SPOTKANIE Z FUNCJONARIUSZAMI TCZEWSKIEJ POLICJI...

Jesteśmy otwarci na świat, ciekawi życia i nowo poznanych ludzi. Nie zawsze jednak potrafimy obronić się przed złem, zapobiec mu albo właściwie zareagować. Nasz rzeczywisty świat miesza się z wirtualną rzeczywistością. Tu zawiązujemy znajomości a nawet przyjaźnie, to tam prowadzimy rozmowy i dyskusje, to tam najczęściej odsłaniamy siebie i w swej szczerości i niestety naiwności wkraczamy na drogi mogące zagrozić nam lub naszym bliskim. Świat rozrywki może przerodzić się w centrum klęski i niepowodzeń. By temu zapobiec uczymy się wirtualnego świata i jak się w nim poruszać.

22.03.2017 mieliśmy zaszczyt gościć w internacie funkcjonariuszy Policji w Tczewie. Omówiono istotne dla współczesnej rzeczywistości tematy: przemoc w cyberprzestrzeni, prawne konsekwencje umieszczania nieprawdy w internecie, ochrona danych osobowych w internecie, a także odpowiedzialność nieletnich za popełnione przestępstwa.
Tu były zaplanowane tematy. Okazało się jednak, że problemów do omówienia i spraw do wyjaśnienia jest znacznie więcej. Trzeba zaznaczyć, że spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, a funkcjonariusze Policji odpowiadali na pytania bardzo rzeczowo, podając wiele przykładów ze swojej pracy, okraszając swoje wypowiedzi ogromny poczuciem humoru. Tak przystępnych pouczeń chętnie się słucha.
Dziękujemy.
Dzień otwarty 21.03.2017...

Pierwszy dzień astronomicznej i kalendarzowej wiosny to czas, na który zimą wyczekujemy z niecierpliwością.
A w naszej szkole i w internacie rozpoczynają się ( jak to w przyrodzie ) migracje. Co prawda jest to dopiero zaplanowanie wspomnianych przemieszczeń, ale za to na wielką skalę. Gimnazjaliści, jak te zbłąkane ptaki szukają swego miejsca na osiedlenie się na całe trzy lub cztery lata ciężkiej harówki jaką jest nauka. Znając ich dylematy, brak zdecydowania i niepewność ( sami przez to przeszliśmy ) próbujemy pomóc. Organizujemy dni otwarte, prezentujemy walory naszych placówek, zachęcamy, przekonywujemy i doradzamy. Jednym słowem stroszymy piórka jak ptasi przedstawiciele i wołamy – to ja jestem najatrakcyjniejszy, to moją szkołę wybierz.

Szkoła, szkoła.... A gdzie będziesz mieszkał uczęszczając do tej wymarzonej szkoły? Wiadomo u nas - w INTERNACIE ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W TCZEWIE.
Nasze dziewczęta Asia i Dorota ( przybrawszy też barwy wiosenne ) proponowały wszystkim gimnazjalistom, by skorzystali z naszego internatu i w przyszłym roku szkolnym zamieszkali wraz z nami.
Na zachętach i promocji minął nam pierwszy dzień wiosny 2017. Było warto. Poznaliśmy wielu nowych kolegów, a czy zgłoszą się do naszego internatu, czas pokaże.
DZIEŃ PATRONA...

Ks. Janusz St. Pasierb - jeden z wybitnych poetów religijnych i historyków sztuki. Człowiek pełen ciepła ( tak wspominali go przyjaciele i współpracownicy ), wyrozumiałości, a zarazem pokory do świata i samego siebie, był przykładem właściwie rozumianego i realizowanego powołania kapłańskiego. Emanował głęboką wiarą, ale jej nie narzucał, zadziwiał szeroką wiedzą, ale nią nie krępował.
Takiego człowieka, kapłana i myśliciela chcieli ukazać innym mieszkańcy internatu – uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie. Na coroczne spotkanie poświęcone Patronowi Szkoły zaprosili w szczególny sposób tych, którzy korzystają z placówki, a nie są uczniami naszej szkoły- kolegów uczęszczających do innych szkół tczewskich i uczniów ODiDZ w Tczewie.
W programiw wykorzystano prezentację multimedialną, utwory ks. Pasierba oraz piosenki w wykonaniu absolwentów naszej szkoły.
PAN PIOTR I JEGO PRZYJACIEL CZOCHER...

Walentynki czyli 14 lutego był dla mieszkańców internatu nie tylko dniem zakochanych. Mieliśmy przyjemność poznać niezwykłego gościa Czochera. Ten kudłacz ( wielka maskotka )zachwycił wszystkich. Był inteligentny, zabawny, z ogromnym poczuciem humoru. Bawił mieszkańców internatu i rozśmieszał do łez. A to wszystko dzięki swemu twórcy Panu Piotrowi Borucie, który wykorzystując swe niezwykłe zdolności brzuchomówcy wlał w Czochera życie i zarażał nas wszystkich uśmiechem.

Piotr Boruta to aktor, mim, lalkarz, który ma nietypową pasję - brzuchomówstwo. Różnorodna praca w filmie i teatrze, działalność dla najmłodszych oraz na rzecz osób niepełnosprawnych, sprawiły, że potrafi stworzyć interaktywne show na każdą okazję, na każdą porę dnia i roku. On i jego przyjaciel Czocher podbili też serca jurorów i widzów programu "Mam talent".

Mamy nadzieję, na kolejne spotkanie z tak utalentowanym człowiekiem jakim jest Pan Piotr Boruta. Do następnego spotkania.12345678910111213 14 15161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
5354555657585960
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.