60-lecie Szkoły...

We wrześniu 2005 bardzo uroczyście obchodziliśmy Jubileusz 60-lecia Szkoły. W przygotowania z tym związane włączyli się wszyscy pracownicy interantu oraz wychowankowie, pięknie przystrajając wnętrze gmachu oraz wykonując różne tablic okolicznościowe. Na korytarzu pojawiła się mała galeria zdjęć, na której zaprezentowano dawne życie w internacie, a także jego mieszkańców i pracowników.

Przygotowano pokoje gościnne dla absolwentów Szkoły, w tym dla cieszącego się renomą i popularnością w Polsce i na świecie prof. Denka.
Obchody zainaugurowało integracyjne spotkanie Dyrekcji, nauczycieli, wychowawców, pracowników administarcji i obsługi Szkoły oraz Internatu w Górznie: 16-18 IX 2005. Uczestnicy zwiedzili klasztor w Rywałdzie, Brodnicę, "Dworek Wapionka", a także uczstniczyli w szkoleniowej Radzie Pedagogicznej. Spotkanie to można uznać za bardzo owocne, gdyż nie tylko lepiej poznaliśmy się i bardziej zżyliśmy, lecz także poznaliśmy ciekawe zabytki. Wróciliśmy zrelaksowani i "naładowani pozytywną energią"
W "Zjeździe absolwentów" 24 IX 2005 wzięła udział wychowawczyni, pracująca aktualnie w Internacie, zarazem absolwentka Szkoły - rocznik 1998 p. Patrycja Kulpa. Była zachwycona zarówno możliwością spotkania się z przyjaciółmi ze szkolnych lat, jak i prezentacją multimedialną: "Szanujmy wspomnienia, bo warto coś mieć..", zaprezentowaną w Tczewskim Domu Kultury. Pracownicy Internatu wzięli też udział w święcie rocznicowym Szkoły - 28 IX 2005, które zapoczątkowała msza św. w Kościele św. Józefa, następnie przy akompaniamencie Orkiestry Harcerskiej zebrani udali się do TDK i obejrzeli program artystyczny: " 60 lat minęło jak..." - w wykonaniu uczniów i absolwentów Szkoły. Spotkanie przy kawie było ostatnim punktem programu uroczystości jubileuszowych, które naszym zdaniem, a także absolwentów było atrakcyjne, starannie przygotowane i odbywało się w przepełnionej radością i przyjaźnią atmosferze. Bardzo jesteśmy ciekawi jak udadzą się obchody z okazji 70, 80, 90 a zwłaszcza 100 - lecia Zespołu Szkół Ekonomicznych im. ks. J. S. Pasierba
Kadra pedagogiczna...

Kierownik Internatu mgr Aleksandra Agacińska


Wychowawcy:
mgr Bronisława Jackowska
mgr Joanna Skerka
mgr Magdalena Grabowska
mgr Renata Reterska
mgr Patrycja Kulpa
Nasi mieszkańcy...

Wraz z pierwszym dzwonkiem wróciło życie w mury naszego internatu. Wypoczęci i radośni powrócili starzy mieszkańcy, którzy z sympatią powitali nie tylko pracowników internatu, ale także nowych kolegów i koleżanki z klas pierwszych. Zamieszkało u nas łącznie 43 wychowanków, w tym 25 dziewcząt i 18 chłopców, uczęszczających do różnych szkół:


Zespół Szkól Ekonomicznych, to naliczniejsza grupa wychowanków:
Maciejewska Ewelina II Thb
Koper Małgorzata II Thb
Seklecka Magdalena II TE
Dunajska Magdalena II TE
Karchut Katarzyna III g
Gregorkiewicz Łukasz III TE
Ostrowska Anna III le
Buszman Michał III TH
Melka Mateusz IV TH
Tomczak Weronika I eb
Gering Lucyna I Te
Romanowska Paulina I eb
Zgubińska Anna I Tk
Wysocki Jacek I
Gregorczyk Katarzyna I Th
Krocz Jolanta III le
Kosecki Sebastian I
Klak Katarzyna I Th
Wołoszyk Katrzyna III Te
Krocz Małgorzata II ea

Liceum Ogólnokształcące im. M.C. Skłodowskiej:
Smużyńska Martyna III
Laniecka Agnieszka IIII

Liceum Ogólnokształcące im. J. III Sobiekiego:
Szynwelska Katarzyna III
Bistron Robert II
Strehlau Karolina I
Kociorska Roksana I
Sych Piotr I
Szeliga Wojciech I
Koch Klaudia I

Publiczne Katolickie LO:
Jurczyk Justyna I
Krzywicka Katarzyna I
Potocka Ewelina I

Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych:
Peplińska Agnieszka III

Zespół Szkół Technicznych:
Orłowski Krzysztof II
Żelaskowski Leszek II
Marnikowski Zbigniew II
Płaczek Paweł I
Gajewski Tomasz I
Orzendowski Mariusz I
Seklecki Paweł I
Kosecki Łukasz I

Zespół Szkół Rzemieślniczych I Kupieckich
Skowroń Krzysztof I

Oprócz stałych mieszkańców, nasz internat przyjmuje od ubiegłego roku szkolnego uczniów OD i DZ, którzy przyjeżdżają do Tczewa na czterotygodniowe kursy w ZSZ na ulicy Sobieskiego. Z dniem 1 września przybyła pierwsza grupa, licząca 52 wychowanków. Mamy wśród nich elektryków, mechaników, kucharzy, piekarzy i stolarzy.

123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
5354 55 
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.