OTRZĘSINY...

Na Otrzęsiny czyli coroczne spotkanie integracyjne stawiliśmy z garściami dobrego humoru. Nasi najmłodsi koledzy załugują bowiem na to by przywitać ch w internacie serdecznie i na wesoło.

Żeby nie myśleli, że szkoła średnia to tylko nauka i nauka, zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej zabawy. Przygotowaliśmy - kalambury, zgadywanki, krzyżówki, quizy, konkursy, anagramy, łamigłówki, szarady, gry, układanki. Nie szczędziliśmy czasu, aby wymyśleć jak naciekawsze zabawy. Zadania były ciekawe, zabawne, trudne i bardzo śmieszne.
100 – LECIE URODZIN KAZIMIERZA PIECHOWSKIEGO...

3 października mieliśmy okazję z korzystać z niezwykłego zaproszenia prezydenta miasta Tczewa do udziału w uroczystościach z okazji 100 – lecie urodzin Kazimierza Piechowskiego.

Ten odważny i bardzo szanowany, Honorowy Obywatel Miasta Tczewa stał się dla nas wszystkim wzorem patriotyzmu. W czasach okrutnych i przepełnionych nienawiścią walczył o wolność naszej ojczyzny. Przed wojną był harcerzem, podczas wojny żołnierzem Armii Krajowej i więźniem niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Jako jeden z wielu podjął próbę ucieczki z obozu, ale jako jednemu z nielicznych udało się przeżyć ten desperacki akt. O tych chwilach trwogi i nadludzkiej odwagi opowiada film pt: Uciekinier"

Podczas projekcji filmu mogliśmy prześledzić losy Pana Kazimierza Piechniczka i wysłuchać jego przesłania. Jakże wymowne były jego słowa: Pragnę, aby bolesne doznania mojego pokolenia były przestrogą dla młodych, w których rekach spoczywają losy świata.

Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że to my stanowimy nowy świat i to od nas, każdego dnia będzie zależało czy będzie on lepszy.

DZIEŃ CHŁOPAKA...

30 września, jak co roku obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA. Żadnej dziewczynie ( te z przedszkola się nie liczą, jeszcze chłopaków nie lubią – chociaż......? Psychologia rozwoju kłamie....? ) nie trzeba przypominać o tym ważnym dniu.
Nasi koledzy tego dnia byli niemalże rozpieszczani. Budzenie 5 minut później, śniadanie do stolika ( przyniesione przez zaradniejsze koleżanki, brak kontroli czystości, o 16.30 nikt nawet marnym słówkiem nie wspomniał – DO NAUKI! Wprost przeciwnie, pozwolono leżeć i oczekiwać kolejnych przyjemności.
I nastąpiły!
Zadbały o to Bollin Monika i Wysocka Klaudia. Z okazji święta naszych chłopaków przygotowały słodki poczęstunek. Usmażyły dla wszystkich przepyszne gofry.

Oczywiście naszym panom takie święto bardzo się podobało. Nieśmiało napomknęli , że można dzień chłopaka obchodzić jeszcze kilka razy w roku, zgodnie z kalendarzem świąt w innych krajach:
7 lutego – Malta
5 kwietnia – Wielka Brytania, Irlandia
5 maja – w Japonii
15 lipca – Brazylia
7 października – Norwegia
19 listopada – Indie, Meksyk
25 listopada – Kanada


Nasz Patryk...

Nasz Niezastąpiony Patryk !
Okazał się przysłowiową ZŁOTA RĄCZKĄ. Patryk wielokrotnie pomagał w internacie. Każda impreza i spotkanie nie mogło odbyć się bez Patryka. Zawsze służył swoją pomocą.
Tym razem jednak przeszedł samego siebie. Wraz z Panem Zbigniewem Biegajło postanowili zmienić wystrój naszej stołówki. To było wyzwanie! Zmobilizowali do pomocy wszystkich wychowawców. Pracy i zabawy było co niemiara – planowanie, odmierzanie, wycinanie. Zaangażowali się więc wszyscy.
Patryk i Pan Zbigniew Biegajło zamienili się w profesjonalnych fachowców – tapicerów. Zmienili obicia krzeseł i to 90 sztuk. SZACUN ! Nasza stołówka zyskała nowy wygląd.
Taki trud zasługuje na uznanie i docenienie. Dlatego też BARDZO, BARDZO, BARDZO DZIĘKUJEMY!
Wręczając Patrykowi Wiśniewskiemu upominek za jego ciężką pracę, życzymy Mu, aby zawsze spotykał na swej drodze ludzi tak dobrych, miłych i dojrzałych jak on sam.1 2 3456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
535455565758
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.