego Narodzenia – dzień wigilijny.
Poprzez światło, muzykę i ruch starali się opisać przygotowania do świąt i odnaleźć w codziennych, pozornie błahych czynnościach wprowadzenie do sacrum – świętości Dnia Narodzin Mesjasza.

11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI...

5 listopada 2014 r. w internacie obchodziliśmy uroczyście Święto Niepodległości. Pani kierownik A. Agacińska przygotowała dla wychowanków test sprawdzający ich wiedzę na temat odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Młodzież mogła również obejrzeć prezentację multimedialną przybliżającą historię Polski od rozbiorów do wolności uzyskanej w 1918 r. Na zakończenie wszyscy odśpiewali hymn " Jeszcze Polska nie zginęła ..."Jesienny Turniej Tenisa Stołowego...

22 października w internacie odbył się Turniej Tenisa Stołowego. Wzięło w nim udział dziesięciu wychowanków ODiDZ. Chłopcy pod opieką pana Z. Biegajło rozegrali mecz każdy z każdym. Do finału dostało się trzech wychowanków , a końcowe wyniki prezentują się następująco :

I miejsce Łukasz Krencki
II miejsce Gołąbek Rafał
III miejsce Rosalewski Maciej

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!
123456789101112131415161718
19 20 212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
535455
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.