Wycieczka po Tczewie...

W czwartkowe popołudnie 23.02.2006 słuchacze ODiDZ, którzy przebywają w internacie wraz z panią Patrycją Kulpą wybrali się na spacer po naszym mieście. Pierwszym punktem wycieczki było oglądanie wystawy w Tczewskim Domu Kultury, poświęconej Ks. J. St. Pasierbowi. Następnie młodzież w większości klas pierwszych, która po raz pierwszy przyjechała do Tczewa oddała się zwiedzaniu tczewskiej starówki i bulwaru, skąd podziwiali Most Lisewski i całą panoramę miasta.
Spacer ten okazał się nie tylko ciekawym sposobem spędzenia czasu wolnego, ale także pozwolił spalić zbędne kalorie po czwartkowych pączkach.

Sukcesy naszych wychowanków...

22 lutego 2006 w Malborku odbyły się V Regionalne Mistrzostwa Burs i Internataów woj. pomorskiego. Wzięło w nich udział troje naszych wychowanków Piotr Sych, Paweł Seklecki i Klaudia Koch, którzy zajęli II, V i IV miejsca. Nasz internacki mistrz Piotr Sych zajmując II miejsce zakwalifikował sie do dalszych rozgrywek, które odbędą się w Chojnicach.
To jednak nie koniec naszych sukcesów, dzień później 23.02.06 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości Ks. J. St. Pasierba. W konkursie prowadzonym przez panią Annę Urban, wzięły udział klasy pierwsze, w wśród nich mieszkanki naszego internatu: Kasia Gregorczyk, Kasia Klak, Weronika Tomczak, Anni Zgubińska.
Konkurs został podzielony na dwa etapy. W pierwszej części uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące życiorysu Patrona, a w drugiej części jego literatury oraz poezji.
Kasia Gregorczyk i Kasia Klak odpowiadały prawidłowo na każde pytanie dotyczące życiorysu Ks. J. St. Pasierba i dzięki swojej szerokiej wiedzy w tym zakresie wygrały te zmagania i zajęły I miejsce. Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy i cieszymy sie, że atmosfera internatu pomaga poszerzać wiedzę i zainteresowania wychowanków.
Nasi mistrzowie tenisa stołowego...

Od kilku tygodni w nszym Internacie miały miejsce rozgrywki w tenisie stołowym. Najlepszymi okazali się:
I Piotr Sych
II Mateusz Sikora
III Paweł Seklecki
.
Nasz wychowanek Piotr Sych zdobył również III miejsce w Powiatowych Zawodach Tenisa Stołowego, które odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym im. J. III Sobieskiego.
Wszystkim naszym wychowankom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych turniejach.
Walentynki...

14 lutego, czyli dzień Św. Walentego obchodzimy w naszym kraju zaledwie od kilku lat. Jest to wyjątkowy dzień, w którym można obdarować kogoś anonimowym podarunkiem, podpisanym "Twój Walenty", "Twoja Walentynka". Forma ta sprzyja zakochanym, nieśmiałym osobom, którym brak odwagi, by wypowiedzieć głośno swoje uczucia.
Taką właśnie formę przygotowaliśmy w naszym Internacie, gdzie słuchaczki ODiDZ przygotowały walentynkową skrzynkę, do której od niedzielnego wieczoru można było wrzucać kartki z życzeniami. Wielkie rozdanie walentynek nastąpiło oczywiście 14 lutego, w internackiej stołówce podczas nietypowego koncertu życzeń, który poprowadzili: Ania Zgubińska, Ewelina Maciejewska oraz słuchacz ODiDZ Rafał Milski. Piosenkami w tym koncercie były utwory śpiewane przez naszych wychowanków, którzy bardzo się rozśpiewali i fantastycznie bawili. można śmiało powiedzieć, że karaoke bardzo przypadło wszystkim do gustu. Każdy mógł zaprezentować swój talent wokalny i artystyczny. Impreza zakończyła się dyskoteką, która uświetniła ten wyjątkowy dzień.
123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
53 54 5556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.