XVI KONKURS WIELKANOCNY W SWAROŻYNIE...

Wzorem lat ubiegłych, w dniu 23 marca br. w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie odbył się XVI Powiatowy Konkurs Wielkanocny „Pisanki, palmy, ciasta i stroiki wielkanocne”. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół, gospodynie Kół Gospodyń Wiejskich oraz pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej. Na świątecznych stołach można było podziwiać wielkanocne ozdoby zachwycające nie tylko misternym wykonaniem, ale także oryginalnością. Wszystkie ozdoby wykonano ręcznie wykorzystując różne techniki. Ocenie konkursowej poddane były także palmy i stroiki oraz mazurki i baby wielkanocne.

Nasz internat także wziął udział w konkursie. Tym razem pod kierunkiem Pani Danuty Sawczenko wykonaliśmy świąteczne dekoracje i z dumą reprezentowaliśmy internat. Podczas samego konkursu prace prezentowały nasze super utalentowane dziewczyny – Agnieszka Lewandowska i Emilka Kakolewska.

Oczywiście sukces. Prace spodobały się Jury i zajęliśmy II miejsce w konkursie.
ZIMOWE SZALEŃSTWA CZYLI NASZE WYPADY NA ŁYŻWY...

ZIMA NIE ODPUSZCZA. I DOBRZE. MROZIK I ŚNIEG TO JEST TO, CO LUBIMY NAJBARDZIEJ.
A DLACZEGO?
BO WIECZORKIEM MOŻNA ZROBIĆ MAŁY WYPAD NA LODOWISKO I WYSZALEĆ SIĘ DO WOLI.
CO WAM KOCHANI BĘDZIEMY PISAĆ.
PRZYJDŹCIE I ZOBACZCIE.
JAK NIE ZDĄŻYCIE TEJ ZIMY – ZAPRASZAMY ZA ROK.

DZIEŃ PATRONA W INTERNACIE...

Coroczne spotkanie z Naszym Patronem ( bo są to spotkania, a nie tylko wspomnienia ) rozpoczęliśmy jak co roku zerkaniem w życiorys ks. Janusza St. Pasierba. Dla naszych najmłodszych kolegów jest to okazja, by poznali naszego szanownego nauczyciela, poetę, twórcę i myśliciela. Niektórzy z pierwszoklasistów nie uczęszczają bowiem do naszej szkoły. Im przede wszystkim należy się chwila na zapoznanie się z tą niezwykłą osoba.
Tym razem posłużymy się krótką prezentacją. Zdjęcia i najważniejsze fakty z życia i twórczości ks. Pasierba łatwo było zapamiętać, a miejsca sprzed lat ze starych fotografii, odnaleźć w naszej rzeczywistości.
Nie mogliśmy jednak ograniczyć się jedynie do samych suchych faktów. Tak nie poznaje się człowieka, tak nie można się z nim spotkać. Sięgnęliśmy więc do wspomnień. Tym razem do wspomnień Pana Bogumiła Wiśniewskiego, który wraz z prof. Jerzy Limon i prof. dr hab. Tomasz P. Krzeszowski miał przyjemność spotykać się i "uczyć" poezji u samego mistrza. Po wielu latach zamieścił on swoje wspomnienia w miesięczniku "Prowincja". Są one tak osobiste i szczere, że czytając je mogliśmy niemal przenieść się do mieszkania ks. Pasierba w Pelplinie czy Warszawie.PIŁKARSKIE ZMAGANIA...

POWIATOWA BURSA SZKOLNA W CZŁUCHOWIE ZAPROSIŁA NAS DO UDZIAŁU W II WOJEWÓDZKIM TURNIEJ BURS I INTERNATÓW WOJ. POMORSKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ.
WYZWANIE OCZYWIŚCIE PODJĘLIŚMY. TURNIEJ ZORGANIZOWANY BYŁ Z MYŚLĄ O CHŁOPCACH, ALE NASZE DZIEWCZĘTA NIE WIDZIAŁY PROBLEMU BY W NIM UCZESTNICZYĆ. PO KONSULTACJACH Z ORGANIZATORAMI USTALONO SKŁAD INTERNACKIEJ DRUŻYNY: ORLIKOWSKA PATRYCJA, ORLIKOWSKA KAROLINA, DOMIAN MATEUSZ, BRZOSTOWSKI MArrayYN, WERA JOACHIM I WALKOWSKI PAWEŁ.
Z ZAMIAREM DOBREJ ZABAWY I OCZYWIŚCIE WALKI, POD OPIEKĄ PANA ZBIGNIEWA BIEGAJŁO NASI ZAWODNICY WYRUSZYLI DO CHŁUCHOWA.
JAK SAMI PRZYZNAJĄ WALCZYLI DZIELNIE I NIE ODPUSZCZALI PRZECIWNIKOM. HONOROWO WYGRALI JEDENO Z CZTERECH STARĆ. I CHOĆ NIE UDAŁO SIĘ ZAJĄĆ MIEJSCA NA PODIUM BAWILI SIĘ DOSKONALE, POZNALI NOWYCH KOLEGÓW I ZAMIERZAJĄ ZA ROK WYSTArrayOWAĆ W TURNIEJU PONOWNIE. BO CZY CHODZI TYLKO O WYGRANĄ....?


1234567 8 9101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
535455565758
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.