Pożegnanie abiturientów 2007...

"Ile razem dróg przebytych?
Ile ścieżek przedeptanych?
Ile w trudzie nieustannym
Wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń?
Chciałbym wszystkie takie chwile
Ocalić od zapomnienia."

Słowami Konstanta Indelfonsa Gałczyńskiego 25.04.2007 rozpoczęło się w świetlicy internackiej uroczyste pożegnanie abiurientów, przygotowane przez panie M.Grabowską i J. Skerkę. Na uroczystość tą zaproszenia zostali pani kierownik Aleksandra Agacińska, pan dyrektor Jerzy Cisewski oraz pani dyrektor Maria Bilińska.
Po miłym powitaniu wszytkich zgromadzonych maturzyści wysłuchali krótkich wierszyków na swój temat przygotowanych przez młodszych kolegów, a następnie z pozostałymi mieszkańcami internatu przedstawili program artystyczny.
Kolejnym punktem uroczystości było wyróżnienie "Naszych najlepszych" spośród wszystkich wychowanków internatu.
Najsympatyczniejszymi zostali wybrani:Małgosia Koper i Krzysztof Orłowski
Najbardziej aktywnymi wychowankami zostali :Magdalena Seklecka i Małgosia Koper.
Wyróznieni zostali także mieszkańcy, którzy najlepiej dbali o porządek w swoich pokojach, należą do nich mieszkańcy pokoju: 303, 307, 315.
Po raz pierwszy w naszej placówce wychowankowie internatu spośród wychowawcó wybrali "Wychowawcę Roku", ten zaszczytny tytuł przypad pani Joannie Skerce, której serdecznie gratulujemy, jak również wszystkim nagrodzonym.
Cała uroczystość została zakończona ciepłymi słowami dyrekcji.
Nasi najlepsi i Dzień Kobiet...

"Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski"

Powyższa maksyma jest nie tylko ważna w szkole, w naszym internacie także dbamy o to, aby nasi wychowankowie mieli jak najlepsze wyniki w nauce. Jak co roku nagradzamy tych, którzy uzyskali najwyższą średnią w nauce za pierwszy semestr. Tegoroczne wręczenie nagród Naszym Najlepszym panie Joanna Skerka i Patrycja Kulpa wraz z wychowankami połączyły z obchodami Dnia Kobiet, na które przybył pan dyrektor Jerzy Cisewski. Była to pierwsza internacka impreza, na której gościliśmy nowego dyrektora.
Impreza została podzielona na dwie części, pierwsza z udziałem pani Kierownik i Dyrektora, gdzie nagrodzono najlepszych wychowanków: Klaudię Koch, Kamilę Borsut, Ewelinę Potocką, Martynę Judzińską, Łukasza Gregorkiewicza
a także wręczono nagrody za konkurs"Śladami naszego Patrone", zorganizowany przez panią Renatę Reterską.Największą wiedzę o naszym patronie miały Magdalena Seklecka, Natalia Stadnicka, Ewelina Stępnik i to one właśnie wygrały potyczki z wiedzy o patronie.
W tym także miejscu chłopcy złożyli życzenia panią i wręczyli kwiaty.


Druga część zabawy odbyła się po kolacji, w internackiej świetlicy spotkali się stali mieszkańcy internatu, a także słuchacze ODiDZ, którzy wspólnie zmagali się na karaoke prowadzonym przez pana Karola Sampa.Zarówno pierwsza jak i druga część tego wyjątkowego dnia pozwoliła miło spędzić dzień, a także była okazja do lepszego poznania wychowanków z nowym Dyrektorem, a także pokazała nam kto ma prawdziwy talent do śpiewania. Po całej imprezie na korytarzu słychac było komentarze młodzieży, które pozwolę sobię w tym miejscu przytoczyć:
-"super zabawą jest takie wspólne śpiewanie"
-"należy częściej urządzać karaoke w internacie"
-"mogilbyśmy urządzić konkurs karaoke i wybrac najlepszego"

Dzień Papieski...

16 października 2006r. Młodzież internacka włączając się w ogólnopolskie obchody Dnia Papieskiego pod kierunkiem p. Renaty Reterskiej przygotowała spotkanie poświęcone życiu i działalności Jana Pawła II. Obchody miały wieloraki charakter. Odbyło się wieczorne spotkanie pod hasłem „Jan Paweł II – sługa miłosierdzia”. Młodzież z ogromnym skupieniem i zaangażowaniem zagłębiła się w papieskie nauczanie o miłosierdziu. Recytowano teksty z encyklik „O Bożym miłosierdziu” W ciszy i zamyśleniu słuchano przemówień Ojca św. Zawierających w sobie naukę o miłości i miłosierdziu, prawdzie i przebaczeniu.
Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem Jana Pawła II. Choć każdy wiedział, że tego Wielkiego Polaka nie ma już wśród nas, a głos papieża odtwarzany jest z płyty każdy ze skupieniem i przejęciem przyjął papieskie błogosławieństwo.
Po zakończeniu spotkania rozdano nagrody za udział w konkursie o Janie Pawle II.

Wigilia 2006...

19 grudnia w naszym internacie odbyła się wigilia.
W pierwszej części wystawione zostały Jasełka pt. „Czwarty król ‘’ w reżyserii p. Renaty Reterskiej. Aktorami była internacka młodzież. Dekoracją sali zajęła się p. Joanna Skierka, której pomagali wychowawcy i wychowankowie.
Wszyscy słuchali opowieść z wielkim zainteresowaniem. Przewodnicząca MRI złożyła zebranym życzenia świąteczne i podziękowała obecnej na Wigilii p. dyrektor Eleonorze Lewandowskiej za długie i owocne lata sprawowania opieki mad szkołą oraz internatem. Ze wzruszeniem słuchaliśmy ostatniego przemówienia p. Dyrektor.
Następnie zostały ogłoszone wyniki konkursu na najładniejszy świąteczny wystrój pokoju, w którym pierwsze miejsce zajęli mieszkańcy pokoju 315, następnie dziewczęta z p. 305 a potem z p. 308.
Wyróżnieni otrzymali nagrody i dyplomy. Kolejną i najważniejszą częścią wieczoru było składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem, po czym nastąpiła uroczysta kolacja. Jej obsługą i nakryciem stołów zajęła się internacka młodzież. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Myślę, że dla każdego ten wieczór był czasem wyciszenia się i refleksji, który przygotował nas do pełnego przeżywania nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
53 54 555657585960
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.