Wieczór poezji...

"Kiedy się zjawiłeś
Kiedy naprwadę wszedłeś w moje życie
odkąd zacząłeś tyle dla mnie znaczyć
dokonałem odkrycia ... "

Powyższy wiersz ks. J. St. Pasierba oraz inne jego autorstwa mieliśmy przyjemność wysłuchać 2 marca 2006 na zorganizowanym przez panią Renatę Reterską wieczorze poetyckim, zatytułowanym "Ścieżkami wiary".
Stali mieszkańcy internatu jak i słuchacze ODiDZ mieli okazję poznać życiorys i twórczość Patrona naszej szkoły. Zaprezentowane w czasie wieczoru utwory odzwierciedliły duchową głębie ks. Pasierba, jego wiarę, nadzieję i miłość do Boga i świata, a także ukazały jak wśród rzeczy małych i pozornie błahych potrafił zuważyć i odszukać głębię i wszechmoc Boga i wartość życia ludzkiego.
Autorzy wieczoru poprzez mały fragment twórczości ks. J. St. Pasierba, dali nam okazję do zastanowienia się na tym co cennym darem jakim jest wiara.
"Tylko tyle choroby
żeby zrozumieć
żeby łatwiej było się rozstać
ale nie zapomnieć
tylko tyle ciemności
ile bezwzględnie potrzeba
żeby nie zwątpić
w światło
i tyle żalu
ile dziękczynienia"

Młodziezowa Rada Internatu...

1.03.06 w godzinach wieczornych odbyły sie w internacie pod nandzorem pani Bronisławy Jackowskiej wybory do Młodzieżowej Rady Internatu.
Uprawnionych do glosowania było 45 osób, w głosowaniu udział wzięło 39, a oddanych ważnych głosów było 38.
Komisji skrutacyjnej w skład której wchodziła Kasia szynwelska i Karol Oberland, przewodniczyła Agnieszka Laniecka. Głosy zbierała pani Bronisława Jackowska wraz z Dorotą Piernicką i Jackiem Wysockim.
Wybory przebiegały w bardzo wesołej atmosferz, nie udzielała się jednak ona do końca kandydatom do MRI, którzy nerwowo czekali na wyniki głosowania. Usłyszeli je tuż ok 20.00.
Nowy skład Młodzieżowej Rady Internatu przedstawia się następująco:
Przewodniczący Krzysztof Orłowski
Zastępca Magdalena Seklecka
Przewodniczącymi poszczególnych sekcji zostali:
Kulturalnej: Ewelina Maciejewska, Paweł Seklecki
Plastycznej: Ania Zgubińska
Komputerowej: Łukasz Gregorkiewicz
Bibliotecznej: Magdalena Seklecka, Krzysztof Orłowski
Sportowej: Robert Bistroń
Porządkowej: Leszek Żelaskowski, Magdalena Dunajska
Nowemu składowi MRI serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów i owocnej pracy.


Wycieczka po Tczewie...

W czwartkowe popołudnie 23.02.2006 słuchacze ODiDZ, którzy przebywają w internacie wraz z panią Patrycją Kulpą wybrali się na spacer po naszym mieście. Pierwszym punktem wycieczki było oglądanie wystawy w Tczewskim Domu Kultury, poświęconej Ks. J. St. Pasierbowi. Następnie młodzież w większości klas pierwszych, która po raz pierwszy przyjechała do Tczewa oddała się zwiedzaniu tczewskiej starówki i bulwaru, skąd podziwiali Most Lisewski i całą panoramę miasta.
Spacer ten okazał się nie tylko ciekawym sposobem spędzenia czasu wolnego, ale także pozwolił spalić zbędne kalorie po czwartkowych pączkach.

Sukcesy naszych wychowanków...

22 lutego 2006 w Malborku odbyły się V Regionalne Mistrzostwa Burs i Internataów woj. pomorskiego. Wzięło w nich udział troje naszych wychowanków Piotr Sych, Paweł Seklecki i Klaudia Koch, którzy zajęli II, V i IV miejsca. Nasz internacki mistrz Piotr Sych zajmując II miejsce zakwalifikował sie do dalszych rozgrywek, które odbędą się w Chojnicach.
To jednak nie koniec naszych sukcesów, dzień później 23.02.06 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości Ks. J. St. Pasierba. W konkursie prowadzonym przez panią Annę Urban, wzięły udział klasy pierwsze, w wśród nich mieszkanki naszego internatu: Kasia Gregorczyk, Kasia Klak, Weronika Tomczak, Anni Zgubińska.
Konkurs został podzielony na dwa etapy. W pierwszej części uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące życiorysu Patrona, a w drugiej części jego literatury oraz poezji.
Kasia Gregorczyk i Kasia Klak odpowiadały prawidłowo na każde pytanie dotyczące życiorysu Ks. J. St. Pasierba i dzięki swojej szerokiej wiedzy w tym zakresie wygrały te zmagania i zajęły I miejsce. Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy i cieszymy sie, że atmosfera internatu pomaga poszerzać wiedzę i zainteresowania wychowanków.
123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
36373839404142434445464748495051 52 
535455
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.