Otrzęsiny...

Coroczna tradycja nakazuje, aby nowych mieszkańców internatu powitać w szczególny sposób, tak by stali się pełnoprawnymi mieszkańcami naszej bursy. Umożliwiają im to "otrzęsiny", które odbywają się w internackiej świetlicy. Tegoroczne zatytułowane "Cyrk", zostały przygotowane przez uczniów klas II i III, pod kierunkiem pani Bronisławy Jackowskiej, pani Renaty Reterskiej i MRI.

W dniu 24 Października 2005 nowi mieszkańcy przebrali sie w stroje przypominające kostiumy cyrkowe, dzięki czemu w internackiej świetlicy zrobiło się kolorowo i zabawnie. Ich rywalizację w cyrkowych sztuczkach oglądali zaproszeni rodzice, grono pedagogiczne internatu, a także koleżanki i koledzy, którzy jednocześnie byli jury.
Nasze "kociaki" miały za zadanie: żąglować, naśladować odgłosy i zachowanie zwierząt, zjadać zawieszone na nitce jabłko, w najzabawniejszy sposób skakać przez skakankę, przechodzić pod szczotką, która była obniżana co chwilę, pić mleko z rękawiczki, nosić na głowie książkę, a także wykazać się refleksem i nie stracić krzesła.Po zaciętej rywalizacji jury przystąpiło do obrad, po których dowiedzieliśmy się kto został Królem i Królową


II wice-Królowa - Karolina Strehlau
II wice-Król - Łukasz Kosecki
I wice Królowa - Weronika Tomczak
I wice - Król - Piotr Sych
Królową została - Klaudia Koch
Królem został - Paweł Seklecki


Pierwszym edyktem Królewskiej pary było mianowanie wszystkich pierwszoklasistów na pełnoprawnych mieszkańców internatu.Cała impreza wprawiła wszystkich w dobry nastrój i z niecierpliwością czekamy na kolejne otrzęsiny.

Dzień Edukacji Narodwej...

14 X Dzień Edukacji Narodowej, to bardzo szczególny dzień dla wszystkich nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Na ich ręce płyną życzenia, podziękowania i kwiaty. W taki właśnie prosty sposób uczniowie chcą podziękować swoim nauczycielom za ich pracę i trud jaki wkładają w wychowanie i wykształcenie swoich uczniów.
Tego właśnie dnia każdy nauczyciel utwierdza się w przekonaniu, że to co robi ma sens i daje efekty, a wartości które przekazuję młodym ludziom procentują i daja widoczne efekty.
Z pewnością można powiedzieć, że na ten szczególny dzień czekają nie tylko nauczyciele, ale także uczniowie którzy mogą swoim ulubionym belfrom wręczyć kwiatka.
Tak też było w Naszym Internacie, w dniu 12 X 2005 w świetlicy miała miejsce sympatyczna uroczystość, na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej przyznano i wręczono wychowawcom Oskary w siedmiu kategoriach.
Uroczystość tą poprowadziła pod kierunkiem p. J. Skerki i p. M Grabowskiej Agnieszka Laniecka i Mateusz Melka, którzy spisali się na medal jak prawdziwi prezenterzy telewizyjni. Po krótkim wstępie, na który złożyła się charakterystyka głównych gości, czyli wychowawców, otwarto Wielką Galę Nauczycielskich Oskarów.
Najcenniejszego Oskara "Złoty Kaganek", otrzymała osoba niepowtarzalna zdaniem uczniów, a mianowicie pani Kierownik mgr Aleksandra Agacińska, która w imieniu wszystkich wychowawców podziękowała młodzieży za wyrazy sympatii.
Oskara w kategorii "Złota Katarynka", za świetne przekazywanie wiadomości i dużą wiedzę na każdy temat, otrzymała pani mgr Bronisława Jackowska.
Kolejnego Oskara otrzymała pani mgr Joanna Skerka, uczniowie docenili uśmiech, który towarzyszy jej w codziennej pracy, a także twórczy optymizm i pogodę ducha. Na statuetce pani profesor widnieje napis "Gorący Uśmiech".
Drugą radosną kategorię i tytuł "Żartownisia Roku", wygrała pani mgr Magdalena Grabowska. Młodzież doceniła, że jej dobry humor bez względu na okoliczności udziela się im, dzięki czemu potrafią zachować pogodę ducha nawte w najtrudniejszych chwilach.
Zdaniem wychowanków naszego internatu są wychowawcy, którzy swoim postępowaniem potrafią rozładować napiętą sytuację i powoduję, że świat staje się znośniejszy. Takiego wychowawcę nagrodzili Oskarem "Luzak Roku", ten zaszczytny tytuł przypadł pani mgr Patrycji Kulpie.
Siódmą kategorię i tytuł "Szwajcarski Zegarek" wygrała pani mgr Renata Reterska, która zdobyła sobie sympatię młodzieży dzięki swojej punktualności, która jest cechą cenioną przez wszystkich ludzi.
Chociaż Internacka Gala Oskarowa nie miała takiego rozgłosu i tylu gwiazd co Gala Amerykańska, miała jednak swój niepowtarzalny klimat i sprawiła wychowawcom wiele radości.
60-lecie Szkoły...

We wrześniu 2005 bardzo uroczyście obchodziliśmy Jubileusz 60-lecia Szkoły. W przygotowania z tym związane włączyli się wszyscy pracownicy interantu oraz wychowankowie, pięknie przystrajając wnętrze gmachu oraz wykonując różne tablic okolicznościowe. Na korytarzu pojawiła się mała galeria zdjęć, na której zaprezentowano dawne życie w internacie, a także jego mieszkańców i pracowników.

Przygotowano pokoje gościnne dla absolwentów Szkoły, w tym dla cieszącego się renomą i popularnością w Polsce i na świecie prof. Denka.
Obchody zainaugurowało integracyjne spotkanie Dyrekcji, nauczycieli, wychowawców, pracowników administarcji i obsługi Szkoły oraz Internatu w Górznie: 16-18 IX 2005. Uczestnicy zwiedzili klasztor w Rywałdzie, Brodnicę, "Dworek Wapionka", a także uczstniczyli w szkoleniowej Radzie Pedagogicznej. Spotkanie to można uznać za bardzo owocne, gdyż nie tylko lepiej poznaliśmy się i bardziej zżyliśmy, lecz także poznaliśmy ciekawe zabytki. Wróciliśmy zrelaksowani i "naładowani pozytywną energią"
W "Zjeździe absolwentów" 24 IX 2005 wzięła udział wychowawczyni, pracująca aktualnie w Internacie, zarazem absolwentka Szkoły - rocznik 1998 p. Patrycja Kulpa. Była zachwycona zarówno możliwością spotkania się z przyjaciółmi ze szkolnych lat, jak i prezentacją multimedialną: "Szanujmy wspomnienia, bo warto coś mieć..", zaprezentowaną w Tczewskim Domu Kultury. Pracownicy Internatu wzięli też udział w święcie rocznicowym Szkoły - 28 IX 2005, które zapoczątkowała msza św. w Kościele św. Józefa, następnie przy akompaniamencie Orkiestry Harcerskiej zebrani udali się do TDK i obejrzeli program artystyczny: " 60 lat minęło jak..." - w wykonaniu uczniów i absolwentów Szkoły. Spotkanie przy kawie było ostatnim punktem programu uroczystości jubileuszowych, które naszym zdaniem, a także absolwentów było atrakcyjne, starannie przygotowane i odbywało się w przepełnionej radością i przyjaźnią atmosferze. Bardzo jesteśmy ciekawi jak udadzą się obchody z okazji 70, 80, 90 a zwłaszcza 100 - lecia Zespołu Szkół Ekonomicznych im. ks. J. S. Pasierba
Kadra pedagogiczna...

Kierownik Internatu mgr Aleksandra Agacińska


Wychowawcy:
mgr Bronisława Jackowska
mgr Joanna Skerka
mgr Magdalena Grabowska
mgr Renata Reterska
mgr Patrycja Kulpa
123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
53545556 57 58
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.