Wybory MRI...

15.10.2018 odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Internatu. Spośród zgłoszonych kandydatur głosowanie wyłoniło następujacy skład MRI:

Przewodnicząca MRI – Agnieszka Lewandowska
Z-ca Przewodniczącej – Piotr Siemaszko
Skarbnik – Adrianna Boruch

Serdecznie gratulujemy i życzymy zgodnej współpracy na rzecz społeczności internackiej.
Integracja klas pierwszych...

Jak co roku nasi nowi wychowankowie (uczniowie klas pierwszych) wzięli udział w specjalnie zorganizowanej zabawie integracyjnej. W tym roku przygotowanie i poprowadzenie imprezy przypadło w udziale wychowankom klas drugich: Adriannie Boruch, Karolinie Cherek, Piotrowi Siemaszko oraz Damianowi Stopińskiemu. Wspierał ich doświadczonym okiem starszy kolega Mateusz Domian. Grupa wychowanków od okiem wychowawcy opracowała szereg zadań oraz ćwiczeń których celem było wzajemne poznanie oraz zespołowe działanie.
Dzięki doświadczeniu, które grupa prowadzących zdobyła w ubiegłym roku szkolnym na warsztatach teatralnych zadanie zostało wykonane celująco !
Wszystkim prowadzącym dziękujemy i gratulujemy.
Naszym nowym koleżankom i kolegom życzymy, aby najbliższe lata przeżyli w jak najlepszej przyjacielskiej atmosferze. Cieszymy się, że jesteście z nami !

Rok szkolny 2018/2019...

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego do grona wychowanków dołączyły nowe koleżanki i nowi koledzy. Od pierwszych dni zawiązują się nowe znajomości i przyjaźnie, które być może przetrwają bardzo długie lata. Życzymy tego wszystkim naszym wychowankom i mamy nadzieję, że Wasze plany i marzenia zostaną zrealizowane.

W roku szkolnym 2018/2019 mieszkańcami internatu są wychowankowie następujących szkół:
Zespół Szkół Ekonomicznych
Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych
Liceum Ogólnokształcące nr 2
Zespół Szkół Katolickich
Zespół Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich
Zespół Szkół Technicznych
Centrum Kształcenia Zawodowego "NAUKA"

Oprócz stałych mieszkańców, co cztery tygodnie mamy nową grupę słuchaczy ODiDZ z terenu województwa pomorskiego. Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego i wielu miłych wrażeń w naszej placówce.


POŻEGNANIE ABITURIENTÓW...

Koniec kwietnia to dla naszych kolegów maturzystów ostatni dzwonek przed egzaminem dojrzałości. Nerwy czy pełen luz? Nie wiemy. Dowiemy się za rok albo i dłużej, jak sami będziemy przystępować do egzaminów. Wiemy jedno – jaka szkoda, że już odchodzą z internatu.
Razem przeżyliśmy wiele radosnych chwil. Zżyliśmy się, zaprzyjaźniliśmy. Czy ta przyjaźń przetrwa? Czas pokarze. Jedno jest pewne! Są dla wielu z nas najwspanialszymi kolegami i wierzymy, że będziemy dalej budowali naszą przyjaźń.

Nasi abiturienci:
Bębenek Klaudia – ZSE w Tczewie,
Ćwiklińska Natalia - ZSE w Tczewie,
Pufelska Małgorzata - ZSE w Tczewie,
Wera Joachim - ZSBiO w Tczewie,
Radziwion Mateusz – ZSBiO w Tczewie.

Żegnając naszych abiturientów skusiliśmy się na przypomnienie im chwil spędzonych w internacie. Pani Renata Reterska przygotowała prezentację pt.: Było sobie życie". Zdjęcia przypomniały nam wszystkim najwspanialsze, razem spędzone chwile. Prezentację wręczyliśmy naszym kolegom. Niech w dorosłym już życiu przypomną sobie beztroskę i szaleństwo młodzieńczych lat.

Aby umilić im czas matur Pani kierownik Joanna Skerka wręczyła naszym kolegom książki z dedykacjami. Oby patrząc na wspaniałe miejsca naszego kraju, pomarzyli o dalekich wędrówkach – w ostatnie już wakacje – i rzeczywiście się na nie skusili.

Na koniec życzyliśmy im przede wszystkim zdania egzaminu dojrzałości i egzaminów zawodowych. To przecież ich najbliższy cel. Oby pokonali tę "niewielką" trudność i śmiało ruszyli w dojrzałe życie.123456 7 89101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
535455565758
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.