CICHA NOC, ŚWIĘTA NOC.......

WSPÓLNA UROCZYSTA, KOLACJA WIGILIJNA TO JUŻ TRADYCJA W NASZYM INTERNACIE. DO PRZYGOTOWANIA TEJ UROCZYSTOŚCI PRZYCZYNILI SIE PRAWIE WSZYSCY WYCHOWANKOWIE I WYCHOWAWCY. NIC DZIWNEGO, TO NASZA WSPÓLNA INTERNACKA UROCZYSTOŚĆ.

W TYM ROKU DZIEWCZĘTA – LEWANDOWSKA AGNIESZKA, KĄKOLEWSKA EMILIA,KOTOWSKA KAMILA, KOTOWSKA KAROLINA, CHEREK KAROLINA, MECHLIŃSKA JOANNA I BĄBER WERONIKA PRZYPOMNIAŁY NAM ISTOTĘ NARODZENIA PAŃSKIEGO. ZA ICH PRZYCZYNĄ PRZYPOMNIELIŚMY SOBIE, ŻE KAŻDY CZŁOWIEK JEST OBRAZEM TEGO, KTÓREGO URODZINY WSPOMINAMY CO ROKU.
CHŁOPCY TEŻ MIELI SWÓJ ArrayYSTYCZNY UDZIAŁ.WALKOWSKI PAWEŁ, WERA JOACHIM I MIKOŁAJ MIELNIK PRZYGOTOWALI MUZYKE, KOLĘDY I ZADBALI O WŁAŚCIWE NAGLOŚNIENIE.

WSPÓLNE DZIELENIE SIE OPŁATKIEM BYŁO OKAZJĄ DO ZŁOŻENIA SOBIE NAJSZCZERSZYCH ŻYCZEŃ.

JAK CO ROKU ZASIEDLIŚMY DO WSPÓLNEGO WIGILIJNEGO STOŁU, OBFICIE ZASTAWIONEGO PRZEPYSZNYMI, TRADYCYJNYMI POTRAWAMI. TO ZASŁUGA I CIĘZKA PRACA NASZYCH PAŃ Z KUCHNI. BARDZO, BARDZO DZIEKUJEMY!

BYŁY TEŻ UPOMINKI. DLA TYCH "GRZECZNIEJSZYCH" MOŻE TROCHĘ WIĘKSZE. NAGRODZONO BOWIEM OSOBY, KTÓRE W TYM ROKU W SZCZEGÓLNY SPOSÓB PRZYCZYNIŁY SIĘ DO PRZYGOTOWANIA IMPREZ I SPOTKAŃ W INTERNACIE I REPREZENTOWAŁY NAS NA KONKURSACH I ZAWODACH SPORTOWYCH. BYLI TO: BĄKOWSKA CELINA ( NASZA PRZEWODNICZACA MRI ), BĄBER WERONIKA ( W-CE PRZEWODNICZĄCA MRI I NIEPOKONANA RECYTATORKA ), ORLIKOWSKA KAROLINA, ORLIKOWSKA PATRYCJA, WERA JOACHIM ( WALECZNI SPORTOWCY ), KĄKOLEWSKA EMLIA I LEWANDOWSKA AGNIESZKA ( ZAWSZE CHĘTNE DO POMOCY ArrayYSTKI ).

NAGRODZONO TEŻ WSZYSTKICH UZDOLNIONYCH PLASTYKÓW. JAK CO ROKU ODBYŁ SIĘ PRZED ŚWIĘTAMI KONKURS NA NAJPIĘKNIEJ UDEKOROWANY POKÓJ. DEKORACJE MUSIAŁY BYĆ WYKONANE SAMODZIELNIE. NIE LADA WYZWANIE, TYM BARDZIEJ, ŻE JURY POD PRZEWODNICTWEM PANI MARZENY KRAJNIK BYŁO BARDZO DOCIEKLIWE. OBEJRZANO DOKŁADNIE KAŻDY ELEMENT DEKORACJI. OKAZAŁO SIĘ, ŻE DZIEWCZĘTA Z POKOJU 309 BYŁY NIEPOKONANE ( ORLIKOWSKA PATRYCJA, ORLIKOWSKA KAROLINA, BĄKOWSKA CELINA ) . II MIEJSCE ZDOBYŁY DZIEWCZĘTA MIESZKAJĄCE W POKOJU 308 ( MECHLIŃSKA JOANNA, MOTULSKA MAGDLENA,MARNIKOWSKA MAŁGORZATA. III MIEJSCE SŁUSZNIE NALEŻAŁO SIĘ CHŁOPCOM Z POKOJU 304 ( MIELNIK MIKOŁAJ, WALKOWSKI PAWEŁ I WERA JOACHIM ) GRATULUJEMY I PODZIWIAMY TALENT.

NALEŻY ZAZNACZYĆ, ŻE PREZENTY WRĘCZAŁ NIE KTO INNY, ALE SAMA CÓRKA MIKOŁAJA ( PODOBNO ) I JEJ NAJLEPSZA PRZYJACIÓŁKA. AGNIESZKO I EMILKO – DZIEKUJEMY ZA DOBRĄ ZABAWĘ I ZACHĘTĘ DO WSPÓLNEGO ŚPIEWANIA KOLĘD.
I INTERNACKI KONKURS BOŻONARODZENIOWY W SWAROŻYNIE...

Nasi Sąsiedzi – Internat przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. St. Staszica w Swarożynie zaprosili nas do udziału w nowym konkursie. Oczywiście zaproszenie przyjęliśmy z ochotą, tym bardziej, że dekoracje świąteczne to wdzięczny temat do zmagań i wspólnej zabawy.

Każda placówka mogła zaprezentować swoje prace w kategorii:
szopka bożonarodzeniowa,
kartka świąteczna,
ozdoba świąteczna ( bombka )
wypiek świąteczny.

Pod kierunkiem Pani Marzeny Krajnki przygotowaliśmy potrzebne dekoracje. Nie ukrywamy, że to inspirujące pomysły naszej wychowawczyni przyczyniły się do sukcesu.
Zdobyliśmy dwa II miejsca – za bombkę i wypiek świąteczny. Nagrodzono nas także II miejscem za wzięcie udziału ( wszystkie kategorie ) Kąkolewska Emilka i Lewandowska Agnieszka z dumą odbierały nagrody. Radości nie było końca. Dziewczęta znacznie przyczyniły się do sukcesu. Pomagały przygotować dekoracje i wzięły udział w konkursie na wykonanie stroika świątecznego.

Nasi sportowcy nie zawiedli !...

XVII Rozgrywki Sportowe Wychowanków Burs i Internatów Województwa Pomorskiego, to kolejna okazja do sportowej rywalizacji i integracji środowiska internackiego.
Orlikwska Patrycja, Orlikowska Karolina i Wera Joachim mieli okazję kolejny raz spotkać się w chojnickiej bursie z kolegami i koleżankami z innych internatów z województwa.
Rozgrywki sportowe rozgrywane były w kilku dyscyplinach.
Nasi koledzy oczywiście nie zawiedli.
Karolina Orlikowska zajęła II miejsce w tenisie stołowym dziewcząt, a Joachim Wera zajął II miejsce w rozgrywkach w warcaby.
Jesteśmy dumni z naszych sportowców i życzymy im dalszych sukcesów.
X FESTIWAL TWÓRCZOŚCI KOCIEWSKIEJ IM. ROMANA LANDOWSKIEGO...

W dniach 22-24 listopada odbył się finał X Festiwalu Twórczości Kociewskiej Im. Romana Landowskiego.
Konkurs ten na stałe wpisał się w kulturalny krajobraz naszego miasta, stał się ważnym wydarzeniem dla wielu szkół, a także dla naszego internatu.
W tym roku Internat Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie reprezentowała Bąber Weronika. Wzięła udział w konkursie recytatorskim.
Z dumą przekazaliśmy już wiadomość, że podczas eliminacji Weronika zajęła III miejsce. Podczas konkursu finałowego 22 listopada zaprezentowała się tak wspaniale, że zdobyła serca i uznanie jurorów, którzy nagrodzili Ją I miejscem.
Gratulujemy!
Weronika nie tylko zaprezentowała tekst twórcy kociewskiego - Pani Barbary Pawłowskiej pt.:” Ajs w naszej wsi” .
Swoją recytację urozmaiciła poprawną i cudownie brzmiąca gwarą kociewską. Jakby tego było mało wystąpiła w kompletnym regionalnym stroju kociewskim. A prezentowała się wspaniale. Sami zobaczcie.
Jeszcze raz gratulujemy!
12345678 9 101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
535455565758
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.