ANDRZEJKI 2015...

KOCHA, LUBI, SZANUJE... .

NIE CHCE, NIE DBA ... .

ACH, TA MIŁOŚĆ... .Jedyną „szansą” sprawdzenia, jak się ma nasza miłość i oczywiście, jaka jest jej przyszłość, są Katarzynki i Andrzejki. Ta staropolska tradycja i nam żyjącym w skomputeryzowanym świecie niesie jakąś pociechę.
Jedni wierzą w losy, karty i inne mało wiarygodne zaklęcia. Inni zarzekają się, że nic, a nic nie działa na ich wyobraźnię. Wszyscy jednak w te magiczne wieczory wróżą z wosku, czytają horoskopy, wyciągają drżącą ręką wróżbę z ciasteczek......
My także, jak co roku pokusiliśmy się sprawdzić i ponaglić nasze przeznaczenie, by kroczyło oczywiście drogami jedynej i słusznej miłości - wiernej, uczciwej, dozgonnej, niezłomnej, niezachwianej …..ach!
Zaprzęgliśmy więc wszelkie znane nam moce, by wskazały nam tę jedną, jedyną miłość.
Przy niezawodnej pomocy Pani Danuty Sawczenko odszukaliśmy wróżby andrzejkowe wszelkiego rodzaju i kalibru. I zaczęło się.
Wróżyliśmy, przepowiadaliśmy i naginaliśmy przeznaczenie do własnych potrzeb i wyobrażeń. Zabawa była doskonała, zwłaszcza, interpretacja woskowych odlewów przyniosła nam dużo radości.('

VIII FESTIWAL TWÓRCZOŚCI KOCIEWSKIEJ...

Do tradycji już należy nasz udział w VIII Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego w Tczewie. Tę zacna imprezę organizuje co roku Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej. Współorganizatorami są: Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Skultera w Tczewie, Fabryka Sztuk w Tczewie, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim.
Ideą Festiwalu jest pogłębienie naszej wiedzy o regionie, kształtowanie tożsamości i uwrażliwienie nas na to co nas otacza.
Nasza grupa Mantra Natalia Kleinschmidt, Natalia Karcz, Dżeskika Stuczyńska, Celina Bąkowska i Sandra Klasa, pod kierunkiem P. Zbigniewa Biegajło i P. Renaty Reterskiej zaprezentowała obraz pt.: Jak żyć, na podstawie utworów naszego patrona szkoły ks. Janusza St. Pasierba.
Udział w festiwalu był kolejną okazją pokazania swych umiejętności, sprawdzenia się i nawiązania nowych znajomości.
Dzień Edukacji , obchody 70 -lecia szkoły...

14 października 2015 obchodziliśmy ważną dla naszej szkoły i internatu uroczystość – 70 lecie powstania placówki, tak ważnej dla Tczewa.
Szkoła, jej nuczyciele i wychowawcy przez lata kształcili młodych ludzi, przygotowując ich do dorosłego życia. Młodzież zdobywała nie tylko wiedzę, ale i zawód, nowe ważne doświadczenia. Nawiązywała kontakty i przyjaźnie, które przetrwały lata.

Była uroczysta Msza świeta dziekczynna, była wielka i bardzo uroczysta gala w naszej szkole, były wspomnienia, gratulacje i życzenia.

Nasz internat także włączył się w przygotowanie i obchody tak zacnej rocznicy. Uroczystą galę rozpoczęła bowiem nasza utalentowana grupa Mantra.
Jubileusz 70-lecia Zespołu Szkół Ekonomicznych połączono z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.
Jakież to były piękne chwile. Wyróżnienia, nagrody, uśmiechy i niemal jak celebryci - Doceniają nas... no, no...


A potem to już tylko czerwony dywan – rozkosz.

Na koniec jeszcze tylko "ścianka". Ach! Ten błysk fleszy, te wywiady, te uznania i życzenia.... Ciężkie jest życie celebryty

I mimo tego,że do pracy mamy jakoś tak pod górkęto jak już wdrapiemy się na to drugie lub trzecie piętro czekaja nas już same przyjemności. Nasza kochana, utalentowana i życzliwa młodzież - sama słodycz. Chce się żyć.

Wolimy codzienność???

Spotkanie z gośćmi z Witten...

Dnia 12 października 2015r. w sali 100 odbyło się spotkanie wychowanków z gośćmi z Witten, naszego miasta partnerskiego w Niemczech.
Panie przyjechały do Tczewa w ramach projektu "Frauen begegnen Frauen", który koordynuje od 2005 roku Alicja Lazarowska z Tczewa i Ulrike Hemmermann z Witten. Program zawiera zwiedzanie Tczewa, Trójmiasta, Kaszub i Malborka. Uczestniczki poznały mieszkanki naszego miasta, miały okazje zobaczyć miejsca pracy odpowiednie do swoich. Chemiczka z Witten zajmująca się pozyskiwaniem wody pitnej w Zagłębiu Ruhr'y odwiedziła laboratoria w tczewskim ZwiK-u. Nauczycielka muzyki ze szkoły muzycznej w Witten odwiedziła Państwową Szkołę Muzyczną w naszym mieście.
Podczas licznych spotkań z mieszkańcami przeprowadzono wiele rozmów, które przyczyniły się do bliższego poznania zwyczajów i kultury, obalenia stereotypów i poszerzania wiedzy o kraju sąsiadów.
Spotkanie w Internacie, w którym uczestniczyli nasi wychowankowie pokazało, jak świetnie radzą sobie w rozmowach po niemiecku i angielsku.
Uczniowie opowiedzieli o sobie, wysłuchali gości i przy okazji również poznali swoich współmieszkańców. Na pamiątkę wizyty goście wpisali się do kroniki internatu i wręczyli uczniom książkę, album o swoim regionie.12345678910111213141516 17 18
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
53545556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.