Pożegnanie abiturientów...

Nie ma chyba osoby, która lubiłaby pożegnania i rozstania. Ludzie żyjąc obok siebie nawiązują ze sobą trwałe więzi sympatii, przyzwyczajają się do siebie, uczą się życia z drugim człowiekiem.
Tak właśnie zżywają się wychowankowie naszego internatu, którzy mieszkają razem przez kilka lat, nawiązują ze sobą nić sympatii i przyjaźni. Pod koniec kwietnia kończąc swoje szkoły, opuszczają mury naszej placówki i żegnają się ze swoimi koleżankami i kolegami.
Pożegnanie abiturientów miało miejsce i w tym roku, 27 kwietnia młodsi koledzy i koleżanki po kierunkiem pań Joanny Skerki i Patrycji Kulpy przygotowali uroczystość dla naszych maturzystów. Cała impreza przebiegała w bardzo miłej i wesołej atmosferze, maturzyści zostali, bowiem porwani przez piratów i uwięzieni na ich statku.


Aby się uwolnić musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w czasie swojej edukacji, jak również podczas mieszkania w internacie. Zadania nie były trudne i nasi maturzyści bardzo szybko sobie z nimi poradzili, piraci musieli ich zatem puścić wolno.
Na koniec pani kierownik Aleksandra Agacińska złożyła życzenia abiturientom, wręczyła drobne upominki, również dla naszych najlepszych mieszkańców i dla słuchaczy ODiDZ.


Całą imprezę uświetniła mała sesja zdjęciowa.Wieczór poezji...

"Kiedy się zjawiłeś
Kiedy naprwadę wszedłeś w moje życie
odkąd zacząłeś tyle dla mnie znaczyć
dokonałem odkrycia ... "

Powyższy wiersz ks. J. St. Pasierba oraz inne jego autorstwa mieliśmy przyjemność wysłuchać 2 marca 2006 na zorganizowanym przez panią Renatę Reterską wieczorze poetyckim, zatytułowanym "Ścieżkami wiary".
Stali mieszkańcy internatu jak i słuchacze ODiDZ mieli okazję poznać życiorys i twórczość Patrona naszej szkoły. Zaprezentowane w czasie wieczoru utwory odzwierciedliły duchową głębie ks. Pasierba, jego wiarę, nadzieję i miłość do Boga i świata, a także ukazały jak wśród rzeczy małych i pozornie błahych potrafił zuważyć i odszukać głębię i wszechmoc Boga i wartość życia ludzkiego.
Autorzy wieczoru poprzez mały fragment twórczości ks. J. St. Pasierba, dali nam okazję do zastanowienia się na tym co cennym darem jakim jest wiara.
"Tylko tyle choroby
żeby zrozumieć
żeby łatwiej było się rozstać
ale nie zapomnieć
tylko tyle ciemności
ile bezwzględnie potrzeba
żeby nie zwątpić
w światło
i tyle żalu
ile dziękczynienia"

Młodziezowa Rada Internatu...

1.03.06 w godzinach wieczornych odbyły sie w internacie pod nandzorem pani Bronisławy Jackowskiej wybory do Młodzieżowej Rady Internatu.
Uprawnionych do glosowania było 45 osób, w głosowaniu udział wzięło 39, a oddanych ważnych głosów było 38.
Komisji skrutacyjnej w skład której wchodziła Kasia szynwelska i Karol Oberland, przewodniczyła Agnieszka Laniecka. Głosy zbierała pani Bronisława Jackowska wraz z Dorotą Piernicką i Jackiem Wysockim.
Wybory przebiegały w bardzo wesołej atmosferz, nie udzielała się jednak ona do końca kandydatom do MRI, którzy nerwowo czekali na wyniki głosowania. Usłyszeli je tuż ok 20.00.
Nowy skład Młodzieżowej Rady Internatu przedstawia się następująco:
Przewodniczący Krzysztof Orłowski
Zastępca Magdalena Seklecka
Przewodniczącymi poszczególnych sekcji zostali:
Kulturalnej: Ewelina Maciejewska, Paweł Seklecki
Plastycznej: Ania Zgubińska
Komputerowej: Łukasz Gregorkiewicz
Bibliotecznej: Magdalena Seklecka, Krzysztof Orłowski
Sportowej: Robert Bistroń
Porządkowej: Leszek Żelaskowski, Magdalena Dunajska
Nowemu składowi MRI serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów i owocnej pracy.


Wycieczka po Tczewie...

W czwartkowe popołudnie 23.02.2006 słuchacze ODiDZ, którzy przebywają w internacie wraz z panią Patrycją Kulpą wybrali się na spacer po naszym mieście. Pierwszym punktem wycieczki było oglądanie wystawy w Tczewskim Domu Kultury, poświęconej Ks. J. St. Pasierbowi. Następnie młodzież w większości klas pierwszych, która po raz pierwszy przyjechała do Tczewa oddała się zwiedzaniu tczewskiej starówki i bulwaru, skąd podziwiali Most Lisewski i całą panoramę miasta.
Spacer ten okazał się nie tylko ciekawym sposobem spędzenia czasu wolnego, ale także pozwolił spalić zbędne kalorie po czwartkowych pączkach.

123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
 53 545556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.