Po wakacjach...

Przyjaźń z całym światem zaczyna się od przyjaźni z najbliższym otoczeniem.
Tym optymistycznym cytatem pragnę w imieniu kadry pedagogicznej internatu powitać wszystkich wychowanków w nowym roku szkolnym 2007/2008. Mam tez nadzieję, że szybko zaprzyjaźnicie się z waszym najbliższym otoczeniem, kolegami i koleżankami, a także z kadrą pedagogiczną, która w tym roku trochę się powiększyła. W naszym gronie powitaliśmy panią Adrianę Gajewską oraz pana Zbigniewa Biegajło. Wraz z nową kadrą przybyli także nowi wychowankowie:
Mółka Marta
Spica Michalina
Borkowska Aleksandra
Klozak Magdalena
Dolklok Wiktoria
Migos Krzysztof
Staniszewski Mateusz
Kaszubowski Bogdan
Marks Piotr
Piłat Paweł
Borowczak Krzysztof
Kuffel Łukasz
Kamiński Wojciech
Dunajski Tomasz.
Nowym i starym mieszkańcom interntu życzę wielu miłych chwil spędzonych w naszej placówce, mam nadzieję że internat stanie sie dla was drugim domem, a swoim współpracownikom życzę dużo cierpliwości i spokoju. Do zobaczenia na dyżurach pozdrawiam Patrycja Kulpa.
Pożegnanie pani Jackowskiej...

W tym roku szkolnym nie tylko najstarsi wychowankowie i maturzyści pożeganli się z nasza placówką, w piątkowe popołudnie pożegmaliśmy również panią Bronisławę Jackowską, która odchdziła na emeryturę. Pani Bronia pracowała w internacie od 15 lat, w tym czasie oddała się bez reszty pracy z młodzieżą, włożyła wiele trudu w jej wychowanie, pomagała w lekcjach, a także służyła radą. Na tą dobrą radę mogły liczyć także panie wychowawczynie, które dobrze co zaczynały prace w internacie. Z pewnościa od września będzie wszystkim brakowało tak ciepłej i pogodnej osoby, ale życzymy pani Broni, aby wiodło jej się jak najlepiej na meryturze.
Na pożegnalną kawę i ciasto pani Bronia zaprosiła dyrekcję szkoły, kierownika internatu, wychowawców, pracowników administracji i obsługi internatu oraz młodzież, nie obyło się oczywiście bez życzeń, kwiatów i drobnych upominków.


Jestesmy najlepsi...

Dnia 26 kwietnia br. po raz trzeci odbył się „Konkurs kronik burs i internatów województwa pomorskiego”, którego organizatorem była powiatowa bursa szkolna w Chojnicach. Nasz internat reprezentowali p. M. Grabowska-opiekunka Sekcji plastycznej oraz przedstawiciele młodzieży M. Koper i B. Bassara. W zmaganiach wzięli udział przedstawiciele niestety tylko czterech burs
i internatów. Atmosfera była bardzo miła i serdeczna. Zebrani dzielili się swoimi spostrzeżeniami odnośnie pracy opiekuńczo wychowawczej o raz sposobami prowadzenia kronik. Każda kronika była na swój sposób piękna i wyjątkowa. Nasza otrzymała 1 miejsce oraz nagrodę rzeczową. Tak podbudowani, iż doceniono naszą pracę, pełni wrażeń i nowych pomysłów na przyszłość wróciliśmy do naszego internatu.

Pożegnanie abiturientów 2007...

"Ile razem dróg przebytych?
Ile ścieżek przedeptanych?
Ile w trudzie nieustannym
Wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń?
Chciałbym wszystkie takie chwile
Ocalić od zapomnienia."

Słowami Konstanta Indelfonsa Gałczyńskiego 25.04.2007 rozpoczęło się w świetlicy internackiej uroczyste pożegnanie abiurientów, przygotowane przez panie M.Grabowską i J. Skerkę. Na uroczystość tą zaproszenia zostali pani kierownik Aleksandra Agacińska, pan dyrektor Jerzy Cisewski oraz pani dyrektor Maria Bilińska.
Po miłym powitaniu wszytkich zgromadzonych maturzyści wysłuchali krótkich wierszyków na swój temat przygotowanych przez młodszych kolegów, a następnie z pozostałymi mieszkańcami internatu przedstawili program artystyczny.
Kolejnym punktem uroczystości było wyróżnienie "Naszych najlepszych" spośród wszystkich wychowanków internatu.
Najsympatyczniejszymi zostali wybrani:Małgosia Koper i Krzysztof Orłowski
Najbardziej aktywnymi wychowankami zostali :Magdalena Seklecka i Małgosia Koper.
Wyróznieni zostali także mieszkańcy, którzy najlepiej dbali o porządek w swoich pokojach, należą do nich mieszkańcy pokoju: 303, 307, 315.
Po raz pierwszy w naszej placówce wychowankowie internatu spośród wychowawcó wybrali "Wychowawcę Roku", ten zaszczytny tytuł przypad pani Joannie Skerce, której serdecznie gratulujemy, jak również wszystkim nagrodzonym.
Cała uroczystość została zakończona ciepłymi słowami dyrekcji.
123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
36373839404142434445464748495051 52 
535455565758
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.