Akcja sprzątanie świata...

Wielkie sprzątanie świata, które odbyło sie w dniach 15-17 września, zostało zaakcentowane także w naszym internacie. Wychowankowie pod okiem paniJoanny Skerki porządkowali teren wokół internatu. Chłopcy wyposażeni w łopaty, haczki i grabie dzielnie porządkowali rabaty przed internatem.

Choć praca nie należała do najlżejszych sprawiła dużo satyfakcji i sprawiło że wokół internatu zrobiło się przytulniej.

Po wakacjach...

W życiu już tak jest, że wszystko co piękne szybko się kończy, tak też było i z wakacjami, które mamy jaż za sobą. Jak zawsze trochę żal, że się skończyły i trzeba powrócić do szkolnej ławki i codziennego uczniowskiego życia, a przede wszystkim powrócić do internatu, w którym czekały już na nas uśmiechnięte pani Kierownik Aleksandra Agacińska oraz wychowawczynie: panie Bronisława Jackowska, Joanna Skerka, Renata Reterska, Magdalena Grabowska i Patrycja Kulpa, a także nowe koleżanki i koledzy.
Od początku roku szkolnego zamieszkało nas sporo, bo wraz z stałymi mieszkańcami przyjeliśmy słuchaczy ODiDZ, którzy jak w zeszłym roku przyjechali do Tczewa na kursy i tak zamieszkało nas 78 osób. Największą grupę stanowią uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych:
- Grzyb Katarzyna kl I
- Kłopocka Katarzyna kl I
- Raduńska Dagmara kl I
- Bassara Beata kl I
- Rzeszewicz Paula kl I
- Sobolewska Ilona kl I
- Szczepińska Magdalena kl I
- Wiśniewska Danuta kl I
- Koper Małgorzata kl III
- Maciejewska Ewelina kl III
- Gering Lucyna II
- Gregorczyk Katarzyna kl II
- Klak Katarzyna kl II
- Krocz Aleksandra I
- Krocz MaLgorzata kl I
- Tomczak Weronika kl II
- Zgubińska Anna kl II
- Dunajska Magdalena IV
- Seklecka Magdalena IV
- Stadnicka Natalia I
- Stępnik Ewelina II
- Karchut Katarzyna kl IV
- Świadek Joanna IV
- Wołoszyk Katarzyna kl IV
- Gregorkiewicz Łukasz
- Kosecki Łukasz
- Wysocki Jacek
- Buszman Michał
- Barcikowski Mariusz
- Bałdowski Jakub


Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej:
- Mudlaff Natalia kl I

Liceum Katolickie:
- Krzywicka Katarzyna kl II
- Potocka Ewelina kl II
- Jurczyk Justyna kl II

Zespół Szkół Technicznych:
- Orłowski Krzysztof
- Żelaskowski Leszek
- Marnikowski Zbigniew
- Płaczek Paweł
- Konkol Damian
- Kosecki Sebastian

Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego:
- Koch Klaudia kl II
- Bistron Robert
- Sych Piotr
- Szramka Adam
- Muszyński Krystian

Wszystkim wychowankom cała kadra pedagogiczna życzy wielu sukcesów w nauce i miłych chwil spędzonych w murach naszej placówki.


Pożegnanie abiturientów...

Nie ma chyba osoby, która lubiłaby pożegnania i rozstania. Ludzie żyjąc obok siebie nawiązują ze sobą trwałe więzi sympatii, przyzwyczajają się do siebie, uczą się życia z drugim człowiekiem.
Tak właśnie zżywają się wychowankowie naszego internatu, którzy mieszkają razem przez kilka lat, nawiązują ze sobą nić sympatii i przyjaźni. Pod koniec kwietnia kończąc swoje szkoły, opuszczają mury naszej placówki i żegnają się ze swoimi koleżankami i kolegami.
Pożegnanie abiturientów miało miejsce i w tym roku, 27 kwietnia młodsi koledzy i koleżanki po kierunkiem pań Joanny Skerki i Patrycji Kulpy przygotowali uroczystość dla naszych maturzystów. Cała impreza przebiegała w bardzo miłej i wesołej atmosferze, maturzyści zostali, bowiem porwani przez piratów i uwięzieni na ich statku.


Aby się uwolnić musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w czasie swojej edukacji, jak również podczas mieszkania w internacie. Zadania nie były trudne i nasi maturzyści bardzo szybko sobie z nimi poradzili, piraci musieli ich zatem puścić wolno.
Na koniec pani kierownik Aleksandra Agacińska złożyła życzenia abiturientom, wręczyła drobne upominki, również dla naszych najlepszych mieszkańców i dla słuchaczy ODiDZ.


Całą imprezę uświetniła mała sesja zdjęciowa.Wieczór poezji...

"Kiedy się zjawiłeś
Kiedy naprwadę wszedłeś w moje życie
odkąd zacząłeś tyle dla mnie znaczyć
dokonałem odkrycia ... "

Powyższy wiersz ks. J. St. Pasierba oraz inne jego autorstwa mieliśmy przyjemność wysłuchać 2 marca 2006 na zorganizowanym przez panią Renatę Reterską wieczorze poetyckim, zatytułowanym "Ścieżkami wiary".
Stali mieszkańcy internatu jak i słuchacze ODiDZ mieli okazję poznać życiorys i twórczość Patrona naszej szkoły. Zaprezentowane w czasie wieczoru utwory odzwierciedliły duchową głębie ks. Pasierba, jego wiarę, nadzieję i miłość do Boga i świata, a także ukazały jak wśród rzeczy małych i pozornie błahych potrafił zuważyć i odszukać głębię i wszechmoc Boga i wartość życia ludzkiego.
Autorzy wieczoru poprzez mały fragment twórczości ks. J. St. Pasierba, dali nam okazję do zastanowienia się na tym co cennym darem jakim jest wiara.
"Tylko tyle choroby
żeby zrozumieć
żeby łatwiej było się rozstać
ale nie zapomnieć
tylko tyle ciemności
ile bezwzględnie potrzeba
żeby nie zwątpić
w światło
i tyle żalu
ile dziękczynienia"

123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
36373839404142434445464748495051 52 
53545556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.