KONKURS WIELKANOCNY...

7 kwietnia 2017 w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Swarożynie odbył się XV Powiatowy Konkurs Wielkanocny:
"PISANKI, PALMY, CIASTA I STROIKI WIELKANOCNE"
Jak podają organizatorzy celem konkursu jest:
kultywowanie tradycji ludowych,
pobudzenie młodzieży do inwencji twórczej,
propagowanie kultury naszych regionów,
nabywanie umiejętności prezentacji wykonanych prac.
W tym roku i nasze dziewczęta postanowiły wziąć udział w konkursie. Weronika Bąber swoją pięknie i bardzo misternie wykonaną palmą wielkanocną i pisankami zachęciła Natalię Ćwiklińską i Żaklinę Brzezińską do podjęcia trudów i wykonania stroika i wielkanocnych wypieków. Przygotowania nie miały sobie równych, gdyż dziewczęta wiedziały, że konkurencja jest duża. Nasze ludowe artystki wspierane przez Panią Marzenę Krajnik w piątkowy poranek wyruszyły do Swarożyna. Nie wystarczyło ustawienie świątecznych dekoracji. Należało jeszcze zaprezentować poszczególne prace, opowiedzieć o tradycjach związanych z dekorowaniem jajek, stołów, palm wielkanocnych. Aby urozmaicić swoją prezentację dziewczęta przygotowały też kilka ciekawostek. A oto jedna z nich:
Dawniej gospodynie rozrzucały skorupki wielkanocnych, poświęconych jaj po polach. Wierzono, że przyniesie to urodzaj.
Starania dziewcząt nie poszły na marne. Wprost przeciwnie. Prezentacja była bardzo udana i nagrodzona przez organizatorów rzeczowym prezentem dla internatu – dziewczęta otrzymały drukarkę. Dziękujemy uczestniczkom konkursu i Pani Marzenie Krajnik koordynatorce wiosennych zmagań.KONKURS PROZY I POEZJI JANA PAWŁA II...

Konkurs Prozy i Poezji Jana Pawła II organizowany jest od 11 lat przez Zespół Szkół Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie

" WOKÓŁ TWÓRCZOŚCI ŚW. JANA PAWŁA II"

Konkurs skierowany jest do wychowanków burs i internatów województwa pomorskiego.

Prezentacje mogły zawierać utwory Karola Wojtyły, a także innych twórców religijnych, także ks. Janusza St. Pasierba – Patrona naszej szkoły.

Już od kilku lat wychowankowie naszego internatu biorą udział w konkursie. W tym roku swoje propozycje przygotowały Weronika Bąber i Joasia Mechlińska występując w kategorii – poezja lub proza recytowana.
Konkurencja była ogromna i choć dziewczęta nie zdobyły czołowych miejsc wzbogaciły się o nowe doświadczenia i nie zrażone postanowiły jeszcze lepiej przygotować się i za rok ponownie wystąpić w konkursie.

SPOTKANIE Z FUNCJONARIUSZAMI TCZEWSKIEJ POLICJI...

Jesteśmy otwarci na świat, ciekawi życia i nowo poznanych ludzi. Nie zawsze jednak potrafimy obronić się przed złem, zapobiec mu albo właściwie zareagować. Nasz rzeczywisty świat miesza się z wirtualną rzeczywistością. Tu zawiązujemy znajomości a nawet przyjaźnie, to tam prowadzimy rozmowy i dyskusje, to tam najczęściej odsłaniamy siebie i w swej szczerości i niestety naiwności wkraczamy na drogi mogące zagrozić nam lub naszym bliskim. Świat rozrywki może przerodzić się w centrum klęski i niepowodzeń. By temu zapobiec uczymy się wirtualnego świata i jak się w nim poruszać.

22.03.2017 mieliśmy zaszczyt gościć w internacie funkcjonariuszy Policji w Tczewie. Omówiono istotne dla współczesnej rzeczywistości tematy: przemoc w cyberprzestrzeni, prawne konsekwencje umieszczania nieprawdy w internecie, ochrona danych osobowych w internecie, a także odpowiedzialność nieletnich za popełnione przestępstwa.
Tu były zaplanowane tematy. Okazało się jednak, że problemów do omówienia i spraw do wyjaśnienia jest znacznie więcej. Trzeba zaznaczyć, że spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, a funkcjonariusze Policji odpowiadali na pytania bardzo rzeczowo, podając wiele przykładów ze swojej pracy, okraszając swoje wypowiedzi ogromny poczuciem humoru. Tak przystępnych pouczeń chętnie się słucha.
Dziękujemy.
Dzień otwarty 21.03.2017...

Pierwszy dzień astronomicznej i kalendarzowej wiosny to czas, na który zimą wyczekujemy z niecierpliwością.
A w naszej szkole i w internacie rozpoczynają się ( jak to w przyrodzie ) migracje. Co prawda jest to dopiero zaplanowanie wspomnianych przemieszczeń, ale za to na wielką skalę. Gimnazjaliści, jak te zbłąkane ptaki szukają swego miejsca na osiedlenie się na całe trzy lub cztery lata ciężkiej harówki jaką jest nauka. Znając ich dylematy, brak zdecydowania i niepewność ( sami przez to przeszliśmy ) próbujemy pomóc. Organizujemy dni otwarte, prezentujemy walory naszych placówek, zachęcamy, przekonywujemy i doradzamy. Jednym słowem stroszymy piórka jak ptasi przedstawiciele i wołamy – to ja jestem najatrakcyjniejszy, to moją szkołę wybierz.

Szkoła, szkoła.... A gdzie będziesz mieszkał uczęszczając do tej wymarzonej szkoły? Wiadomo u nas - w INTERNACIE ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W TCZEWIE.
Nasze dziewczęta Asia i Dorota ( przybrawszy też barwy wiosenne ) proponowały wszystkim gimnazjalistom, by skorzystali z naszego internatu i w przyszłym roku szkolnym zamieszkali wraz z nami.
Na zachętach i promocji minął nam pierwszy dzień wiosny 2017. Było warto. Poznaliśmy wielu nowych kolegów, a czy zgłoszą się do naszego internatu, czas pokaże.
123456789 10 1112131415161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
53545556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.