Otrzęsiny 2007...

"My świeżo upieczeni rekruci prosimy was - wiekowych mieszkańców tego przybytku o przyjęcie naszej skromnej druzyny do waszej społeczności. Obiecujemy, że będziemy dobrymi kolegami, chętnymi do zabawy i pracy"
Tymi słowami nowi mieszkańcy internatu rozpoczęli swoje Otrzęsniy, przygotowane przez panie Joanne Skerkę i Patrycję Kulpę oraz MRI. Na tej wyjątkowej uroczystości nie zabrakło oczywiście pana dyrektora Jerzego Cisewskiego pani dyrektor Barbary Antoniuk oraz pani kierownik Aleksandry Agacińskiej i mieszkańców internatu, którzy dopingowali swoich nowych kolegów w wywiązywaniu się ich z zadań jakim musieli sprostać. Przed nowymi mieszkancami były: próba wytrzymałości, sprawdzenie koordynacji ruchowej, jedzenie z zamknietymi oczami, pisanie bez użycia rąk, a także pokaz wokalny. Wszystkie konkurencje oceniało Jury, w skład którego wchodzili dyrektor Jerzy Cisewski oraz wychowankowie Piotr Sych i Krzysztof Orłowski. Tak znakomite jury po burzliwej naradzie wyłoniło zwycięsców: Krzysztofa Borowczaka i Bogdana Kaszubowski, którzy w nagrodę otrzymali przysmak kotów czyli mleko.
Dobra kondycja fizyczna, którą wykazali się wszyscy nowi mieszkańcy internatu nie wystarczyła, żeby otrzymali oni tytuł pełnoprawnych mieszkańców interntu, musieli oni złożyć jeszcze następującą przysięgę:
" My koty łaciate przysięgamy na mamę i tatę, że obca nam będzie swawolka. W związku z tym ślubujemy:
1. Nie uciekać przed panią kierownik, gdy przed oblicze swe woła.
2. Miłować wychowacę swego, jak siebie samego.
3. Na widok maturzysty oddawać ukłon uroczysty.
4. Na stołówce zupkę mleczną spożywać i cicho się zachowywać.
5. Dbać o higienę każdego wieczora, lecz nie po dziesiątej, bo to nie pora.
6. Na nauce własnej pilnie się uczyć i na ploteczki już się nie włóczyć.
7. O 22.00 uzębienie wyszczotkować, pacoirek zmówić i do wyrka startować.
8. Do szkółki pilnie uczeszczać.
9. Powyższych przykazań przestrzegać sumiennie gdyż są nipowtarzalne i święte."
Po tych słowach nie pozostało nic innego jak pogratulować naszym rekrutom i wręczyć im akty nominacji.
Po wakacjach...

Przyjaźń z całym światem zaczyna się od przyjaźni z najbliższym otoczeniem.
Tym optymistycznym cytatem pragnę w imieniu kadry pedagogicznej internatu powitać wszystkich wychowanków w nowym roku szkolnym 2007/2008. Mam tez nadzieję, że szybko zaprzyjaźnicie się z waszym najbliższym otoczeniem, kolegami i koleżankami, a także z kadrą pedagogiczną, która w tym roku trochę się powiększyła. W naszym gronie powitaliśmy panią Adrianę Gajewską oraz pana Zbigniewa Biegajło. Wraz z nową kadrą przybyli także nowi wychowankowie:
Mółka Marta
Spica Michalina
Borkowska Aleksandra
Klozak Magdalena
Dolklok Wiktoria
Migos Krzysztof
Staniszewski Mateusz
Kaszubowski Bogdan
Marks Piotr
Piłat Paweł
Borowczak Krzysztof
Kuffel Łukasz
Kamiński Wojciech
Dunajski Tomasz.
Nowym i starym mieszkańcom interntu życzę wielu miłych chwil spędzonych w naszej placówce, mam nadzieję że internat stanie sie dla was drugim domem, a swoim współpracownikom życzę dużo cierpliwości i spokoju. Do zobaczenia na dyżurach pozdrawiam Patrycja Kulpa.
Pożegnanie pani Jackowskiej...

W tym roku szkolnym nie tylko najstarsi wychowankowie i maturzyści pożeganli się z nasza placówką, w piątkowe popołudnie pożegmaliśmy również panią Bronisławę Jackowską, która odchdziła na emeryturę. Pani Bronia pracowała w internacie od 15 lat, w tym czasie oddała się bez reszty pracy z młodzieżą, włożyła wiele trudu w jej wychowanie, pomagała w lekcjach, a także służyła radą. Na tą dobrą radę mogły liczyć także panie wychowawczynie, które dobrze co zaczynały prace w internacie. Z pewnościa od września będzie wszystkim brakowało tak ciepłej i pogodnej osoby, ale życzymy pani Broni, aby wiodło jej się jak najlepiej na meryturze.
Na pożegnalną kawę i ciasto pani Bronia zaprosiła dyrekcję szkoły, kierownika internatu, wychowawców, pracowników administracji i obsługi internatu oraz młodzież, nie obyło się oczywiście bez życzeń, kwiatów i drobnych upominków.


Jestesmy najlepsi...

Dnia 26 kwietnia br. po raz trzeci odbył się „Konkurs kronik burs i internatów województwa pomorskiego”, którego organizatorem była powiatowa bursa szkolna w Chojnicach. Nasz internat reprezentowali p. M. Grabowska-opiekunka Sekcji plastycznej oraz przedstawiciele młodzieży M. Koper i B. Bassara. W zmaganiach wzięli udział przedstawiciele niestety tylko czterech burs
i internatów. Atmosfera była bardzo miła i serdeczna. Zebrani dzielili się swoimi spostrzeżeniami odnośnie pracy opiekuńczo wychowawczej o raz sposobami prowadzenia kronik. Każda kronika była na swój sposób piękna i wyjątkowa. Nasza otrzymała 1 miejsce oraz nagrodę rzeczową. Tak podbudowani, iż doceniono naszą pracę, pełni wrażeń i nowych pomysłów na przyszłość wróciliśmy do naszego internatu.

123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
363738394041424344454647484950 51 52
535455565758
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.