Andrzejki...

30 listopada jest świętem wszystkich Andrzejów i z pewnością dniem wyróżniającym się w kalendarzu. Jest to bowiem niezwykły i tajemniczy wieczór, pełen magii i czarów, wieczór w którym mozna uzyskać odpowiedź na wiele pytań, dotyczących naszej przyszłości. Każda panna czy kawaler za pomocą wróżby może zapytać o swoją drugą połowę, a także uzyskać odpowiedź na to "kim będzie".
Wychowankowie naszego internatu także poddali się magii tego wieczoru, w internackiej świetlicy pod kierunkiem pań: B. Jackowskiej, J. Skerki, P. Kulpy odbyły się "Andrzejki", w trakcie których poznaliśmy tradycje andrzejkowe i wróżyliśmy.


Głównymi prowadzącymi tego wieczoru byli Martyna Smużyńska i Mateusz Melka, jednak najwięcej do powiedzenia miała nasza przesympatyczna czarownica, w rolę której wcieliła się Agnieszka Peplińska. Jej kostium wspaniale współgrał ze scenografią, gdyż ze ścian w blasku świec patrzyły na nas czarownice, czarne koty, nietoperze, a nawet jeden wampir, co wywarło bardzo silne wrażenie na wszystkich uczestnikach spotkania.

Na początku wieczoru czarownica wyczarowała znaki zodiaku, które pokazując się pokolei opowiadały o sobie i mówiły o tym co je czeka w przyszłości.

Klaudia Koch jako skorpion,Ania Zgubińska jako baran

Kasia Gregorczyk, Michał Buszman, Łukasz Gregorkiewicz stworzyli wagę
Wszystkie "znaki " były "przebrane" część w maski, symbolizujące zwierzę, patronujące znakowi, część w zabawne kostiumy kojarzące się z danym znakiem. Następnie panny i kawalerowie ustawiali buty, aby dowiedzieć się, które z nich pierwsze zmieni stan cywilny, a potem wróżący sobie dowiadywali się o imiona swoich przyszłych małżonków.Na koniec czarownica za pomocą wyroczni przepowiadała przyszłą drogę życiową naszym wychowankom. Cała impreza rozbawiła wszystkich i wprawiła w bardzo dobry nastrój, który towarzyszył również młodzieży na dyskotece, uświetniającej wieczór.
Chociaż na wróżby andrzejkowe należy spojrzeć z przymróżeniem oka, to z pewnością każdy z niecierpliwością będzie czekał następnych "Andrzejek".
Pokaz fryzjerski...


Przebywający w naszym intenacie kursanci ODiDZ to uczniowie o wielu specjalnościach. Mamy wśród nich: Piekarzy, malrzy, rzeźników, sprzedawców, elektryków, ślusarzy, kucharzy, mechaników, stolarzy i fryzjerów. Ci ostatni zechcieli pokazać nam swoje możliwości i pod kierunkiem pani Joanny Skerki oraz pani Patrycji Kulpy 27 października internacka świetlica zamieniła się w salon fryzjerski.

Imprezę prowadziła Klaudia Koch.Na głowach modeli, którymi byli mieszkańcy internatu, powstały bardzo ładne i ciekawe fryzury. Dziewczyny, które przygotowują się do zawodu fryzjerczego, choć dopiero rozpoczynają klasę II, jednak mają już duże doświadczenie i doskonale wiedziały, jaką fryzurę dobrać swoim modelkom.
W czasie, gdy na głowach powstawały prawdziwe arcydzieła, czas obserwującej pokaz młodzieży, uprzyjemniły koleżanki Kaszubki - Agnieszka Ojowska i Joanna Labuda, które wystąpiły w strojach regionalnych.
Przybliżyły nam kulturę i obyczaje kaszub, a także przysłowia i gwarę kaszubską. Było to bardzo interesujące doświadczenie, zarówno dla stałych mieszkańców, jak i dla młodzieży z ODiDZ


W naszym pokazie zostali oczywiście wybrani najlepsi fryzjerzy:
III miejsce zajął - Michał Raczyński
II miejsce zajęła - Bożena Wyszecka
I miejsce zajęła - Natali Draga


Mamy nadzieję, iż w przyszłości czeka nas degustacja pysznych tortów (piekarze) oraz wędlin (rzeźnicy), a także różnych smakowitych przekąsek (kucharze)
Otrzęsiny...

Coroczna tradycja nakazuje, aby nowych mieszkańców internatu powitać w szczególny sposób, tak by stali się pełnoprawnymi mieszkańcami naszej bursy. Umożliwiają im to "otrzęsiny", które odbywają się w internackiej świetlicy. Tegoroczne zatytułowane "Cyrk", zostały przygotowane przez uczniów klas II i III, pod kierunkiem pani Bronisławy Jackowskiej, pani Renaty Reterskiej i MRI.

W dniu 24 Października 2005 nowi mieszkańcy przebrali sie w stroje przypominające kostiumy cyrkowe, dzięki czemu w internackiej świetlicy zrobiło się kolorowo i zabawnie. Ich rywalizację w cyrkowych sztuczkach oglądali zaproszeni rodzice, grono pedagogiczne internatu, a także koleżanki i koledzy, którzy jednocześnie byli jury.
Nasze "kociaki" miały za zadanie: żąglować, naśladować odgłosy i zachowanie zwierząt, zjadać zawieszone na nitce jabłko, w najzabawniejszy sposób skakać przez skakankę, przechodzić pod szczotką, która była obniżana co chwilę, pić mleko z rękawiczki, nosić na głowie książkę, a także wykazać się refleksem i nie stracić krzesła.Po zaciętej rywalizacji jury przystąpiło do obrad, po których dowiedzieliśmy się kto został Królem i Królową


II wice-Królowa - Karolina Strehlau
II wice-Król - Łukasz Kosecki
I wice Królowa - Weronika Tomczak
I wice - Król - Piotr Sych
Królową została - Klaudia Koch
Królem został - Paweł Seklecki


Pierwszym edyktem Królewskiej pary było mianowanie wszystkich pierwszoklasistów na pełnoprawnych mieszkańców internatu.Cała impreza wprawiła wszystkich w dobry nastrój i z niecierpliwością czekamy na kolejne otrzęsiny.

Dzień Edukacji Narodwej...

14 X Dzień Edukacji Narodowej, to bardzo szczególny dzień dla wszystkich nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Na ich ręce płyną życzenia, podziękowania i kwiaty. W taki właśnie prosty sposób uczniowie chcą podziękować swoim nauczycielom za ich pracę i trud jaki wkładają w wychowanie i wykształcenie swoich uczniów.
Tego właśnie dnia każdy nauczyciel utwierdza się w przekonaniu, że to co robi ma sens i daje efekty, a wartości które przekazuję młodym ludziom procentują i daja widoczne efekty.
Z pewnością można powiedzieć, że na ten szczególny dzień czekają nie tylko nauczyciele, ale także uczniowie którzy mogą swoim ulubionym belfrom wręczyć kwiatka.
Tak też było w Naszym Internacie, w dniu 12 X 2005 w świetlicy miała miejsce sympatyczna uroczystość, na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej przyznano i wręczono wychowawcom Oskary w siedmiu kategoriach.
Uroczystość tą poprowadziła pod kierunkiem p. J. Skerki i p. M Grabowskiej Agnieszka Laniecka i Mateusz Melka, którzy spisali się na medal jak prawdziwi prezenterzy telewizyjni. Po krótkim wstępie, na który złożyła się charakterystyka głównych gości, czyli wychowawców, otwarto Wielką Galę Nauczycielskich Oskarów.
Najcenniejszego Oskara "Złoty Kaganek", otrzymała osoba niepowtarzalna zdaniem uczniów, a mianowicie pani Kierownik mgr Aleksandra Agacińska, która w imieniu wszystkich wychowawców podziękowała młodzieży za wyrazy sympatii.
Oskara w kategorii "Złota Katarynka", za świetne przekazywanie wiadomości i dużą wiedzę na każdy temat, otrzymała pani mgr Bronisława Jackowska.
Kolejnego Oskara otrzymała pani mgr Joanna Skerka, uczniowie docenili uśmiech, który towarzyszy jej w codziennej pracy, a także twórczy optymizm i pogodę ducha. Na statuetce pani profesor widnieje napis "Gorący Uśmiech".
Drugą radosną kategorię i tytuł "Żartownisia Roku", wygrała pani mgr Magdalena Grabowska. Młodzież doceniła, że jej dobry humor bez względu na okoliczności udziela się im, dzięki czemu potrafią zachować pogodę ducha nawte w najtrudniejszych chwilach.
Zdaniem wychowanków naszego internatu są wychowawcy, którzy swoim postępowaniem potrafią rozładować napiętą sytuację i powoduję, że świat staje się znośniejszy. Takiego wychowawcę nagrodzili Oskarem "Luzak Roku", ten zaszczytny tytuł przypadł pani mgr Patrycji Kulpie.
Siódmą kategorię i tytuł "Szwajcarski Zegarek" wygrała pani mgr Renata Reterska, która zdobyła sobie sympatię młodzieży dzięki swojej punktualności, która jest cechą cenioną przez wszystkich ludzi.
Chociaż Internacka Gala Oskarowa nie miała takiego rozgłosu i tylu gwiazd co Gala Amerykańska, miała jednak swój niepowtarzalny klimat i sprawiła wychowawcom wiele radości.
123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
5354 55 56
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.