...


...POMAGAMY ......


W bieżącym roku szkolnym nasi wychowankowie brali udział w akcjach charytatywnych :

• Przez cały rok zbieraliśmy plastikowe korki dla niepełnosprawnego kolegi i jego brata. Pieniądze ze sprzedaży nakrętek zostały przeznaczone na rehabilitację Kacpra i Jakuba oraz nowy wózek inwalidzki.

• W grudniu zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na „Szlachetną paczkę” przeznaczoną dla osoby będącej w trudnej sytuacji materialnej.

• W maju dowiedzieliśmy się o chorobie byłej wychowanki naszego internatu . Fundacja Światło Dla Życia zorganizowała zbiórkę pieniędzy na turnus leczniczy dla Kasi . Wielu znajomy i anonimowych internautów włączyło się w akcję pomocy. My również nie mogliśmy zostać obojętni . Przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy. Wspólnymi siłami akcja pod hasłem „Wyrwać się z sideł anoreksji” zakończyła się pomyślnie – uzbierano potrzebną kwotę na turnus leczniczy.

XX POMORSKI FESTIWAL POETYCKI IM. KS. J. ST. PASIERBA...

W dniach 2-3 czerwca 2015 roku odbył się jubileuszowy XX Pomorski Festiwal Poetycki im. Ks. Janusza Stanisława Pasierba w Pelplinie. Organizatorami konkursu j od wielu lat jest Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Janusza Stanisława Pasierba i Miejski Dom Kultury w Pelplinie.
Część konkursowa festiwalu adresowana była do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jak podali organizatorzy celem imprezy było:
-Przybliżenie dorobku i osoby wybitnego poety i historyka sztuki ks. Janusza St. Pasierba.
-Popularyzacja kultury żywego słowa.
-Inspirowanie i promocja twórczości artystycznej młodych ludzi.
-Kształtowanie aktywnej postawy młodzieży wobec zjawisk kultury.
-Propagowanie uniwersalnych i regionalnych wartości kultury Pomorza, zgodnie ze słowami ks. Janusza St. Pasierba: "Małe ojczyzny uczą żyć w ojczyznach wielkich, w wielkiej ojczyźnie ludzi".
W związku z tym , że nasza szkoła obrała sobie za patrona osobę ks. Janusza Stanisława Pasierba powyższe idee nie są nam obce i my chcieliśmy przyczynić się do popularyzacji tej niezwykłej Postaci. Dlatego też grupa „Mantra” pod opieką Pana Zbigniewa Biegajło i Pani  Renaty Reterskiej przygotowała przedstawienie pt: Nowy dzień.
Młodzież z sekcji teatralnej – Emilia Grebin, Damian Erdmann , Natalia Kleinschmidt, Sandra Klasa i Natalia Karcz, poprzez światło, ruch sceniczny i słowo pokazały miłośnikom poezji Pasierba obraz, w którym młody człowiek zagubiony w wirze życia poszukuje nowej drogi, wolnej od zgiełku, zakłamania i wewnętrznego niepokoju.
Nasi aktorzy zdobyli III miejsce w konkursie i zostali uhonorowani pięknym dyplomem i nagrodą rzeczową za udział.

Gdy już opadły konkursowe emocje nasza grupa „Mantra” miała zaszczyt zwiedzić Bazylika Katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie. Byliśmy pod dużym wrażeniem miejsca, jego historii i znaczenia dla Polski i diecezji. Nasz przewodnik z ogromna pasją opowiadał nam o drogiej jego sercu świątyni i musimy to przyznać zaraził nas miłością do tego niezwykłego miejsca.123456789101112131415161718
 19 20212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
53545556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.