HISTORIA BAŃKAMI PISANA...

W poniedziałek 24 kwietnia 2017 roku zostaliśmy wprowadzeni w cudowny, bajkowy świat. Sprawcami tego wydarzenia byli artyści z Kaliningradu. W profesjonalny, tajemniczy a zarazem pełen humoru sposób przy pomocy baniek mydlanych zaprezentowali świat, w którym nie tylko dzieci ale i dorośli chcieliby zostać na dłużej, jeśli nie na zawsze. Przygoda jak z "Piotrusia Pana " - w jedną chwilę staliśmy się małymi dziećmi dając się ponieść fantazji wzlatując ku obłokom i nieznanej fantastycznej przestrzeni w wielkich, olbrzymich, przeogromnych bańkach mydlanych. Przedstawienie było niezwykłe, niosące radość, godne polecenia innym. Zachwycał nas wszystkich kunszt aktorów, którzy prostą zabawę dziecięcą przekształcili w profesjonalne przedstawienie.

KONKURS WIELKANOCNY...

7 kwietnia 2017 w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Swarożynie odbył się XV Powiatowy Konkurs Wielkanocny:
"PISANKI, PALMY, CIASTA I STROIKI WIELKANOCNE"
Jak podają organizatorzy celem konkursu jest:
kultywowanie tradycji ludowych,
pobudzenie młodzieży do inwencji twórczej,
propagowanie kultury naszych regionów,
nabywanie umiejętności prezentacji wykonanych prac.
W tym roku i nasze dziewczęta postanowiły wziąć udział w konkursie. Weronika Bąber swoją pięknie i bardzo misternie wykonaną palmą wielkanocną i pisankami zachęciła Natalię Ćwiklińską i Żaklinę Brzezińską do podjęcia trudów i wykonania stroika i wielkanocnych wypieków. Przygotowania nie miały sobie równych, gdyż dziewczęta wiedziały, że konkurencja jest duża. Nasze ludowe artystki wspierane przez Panią Marzenę Krajnik w piątkowy poranek wyruszyły do Swarożyna. Nie wystarczyło ustawienie świątecznych dekoracji. Należało jeszcze zaprezentować poszczególne prace, opowiedzieć o tradycjach związanych z dekorowaniem jajek, stołów, palm wielkanocnych. Aby urozmaicić swoją prezentację dziewczęta przygotowały też kilka ciekawostek. A oto jedna z nich:
Dawniej gospodynie rozrzucały skorupki wielkanocnych, poświęconych jaj po polach. Wierzono, że przyniesie to urodzaj.
Starania dziewcząt nie poszły na marne. Wprost przeciwnie. Prezentacja była bardzo udana i nagrodzona przez organizatorów rzeczowym prezentem dla internatu – dziewczęta otrzymały drukarkę. Dziękujemy uczestniczkom konkursu i Pani Marzenie Krajnik koordynatorce wiosennych zmagań.KONKURS PROZY I POEZJI JANA PAWŁA II...

Konkurs Prozy i Poezji Jana Pawła II organizowany jest od 11 lat przez Zespół Szkół Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie

" WOKÓŁ TWÓRCZOŚCI ŚW. JANA PAWŁA II"

Konkurs skierowany jest do wychowanków burs i internatów województwa pomorskiego.

Prezentacje mogły zawierać utwory Karola Wojtyły, a także innych twórców religijnych, także ks. Janusza St. Pasierba – Patrona naszej szkoły.

Już od kilku lat wychowankowie naszego internatu biorą udział w konkursie. W tym roku swoje propozycje przygotowały Weronika Bąber i Joasia Mechlińska występując w kategorii – poezja lub proza recytowana.
Konkurencja była ogromna i choć dziewczęta nie zdobyły czołowych miejsc wzbogaciły się o nowe doświadczenia i nie zrażone postanowiły jeszcze lepiej przygotować się i za rok ponownie wystąpić w konkursie.

SPOTKANIE Z FUNCJONARIUSZAMI TCZEWSKIEJ POLICJI...

Jesteśmy otwarci na świat, ciekawi życia i nowo poznanych ludzi. Nie zawsze jednak potrafimy obronić się przed złem, zapobiec mu albo właściwie zareagować. Nasz rzeczywisty świat miesza się z wirtualną rzeczywistością. Tu zawiązujemy znajomości a nawet przyjaźnie, to tam prowadzimy rozmowy i dyskusje, to tam najczęściej odsłaniamy siebie i w swej szczerości i niestety naiwności wkraczamy na drogi mogące zagrozić nam lub naszym bliskim. Świat rozrywki może przerodzić się w centrum klęski i niepowodzeń. By temu zapobiec uczymy się wirtualnego świata i jak się w nim poruszać.

22.03.2017 mieliśmy zaszczyt gościć w internacie funkcjonariuszy Policji w Tczewie. Omówiono istotne dla współczesnej rzeczywistości tematy: przemoc w cyberprzestrzeni, prawne konsekwencje umieszczania nieprawdy w internecie, ochrona danych osobowych w internecie, a także odpowiedzialność nieletnich za popełnione przestępstwa.
Tu były zaplanowane tematy. Okazało się jednak, że problemów do omówienia i spraw do wyjaśnienia jest znacznie więcej. Trzeba zaznaczyć, że spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, a funkcjonariusze Policji odpowiadali na pytania bardzo rzeczowo, podając wiele przykładów ze swojej pracy, okraszając swoje wypowiedzi ogromny poczuciem humoru. Tak przystępnych pouczeń chętnie się słucha.
Dziękujemy.
12345678 9 101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
53545556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.