X FESTIWAL TWÓRCZOŚCI KOCIEWSKIEJ IM. ROMANA LANDOWSKIEGO...

W dniach 22-24 listopada odbył się finał X Festiwalu Twórczości Kociewskiej Im. Romana Landowskiego.
Konkurs ten na stałe wpisał się w kulturalny krajobraz naszego miasta, stał się ważnym wydarzeniem dla wielu szkół, a także dla naszego internatu.
W tym roku Internat Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie reprezentowała Bąber Weronika. Wzięła udział w konkursie recytatorskim.
Z dumą przekazaliśmy już wiadomość, że podczas eliminacji Weronika zajęła III miejsce. Podczas konkursu finałowego 22 listopada zaprezentowała się tak wspaniale, że zdobyła serca i uznanie jurorów, którzy nagrodzili Ją I miejscem.
Gratulujemy!
Weronika nie tylko zaprezentowała tekst twórcy kociewskiego - Pani Barbary Pawłowskiej pt.:” Ajs w naszej wsi” .
Swoją recytację urozmaiciła poprawną i cudownie brzmiąca gwarą kociewską. Jakby tego było mało wystąpiła w kompletnym regionalnym stroju kociewskim. A prezentowała się wspaniale. Sami zobaczcie.
Jeszcze raz gratulujemy!
SPOTKANIE Z FINALISTĄ MAM TALENT...

Ponownie gościliśmy w naszym internacie artystę znanego z programu MAM TALENT. Tym razem wystąpił lalkarz KONY PAPPETS, który w brytyjskiej edycji programu doszedł aż do półfinału.


KONY opowiedział nam też o swoich zainteresowaniach i drodze zawodowej. Uchylił też rąbka tajemnicy swej zawodowej pracy zapoznając nas ze światem teatru lalek.
I choć wszyscy zgodnie stwierdzamy, że jesteśmy ( prawie ) dorośli, to temat był na tyle interesujący, że zainteresował wielu i pozwolił przypomnieć sobie lalkowe przedstawienia, w których braliśmy udział jako dzieci, albo uczestniczyliśmy jako widzowie.

Dobra zabawa pozwoliła nam przenieść się w inną rzeczywistość, odprężyć, wywołać w nas wiele pozytywnych emocji, a przede wszystkim wyśmiać za wszystkie czasy.


KONKURS POETYCKI...

W dniach 22 - 24 listopada 2017 r. odbył się finał X Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. R. Landowskiego.

Nasz internat też miał w nim udział, za przyczyną naszej wspaniałej Weroniki Bąber, która podczas konkursu recytatorskiego zaprezentowała tekst kociewskiej twórczyni Pani Barbary Pawłowskiej pt.:” Ajs w naszej wsi”
Tekst okazał się ciekawy, a interpretacja Weroniki żywa i bardzo ekspresyjna. Zaowocowało to oczywiście sukcesem. Nasza koleżanka zajęła III miejsce. Należy wspomnieć, że rywalizacja była zaciekła. Do konkursu zgłosiło się wielu chętnych, którzy pragnęli zaprezentować swój talent i zgodnie z założeniem i zachętą organizatorów konkursu pielęgnować tożsamość regionalną mieszkańców Kociewia.

Festiwal potrwa przez miesiąc. Zakończy się w Tczewie 24 listopada wielką galą w Centrum Kultury i Sztuki.

Mamy nadzieję jeszcze raz usłyszeć i zobaczyć Weronikę, tym bardziej, że zaprezentowała się wspaniale. Wystąpiła bowiem w najprawdziwszym stroju kociewskim. Musimy przyznać, że było Jej w nim do twarzy.

Weronika! Gratulujemy sukcesu i zachęcamy do dalszych zmagań z poezją. Masz niewątpliwie talent.XVII ROZGRYWKI SPORTOWE WYCHOWANKÓW BURS I INTERNATÓW WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO...

Rozgrywki sportowe wychowanków burs i internatów województwa pomorskiego to jeden ze stałych punktów naszego kalendarza. Pierwszy etap zawodów odbył się w Malborku.
W tym roku reprezentowali nas: Orlikowska Karolina, Orlikowska Patrycja, Walkowski Paweł i Wera Joachim.
Dziewczęta walczyły o miano najlepszego zawodnika w tenisie stołowym. Były niepokonane. Nie miały sobie równych. Finałowy pojedynek wyłonił mistrzynię.
Patrycja Orlikowska zajęła I miejsce, jej siostra Karolina II miejsce.

Nasi panowie też podjęli walkę. Joachim został pierwszym zawodnikiem w warcaby. Niestety było jedyne pierwsze miejsce i Paweł, jak sam przyznał odstąpił je mistrzowi.
Brawo za koleżeńską rywalizacje i chęć wspólnej zabawy.

Podziękowania dla Pani Marzeny Krajnik, dzięki której nasza ekipa mogła dojechać na zawody. Nasza wychowawczyni sprawdziła się też w roli zażartego kibica swojej drużyny. I jak mogliśmy nie wygrać....?
12345678 9 101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
535455565758
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.