Nasi najlepsi i Dzień Kobiet...

"Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski"

Powyższa maksyma jest nie tylko ważna w szkole, w naszym internacie także dbamy o to, aby nasi wychowankowie mieli jak najlepsze wyniki w nauce. Jak co roku nagradzamy tych, którzy uzyskali najwyższą średnią w nauce za pierwszy semestr. Tegoroczne wręczenie nagród Naszym Najlepszym panie Joanna Skerka i Patrycja Kulpa wraz z wychowankami połączyły z obchodami Dnia Kobiet, na które przybył pan dyrektor Jerzy Cisewski. Była to pierwsza internacka impreza, na której gościliśmy nowego dyrektora.
Impreza została podzielona na dwie części, pierwsza z udziałem pani Kierownik i Dyrektora, gdzie nagrodzono najlepszych wychowanków: Klaudię Koch, Kamilę Borsut, Ewelinę Potocką, Martynę Judzińską, Łukasza Gregorkiewicza
a także wręczono nagrody za konkurs"Śladami naszego Patrone", zorganizowany przez panią Renatę Reterską.Największą wiedzę o naszym patronie miały Magdalena Seklecka, Natalia Stadnicka, Ewelina Stępnik i to one właśnie wygrały potyczki z wiedzy o patronie.
W tym także miejscu chłopcy złożyli życzenia panią i wręczyli kwiaty.


Druga część zabawy odbyła się po kolacji, w internackiej świetlicy spotkali się stali mieszkańcy internatu, a także słuchacze ODiDZ, którzy wspólnie zmagali się na karaoke prowadzonym przez pana Karola Sampa.Zarówno pierwsza jak i druga część tego wyjątkowego dnia pozwoliła miło spędzić dzień, a także była okazja do lepszego poznania wychowanków z nowym Dyrektorem, a także pokazała nam kto ma prawdziwy talent do śpiewania. Po całej imprezie na korytarzu słychac było komentarze młodzieży, które pozwolę sobię w tym miejscu przytoczyć:
-"super zabawą jest takie wspólne śpiewanie"
-"należy częściej urządzać karaoke w internacie"
-"mogilbyśmy urządzić konkurs karaoke i wybrac najlepszego"

Dzień Papieski...

16 października 2006r. Młodzież internacka włączając się w ogólnopolskie obchody Dnia Papieskiego pod kierunkiem p. Renaty Reterskiej przygotowała spotkanie poświęcone życiu i działalności Jana Pawła II. Obchody miały wieloraki charakter. Odbyło się wieczorne spotkanie pod hasłem „Jan Paweł II – sługa miłosierdzia”. Młodzież z ogromnym skupieniem i zaangażowaniem zagłębiła się w papieskie nauczanie o miłosierdziu. Recytowano teksty z encyklik „O Bożym miłosierdziu” W ciszy i zamyśleniu słuchano przemówień Ojca św. Zawierających w sobie naukę o miłości i miłosierdziu, prawdzie i przebaczeniu.
Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem Jana Pawła II. Choć każdy wiedział, że tego Wielkiego Polaka nie ma już wśród nas, a głos papieża odtwarzany jest z płyty każdy ze skupieniem i przejęciem przyjął papieskie błogosławieństwo.
Po zakończeniu spotkania rozdano nagrody za udział w konkursie o Janie Pawle II.

Wigilia 2006...

19 grudnia w naszym internacie odbyła się wigilia.
W pierwszej części wystawione zostały Jasełka pt. „Czwarty król ‘’ w reżyserii p. Renaty Reterskiej. Aktorami była internacka młodzież. Dekoracją sali zajęła się p. Joanna Skierka, której pomagali wychowawcy i wychowankowie.
Wszyscy słuchali opowieść z wielkim zainteresowaniem. Przewodnicząca MRI złożyła zebranym życzenia świąteczne i podziękowała obecnej na Wigilii p. dyrektor Eleonorze Lewandowskiej za długie i owocne lata sprawowania opieki mad szkołą oraz internatem. Ze wzruszeniem słuchaliśmy ostatniego przemówienia p. Dyrektor.
Następnie zostały ogłoszone wyniki konkursu na najładniejszy świąteczny wystrój pokoju, w którym pierwsze miejsce zajęli mieszkańcy pokoju 315, następnie dziewczęta z p. 305 a potem z p. 308.
Wyróżnieni otrzymali nagrody i dyplomy. Kolejną i najważniejszą częścią wieczoru było składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem, po czym nastąpiła uroczysta kolacja. Jej obsługą i nakryciem stołów zajęła się internacka młodzież. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Myślę, że dla każdego ten wieczór był czasem wyciszenia się i refleksji, który przygotował nas do pełnego przeżywania nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Andrzejki 2006...

Dnia 23 listopada 2006 roku odbyły się w internacie Andrzejki wyreżyserowane przez panią Magdę Grabowską. Uczestniczyli w nich mieszkańcy Internatu oraz przybyli goście z Witten. Imprezę poprowadził czarownik Taxido w towarzystwie 7 pięknych wróżek, które przepowiadały najróżniejszą przyszłość. Jednym wróżyli życie w dostatku i miłości, a drugim ubóstwo i samotność. Na szczęście każdy obdarzony był wielkim poczuciem humoru i nikogo nie zraziły złe wróżby. Wszyscy uczestnicy pomimo różnic kulturowych i językowych bawili się doskonale.!!!!!!
123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
 53 5455565758
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.