Sukcesy naszych wychowanków...

22 lutego 2006 w Malborku odbyły się V Regionalne Mistrzostwa Burs i Internataów woj. pomorskiego. Wzięło w nich udział troje naszych wychowanków Piotr Sych, Paweł Seklecki i Klaudia Koch, którzy zajęli II, V i IV miejsca. Nasz internacki mistrz Piotr Sych zajmując II miejsce zakwalifikował sie do dalszych rozgrywek, które odbędą się w Chojnicach.
To jednak nie koniec naszych sukcesów, dzień później 23.02.06 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości Ks. J. St. Pasierba. W konkursie prowadzonym przez panią Annę Urban, wzięły udział klasy pierwsze, w wśród nich mieszkanki naszego internatu: Kasia Gregorczyk, Kasia Klak, Weronika Tomczak, Anni Zgubińska.
Konkurs został podzielony na dwa etapy. W pierwszej części uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące życiorysu Patrona, a w drugiej części jego literatury oraz poezji.
Kasia Gregorczyk i Kasia Klak odpowiadały prawidłowo na każde pytanie dotyczące życiorysu Ks. J. St. Pasierba i dzięki swojej szerokiej wiedzy w tym zakresie wygrały te zmagania i zajęły I miejsce. Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy i cieszymy sie, że atmosfera internatu pomaga poszerzać wiedzę i zainteresowania wychowanków.
Nasi mistrzowie tenisa stołowego...

Od kilku tygodni w nszym Internacie miały miejsce rozgrywki w tenisie stołowym. Najlepszymi okazali się:
I Piotr Sych
II Mateusz Sikora
III Paweł Seklecki
.
Nasz wychowanek Piotr Sych zdobył również III miejsce w Powiatowych Zawodach Tenisa Stołowego, które odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym im. J. III Sobieskiego.
Wszystkim naszym wychowankom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych turniejach.
Walentynki...

14 lutego, czyli dzień Św. Walentego obchodzimy w naszym kraju zaledwie od kilku lat. Jest to wyjątkowy dzień, w którym można obdarować kogoś anonimowym podarunkiem, podpisanym "Twój Walenty", "Twoja Walentynka". Forma ta sprzyja zakochanym, nieśmiałym osobom, którym brak odwagi, by wypowiedzieć głośno swoje uczucia.
Taką właśnie formę przygotowaliśmy w naszym Internacie, gdzie słuchaczki ODiDZ przygotowały walentynkową skrzynkę, do której od niedzielnego wieczoru można było wrzucać kartki z życzeniami. Wielkie rozdanie walentynek nastąpiło oczywiście 14 lutego, w internackiej stołówce podczas nietypowego koncertu życzeń, który poprowadzili: Ania Zgubińska, Ewelina Maciejewska oraz słuchacz ODiDZ Rafał Milski. Piosenkami w tym koncercie były utwory śpiewane przez naszych wychowanków, którzy bardzo się rozśpiewali i fantastycznie bawili. można śmiało powiedzieć, że karaoke bardzo przypadło wszystkim do gustu. Każdy mógł zaprezentować swój talent wokalny i artystyczny. Impreza zakończyła się dyskoteką, która uświetniła ten wyjątkowy dzień.
Wigilia...

Święta Bożego Narodzenia to czas radości i rodzinnych spotkań, czas miłości rozświetlającej codzienność, miłości którą pragniemy obdarzać innych i sami być nią otaczeni.
W naszym internacie jak co roku starając się stworzyć rodzinną i pełną ciepła atmosferę przygotowywaliśmy sie do świąt. Były dekoracje bożonarodzeniowe, podśpiewywanie kolęd, próby przedstawienia o Narodzeniu Pańskim.
22.12.05 przy wspólnym wigilijnym stole wraz z panią dyr. Eleonorą Lewandowską, panią dyr. Marią Bilińską, panią kierownik Aleksandrą Agacińską zasiedli wychowawcy i wychowankowie.Uroczystość wigilijną uświetniło przedstawienie bożonarodzeniowe pt." Światłość w ciemności", którego scenariusz autorstwa pani Renaty Reterskiej podjeli sie zrealizować nasi wychowankowie.
Refleksyjna i fragmentami zaskakująca muzyka zmusiła nas do głębszego zastanowienia się nad darem jakim jest zbawienie.
Przedstawienie było okazją do uświadomienia sobie, że Chrystus - Światłość Świata dany jest każdemu z nas by rozświetlać ścieżki naszego życia. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie biblijną historię stworzenia świata, stworzenia człowieka, grzechu pierworodnego i odejścia od Boga. Symbol światła Bożego w nas - świeca uzmysłowiła każdemu ogromną tęsknotę za obiecanym światłem - Zbawicielem jaką odczuwał Naród Wybrany. Obserwując postacie symbolizujące proroków mesjańskich sami odczuliśmy tę tęsknotę i z jeszcze większą wdzięcznością za dar Zbawiciela wkroczyliśmy w obchody Świąt Światła.
Po przedstawieniu przyszedł czas na miłą każdemu tradycję skladania sobie życzeń, dzielenia się opłatkiem i wspólnej kolacji.Wigilia to też czas prezentów dlatego nagrodzeni zostali wychowankowie, którzy najpieknij udekorowali sowje pokoje przed świętami.

Mamy nadzieję, że ten świąteczny dzień na długo zapadnie w pamięć, a wspólnie spędzony czas jeszcze bardziej zacieśni nasze przyjacielskie więzi.
123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
53 54 5556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.