Dzień Edukacji Narodwej...

14 X Dzień Edukacji Narodowej, to bardzo szczególny dzień dla wszystkich nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Na ich ręce płyną życzenia, podziękowania i kwiaty. W taki właśnie prosty sposób uczniowie chcą podziękować swoim nauczycielom za ich pracę i trud jaki wkładają w wychowanie i wykształcenie swoich uczniów.
Tego właśnie dnia każdy nauczyciel utwierdza się w przekonaniu, że to co robi ma sens i daje efekty, a wartości które przekazuję młodym ludziom procentują i daja widoczne efekty.
Z pewnością można powiedzieć, że na ten szczególny dzień czekają nie tylko nauczyciele, ale także uczniowie którzy mogą swoim ulubionym belfrom wręczyć kwiatka.
Tak też było w Naszym Internacie, w dniu 12 X 2005 w świetlicy miała miejsce sympatyczna uroczystość, na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej przyznano i wręczono wychowawcom Oskary w siedmiu kategoriach.
Uroczystość tą poprowadziła pod kierunkiem p. J. Skerki i p. M Grabowskiej Agnieszka Laniecka i Mateusz Melka, którzy spisali się na medal jak prawdziwi prezenterzy telewizyjni. Po krótkim wstępie, na który złożyła się charakterystyka głównych gości, czyli wychowawców, otwarto Wielką Galę Nauczycielskich Oskarów.
Najcenniejszego Oskara "Złoty Kaganek", otrzymała osoba niepowtarzalna zdaniem uczniów, a mianowicie pani Kierownik mgr Aleksandra Agacińska, która w imieniu wszystkich wychowawców podziękowała młodzieży za wyrazy sympatii.
Oskara w kategorii "Złota Katarynka", za świetne przekazywanie wiadomości i dużą wiedzę na każdy temat, otrzymała pani mgr Bronisława Jackowska.
Kolejnego Oskara otrzymała pani mgr Joanna Skerka, uczniowie docenili uśmiech, który towarzyszy jej w codziennej pracy, a także twórczy optymizm i pogodę ducha. Na statuetce pani profesor widnieje napis "Gorący Uśmiech".
Drugą radosną kategorię i tytuł "Żartownisia Roku", wygrała pani mgr Magdalena Grabowska. Młodzież doceniła, że jej dobry humor bez względu na okoliczności udziela się im, dzięki czemu potrafią zachować pogodę ducha nawte w najtrudniejszych chwilach.
Zdaniem wychowanków naszego internatu są wychowawcy, którzy swoim postępowaniem potrafią rozładować napiętą sytuację i powoduję, że świat staje się znośniejszy. Takiego wychowawcę nagrodzili Oskarem "Luzak Roku", ten zaszczytny tytuł przypadł pani mgr Patrycji Kulpie.
Siódmą kategorię i tytuł "Szwajcarski Zegarek" wygrała pani mgr Renata Reterska, która zdobyła sobie sympatię młodzieży dzięki swojej punktualności, która jest cechą cenioną przez wszystkich ludzi.
Chociaż Internacka Gala Oskarowa nie miała takiego rozgłosu i tylu gwiazd co Gala Amerykańska, miała jednak swój niepowtarzalny klimat i sprawiła wychowawcom wiele radości.
60-lecie Szkoły...

We wrześniu 2005 bardzo uroczyście obchodziliśmy Jubileusz 60-lecia Szkoły. W przygotowania z tym związane włączyli się wszyscy pracownicy interantu oraz wychowankowie, pięknie przystrajając wnętrze gmachu oraz wykonując różne tablic okolicznościowe. Na korytarzu pojawiła się mała galeria zdjęć, na której zaprezentowano dawne życie w internacie, a także jego mieszkańców i pracowników.

Przygotowano pokoje gościnne dla absolwentów Szkoły, w tym dla cieszącego się renomą i popularnością w Polsce i na świecie prof. Denka.
Obchody zainaugurowało integracyjne spotkanie Dyrekcji, nauczycieli, wychowawców, pracowników administarcji i obsługi Szkoły oraz Internatu w Górznie: 16-18 IX 2005. Uczestnicy zwiedzili klasztor w Rywałdzie, Brodnicę, "Dworek Wapionka", a także uczstniczyli w szkoleniowej Radzie Pedagogicznej. Spotkanie to można uznać za bardzo owocne, gdyż nie tylko lepiej poznaliśmy się i bardziej zżyliśmy, lecz także poznaliśmy ciekawe zabytki. Wróciliśmy zrelaksowani i "naładowani pozytywną energią"
W "Zjeździe absolwentów" 24 IX 2005 wzięła udział wychowawczyni, pracująca aktualnie w Internacie, zarazem absolwentka Szkoły - rocznik 1998 p. Patrycja Kulpa. Była zachwycona zarówno możliwością spotkania się z przyjaciółmi ze szkolnych lat, jak i prezentacją multimedialną: "Szanujmy wspomnienia, bo warto coś mieć..", zaprezentowaną w Tczewskim Domu Kultury. Pracownicy Internatu wzięli też udział w święcie rocznicowym Szkoły - 28 IX 2005, które zapoczątkowała msza św. w Kościele św. Józefa, następnie przy akompaniamencie Orkiestry Harcerskiej zebrani udali się do TDK i obejrzeli program artystyczny: " 60 lat minęło jak..." - w wykonaniu uczniów i absolwentów Szkoły. Spotkanie przy kawie było ostatnim punktem programu uroczystości jubileuszowych, które naszym zdaniem, a także absolwentów było atrakcyjne, starannie przygotowane i odbywało się w przepełnionej radością i przyjaźnią atmosferze. Bardzo jesteśmy ciekawi jak udadzą się obchody z okazji 70, 80, 90 a zwłaszcza 100 - lecia Zespołu Szkół Ekonomicznych im. ks. J. S. Pasierba
Kadra pedagogiczna...

Kierownik Internatu mgr Aleksandra Agacińska


Wychowawcy:
mgr Bronisława Jackowska
mgr Joanna Skerka
mgr Magdalena Grabowska
mgr Renata Reterska
mgr Patrycja Kulpa
Nasi mieszkańcy...

Wraz z pierwszym dzwonkiem wróciło życie w mury naszego internatu. Wypoczęci i radośni powrócili starzy mieszkańcy, którzy z sympatią powitali nie tylko pracowników internatu, ale także nowych kolegów i koleżanki z klas pierwszych. Zamieszkało u nas łącznie 43 wychowanków, w tym 25 dziewcząt i 18 chłopców, uczęszczających do różnych szkół:


Zespół Szkól Ekonomicznych, to naliczniejsza grupa wychowanków:
Maciejewska Ewelina II Thb
Koper Małgorzata II Thb
Seklecka Magdalena II TE
Dunajska Magdalena II TE
Karchut Katarzyna III g
Gregorkiewicz Łukasz III TE
Ostrowska Anna III le
Buszman Michał III TH
Melka Mateusz IV TH
Tomczak Weronika I eb
Gering Lucyna I Te
Romanowska Paulina I eb
Zgubińska Anna I Tk
Wysocki Jacek I
Gregorczyk Katarzyna I Th
Krocz Jolanta III le
Kosecki Sebastian I
Klak Katarzyna I Th
Wołoszyk Katrzyna III Te
Krocz Małgorzata II ea

Liceum Ogólnokształcące im. M.C. Skłodowskiej:
Smużyńska Martyna III
Laniecka Agnieszka IIII

Liceum Ogólnokształcące im. J. III Sobiekiego:
Szynwelska Katarzyna III
Bistron Robert II
Strehlau Karolina I
Kociorska Roksana I
Sych Piotr I
Szeliga Wojciech I
Koch Klaudia I

Publiczne Katolickie LO:
Jurczyk Justyna I
Krzywicka Katarzyna I
Potocka Ewelina I

Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych:
Peplińska Agnieszka III

Zespół Szkół Technicznych:
Orłowski Krzysztof II
Żelaskowski Leszek II
Marnikowski Zbigniew II
Płaczek Paweł I
Gajewski Tomasz I
Orzendowski Mariusz I
Seklecki Paweł I
Kosecki Łukasz I

Zespół Szkół Rzemieślniczych I Kupieckich
Skowroń Krzysztof I

Oprócz stałych mieszkańców, nasz internat przyjmuje od ubiegłego roku szkolnego uczniów OD i DZ, którzy przyjeżdżają do Tczewa na czterotygodniowe kursy w ZSZ na ulicy Sobieskiego. Z dniem 1 września przybyła pierwsza grupa, licząca 52 wychowanków. Mamy wśród nich elektryków, mechaników, kucharzy, piekarzy i stolarzy.

123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
5354555657 58 
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.