Dzień otwarty 21.03.2017...

Pierwszy dzień astronomicznej i kalendarzowej wiosny to czas, na który zimą wyczekujemy z niecierpliwością.
A w naszej szkole i w internacie rozpoczynają się ( jak to w przyrodzie ) migracje. Co prawda jest to dopiero zaplanowanie wspomnianych przemieszczeń, ale za to na wielką skalę. Gimnazjaliści, jak te zbłąkane ptaki szukają swego miejsca na osiedlenie się na całe trzy lub cztery lata ciężkiej harówki jaką jest nauka. Znając ich dylematy, brak zdecydowania i niepewność ( sami przez to przeszliśmy ) próbujemy pomóc. Organizujemy dni otwarte, prezentujemy walory naszych placówek, zachęcamy, przekonywujemy i doradzamy. Jednym słowem stroszymy piórka jak ptasi przedstawiciele i wołamy – to ja jestem najatrakcyjniejszy, to moją szkołę wybierz.

Szkoła, szkoła.... A gdzie będziesz mieszkał uczęszczając do tej wymarzonej szkoły? Wiadomo u nas - w INTERNACIE ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W TCZEWIE.
Nasze dziewczęta Asia i Dorota ( przybrawszy też barwy wiosenne ) proponowały wszystkim gimnazjalistom, by skorzystali z naszego internatu i w przyszłym roku szkolnym zamieszkali wraz z nami.
Na zachętach i promocji minął nam pierwszy dzień wiosny 2017. Było warto. Poznaliśmy wielu nowych kolegów, a czy zgłoszą się do naszego internatu, czas pokaże.
DZIEŃ PATRONA...

Ks. Janusz St. Pasierb - jeden z wybitnych poetów religijnych i historyków sztuki. Człowiek pełen ciepła ( tak wspominali go przyjaciele i współpracownicy ), wyrozumiałości, a zarazem pokory do świata i samego siebie, był przykładem właściwie rozumianego i realizowanego powołania kapłańskiego. Emanował głęboką wiarą, ale jej nie narzucał, zadziwiał szeroką wiedzą, ale nią nie krępował.
Takiego człowieka, kapłana i myśliciela chcieli ukazać innym mieszkańcy internatu – uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie. Na coroczne spotkanie poświęcone Patronowi Szkoły zaprosili w szczególny sposób tych, którzy korzystają z placówki, a nie są uczniami naszej szkoły- kolegów uczęszczających do innych szkół tczewskich i uczniów ODiDZ w Tczewie.
W programiw wykorzystano prezentację multimedialną, utwory ks. Pasierba oraz piosenki w wykonaniu absolwentów naszej szkoły.
PAN PIOTR I JEGO PRZYJACIEL CZOCHER...

Walentynki czyli 14 lutego był dla mieszkańców internatu nie tylko dniem zakochanych. Mieliśmy przyjemność poznać niezwykłego gościa Czochera. Ten kudłacz ( wielka maskotka )zachwycił wszystkich. Był inteligentny, zabawny, z ogromnym poczuciem humoru. Bawił mieszkańców internatu i rozśmieszał do łez. A to wszystko dzięki swemu twórcy Panu Piotrowi Borucie, który wykorzystując swe niezwykłe zdolności brzuchomówcy wlał w Czochera życie i zarażał nas wszystkich uśmiechem.

Piotr Boruta to aktor, mim, lalkarz, który ma nietypową pasję - brzuchomówstwo. Różnorodna praca w filmie i teatrze, działalność dla najmłodszych oraz na rzecz osób niepełnosprawnych, sprawiły, że potrafi stworzyć interaktywne show na każdą okazję, na każdą porę dnia i roku. On i jego przyjaciel Czocher podbili też serca jurorów i widzów programu "Mam talent".

Mamy nadzieję, na kolejne spotkanie z tak utalentowanym człowiekiem jakim jest Pan Piotr Boruta. Do następnego spotkania.PRZY WIGILIJNYM STOLE...

Wigilijne spotkania przy stole to mile wyczekiwana tradycja w internacie. Już w listopadzie planuje się dekoracje, kreśli scenariusz przedstawienia, rozdziela zadania. Bo pracy jest nie mało...
Tak też było i w tym roku. Młodzież pod kierunkiem Pani Marzeny Krajnik pracowała nad dekoracjami. Zadbano o choinkę, dobrano pasujące elementy, które znalazły się na stołach, przygotowano symboliczne upominki dla gości.
Najważniejsza jednak była atmosfera. Bo tam gdzie się ludzie szanują i przyjaźnią nie ma miejsca na niesnaski i kwaśne miny. A u nas, mimo, że przy wigilijnym stole było bardzo licznie ( ok 120 osób ) uśmiechów nie brakowało.
Wspólne kolędowanie rozpoczęli Stańczyk Dawid, Walkowski Paweł, Snuzik Dorota, Bąber Weronika, Mechlińska Joanna, Bąkowska Celina, Kakolewska Emilia, Jurkiewicz Ewelina i Lewandowska Agnieszka. Pomogła im w tym Pani Renata Reterska przygotowując scenariusz przedstawienia. Przybliżyli wszystkim istotę Narodzenia Pańskiego i pomogli nam wszystkim z wiarą pochylić się nad żłóbkiem.
Następnie przyszła kolej na świąteczne życzenia i dzielenie się opłatkiem. I te oficjalne życzenia i te szeptane na ucho koledze czy koleżance niosły ze sobą dużo ciepła, miłości i przyjaźni.
Nie byłoby wigilijnej uczty bez naszych zapracowanych i zawsze wyrozumiałych Pań z Kuchni. To dzięki Nim znalazły się na stole liczne i bardzo, bardzo, bardzo smaczne potrawy wigilijne. DZIĘKUJEMY!
Nie mogło też zabraknąć wspólnie śpiewanych kolęd. Siostry Orlikowskie Patrycja i Karolina, Lewandowska Agnieszka, Cybula Maja i Roter Martyna zachęcały wszystkich do wspólnego śpiewu. Dziewczętom nikt nie mógł dorównać, ale wiele osób odważnie włączyło się do kolędowania. Nie chodzi przecież o kunszt ( to ważne ale... ) chodzi o tradycję, wspólne przebywanie razem i dobrą zabawę.
KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZE ŚWIĄTECZNE DEKORACJE

Święta Bożego Narodzenia, to czas pełen wyjątkowego i niepowtarzalnego uroku. Chcąc ten czas jak najbardziej podkreślić zorganizowano w internacie konkurs na najpiękniej udekorowany pokój. Zadanie wydawało się łatwe. Kilka bombek, światełka, może choina i będzie pięknie. Może i tak, ale .... Ocenie podlegać miały jedynie te pomysły i dekoracje, które wykonano samodzielnie.
Rywalizacja była zaciekła. Pojawiły się w pokojach cudowne lampiony, misterne gwiazdy i girlandy. Każdy chciał by jego pokój wyglądał oryginalnie i wyjątkowo.
20 grudnia po dokładnym obejrzeniu niemal dzieł sztuki wychowawcy mieli dokonać oceny i ogłosić zwycięzców. I tu pojawił się problem. Jak ocenić te cuda? W rezultacie wybrano trzy najpiękniejsze pokoje – 313, 310, 308 i nagrodzono zdolnych mieszkańców czyli: Bąber Weronikę, Marnikowską Małgorzatę, Ćwiklińską Natalię, Brzezińską Żaklinę, Manikowską Sandrę, Mazur Karolinę, Kleinschmidt Natalię, Bakowską Celinę, Suszewską Patrycję.
Pochwałę za trud i zachętę do pracy w przyszłym roku otrzymali chłopcy mieszkający w p. 303 – Domian Mateusz, Sygowski Daniel, Dzielski Jakub, Rybczyński Krystian oraz dziewczęta z p. 311 – Jurkiewicz Ewelina, Lewandowska Agnieszka, Kakolewska Emilia.
Podziwiamy zapał i talent nagrodzonych. Pokonanym przypominamy, że za rok też są święta Bożego Narodzienia. Dekoracje można robić już od dziś...

123456789101112 13 1415161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
535455565758
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.