KONKURS NA ŚWIATECZNY WYSTRÓJ POKOJU...

Czy ktoś wyobraża sobie Święta Bożego Narodzenia bez ozdób?
No właśnie.
Dekorowanie domu to piękna tradycja, pozwalająca w pełni poczuć atmosferę Świąt.
Jak co roku przystroiliśmy nasze pokoje. I jak co roku odbył sie konkurs na świąteczny wystrój. Ocenie podlegały wszystkie własnoręcznie wykonane elementy dekoracji, kompozycja i walory estetyczne.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 17 grudnia podczas internackiej, wigilijnej kolacji.
I miejsce bezwarunkowo zdobyła Aniela Karpińska, która co roku ozdabia swój pokój przecudownie. Sama stara się przygotować ozdoby, a elementy potrzebne do ich wykonania z wielką ofiarnością przywozi z domu, aż z Koszalina.
II miejsce zdobyły dziewczęta – Dorota Snuzik, Joanna Snuzik i Klaudia Derdowska. Ich bałwan ( dekoracja oczywiście ) nie miał sobie równego przeciwnika.
III miejsce przypadło Mai Żurawskiej i Klaudii Bębenek. Małe, świąteczne, zaśnieżone miasteczko w ich pokoju urzekało delikatnością.
Były także wyróżnienia – które należały się Sygowskiemu Danielowi, Erdmann Damianowi, Sowińskiemu Patrykowi, Kirszenstein Justynie, Potulskiej Magdalenie i Marnikowskiej Małgorzacie.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy.

KOLĘDOWANIE CZAS ZACZĄĆ...

Życzę wszystkim:

- pustki i tęsknoty w sobie, którą może wypełnić jedynie narodzony Zbawiciel,
- niepokorny wobec świata i pokory wobec Boga,
- aby nigdy nie zabrakło w was wdzięczności za wszystko co macie,
- abyście byli ludźmi, którzy w poszukiwaniu prawdy nie boją się niczego,
- abyście mieli ufność jak Józef, którego narodzenie Jezusa zupełnie przerosło,
- żebyście mieli wzgląd przede wszystkim na innych,
nie nosili (zbyt często) spodni w kant wyprasowanych i grzywki na bok zaczesanej,
spuścili z tonu, nawet, gdy coś was trafia,
zauważyli maluczkiego, choć czasem namolny jak mucha,
wykreślili ze swego życiorysu słowa – zarozumiałość, pycha i chciwość,
wpisali do swego życiorysu miłość, zrozumienie i przyjaźń,
nie udawali tego, kim nie jesteście,
a przede wszystkim, życzę każdemu, by był dobrym człowiekiem.


Takie życzenia złożyła Asia Struzik dyrekcji naszej szkoły, wszystkim wychowankom internatu i wychowawcom z okazji nadchodzących świąt bożego narodzenia.

17 grudnia spotkaliśmy się, jak co roku przy wspólnej wigilijnej kolacji. Nie mogło oczywiście zabraknąć jasełkowego przedstawienia. W tym roku aktorzy ( a była ich liczba niemała ) zaprezentowali nam " jasełka z przymrużeniem oka". Była święta rodzina, zwierzęta, postaci wychowanków i wychowawców i oczywiście wszędobylskie diabły. Było też wiele radości i śmiechu.
Ale było też bardzo poważnie, choć tę bożonarodzeniową zadumę zawdzięczamy przemiłym i bardzo utalentowanym dziewczynkom, Roksanie ( l.7) i wiktorii ( l. 9), córkom pani Mireli. Uświetniły nasze jasełkowe spotkanie prześlicznym wykonaniem kolęd na akordeonie ( Roksana ) i wiolonczeli ( Wiktoria ). Dziewczynkom i ich mamie bardzo dziękujemy.

Kolacja rozpoczęła się tradycyjnym dzieleniem się opłatkiem. Składaliśmy sobie jak najszczersze życzenia. Te chwile wzruszeń dla wielu pozostaną na długo w pamięci.
Nie mogło się obyć bez wspólnego kolędowania. Tu prym wiedli chłopcy z ODiDZ. Nikt nie potrafił tak pięknie i donośnie wyśpiewywać naszych staropolskich kolęd jak ono. Brawo! Wzbudzali zachwyt wszystkich pozostałych osób.
Bardzo miłym akcentem było złożenie życzeń naszej koleżance Celinie, która tego dnia obchodziła urodziny. Tu też popisali się nasi chłopcy. Śpiewali i śpiewali...

Niech ten wspólny czas przepełniony przyjaźnią, zostanie w naszej pamięci na długo.
...V Jubileuszowy Przegląd Jasełek Bożonarodzeniowych...

Dnia 11 grudnia 2015 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie grupa teatralna Mantra wzięła gościnny udział w V Jubileuszowym Przeglądzie Jasełek Bożonarodzeniowych „Nieśmy dobrą nowinę”. Do wspólnego udziału w integracyjnym spektaklu pt: Jeden taki dzień" zostaliśmy zaproszeni przez Dom Pomocy Społecznej w Damaszce. Uczestnictwo w imprezie było dla nas okazją do wspólnej pracy oraz rozwijania umiejętności budowania relacji opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji. W V Jubileuszowym Przeglądzie Jasełek Bożonarodzeniowych udział wzięły zespoły teatralne i muzyczne z Tczewa, Damaszki, Starogardu Gdańskiego, Rudna i Kończewic. Na zakończenie odbyło się spotkanie opłatkowe i dla wszystkich uczestników. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie, DPS Damaszce za wspólny występ. Było nam bardzo miło uczestniczyć w tym świątecznym wydarzeniu.
Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy jeszcze mieli okazję poznawać twórczość osób reprezentujących różne środowiska.1234567891011121314 15 161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
53545556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.