Andrzejki 2007...

Wszyscy doskonale wiedzą, że w internacie dużą wagę przywiązuje się do tradycji, dlatego nie można było pominąć wieczoru wróżb andrzejkowych. W tym roku pod okiem pani Renaty Reterskiej i pana Zbyszka Biegajło pierwszy raz w przedstawieniu andrzejkowym wzięli udział słuchacze ODiDZ, który wraz ze stałym mieszkańcami nie tylko poprowadzili wieczór, ale także wspólnie świetnie się bawili.
Przepowiednie andrzejkowe nie ominęły także wychowawców.
Wygraliśmy...

30 października w Internacie Zespołu Szkół Technicznych w Malborku odbył się II etap rozgrywek sportowych wychowanków burs i internatów województwa pomorskiego w warcabach, szachach, tenisie stołowym i darcie. Rozgrywki te miały na celu wyłonienie mistrza i dwóch wicemistrzów w każdej kategorii.
Nasza placówkę reprezentowali: Damian Konkol, Paweł Piłat, Zbigniew Marnikowski i Łukasz Kosecki i choc stanowili skromna grupę to na naszych szachistów nie było mocnych.
Paweł Piłat zajął bowiem pierwsze miejsce, a Łukasz Kosecki uplasował się na drugim miejscu. Teraz przed naszymi mistrzami rozgrywki finałowe, które odbędą się 15 listopada w Chojnicach. Juz dziś serdecznie im gratulujemy i trzymamy kciuki za rozgrywki finałowe.Paweł i Łukasz trenują przed finałem.
Otrzęsiny 2007...

"My świeżo upieczeni rekruci prosimy was - wiekowych mieszkańców tego przybytku o przyjęcie naszej skromnej druzyny do waszej społeczności. Obiecujemy, że będziemy dobrymi kolegami, chętnymi do zabawy i pracy"
Tymi słowami nowi mieszkańcy internatu rozpoczęli swoje Otrzęsniy, przygotowane przez panie Joanne Skerkę i Patrycję Kulpę oraz MRI. Na tej wyjątkowej uroczystości nie zabrakło oczywiście pana dyrektora Jerzego Cisewskiego pani dyrektor Barbary Antoniuk oraz pani kierownik Aleksandry Agacińskiej i mieszkańców internatu, którzy dopingowali swoich nowych kolegów w wywiązywaniu się ich z zadań jakim musieli sprostać. Przed nowymi mieszkancami były: próba wytrzymałości, sprawdzenie koordynacji ruchowej, jedzenie z zamknietymi oczami, pisanie bez użycia rąk, a także pokaz wokalny. Wszystkie konkurencje oceniało Jury, w skład którego wchodzili dyrektor Jerzy Cisewski oraz wychowankowie Piotr Sych i Krzysztof Orłowski. Tak znakomite jury po burzliwej naradzie wyłoniło zwycięsców: Krzysztofa Borowczaka i Bogdana Kaszubowski, którzy w nagrodę otrzymali przysmak kotów czyli mleko.
Dobra kondycja fizyczna, którą wykazali się wszyscy nowi mieszkańcy internatu nie wystarczyła, żeby otrzymali oni tytuł pełnoprawnych mieszkańców interntu, musieli oni złożyć jeszcze następującą przysięgę:
" My koty łaciate przysięgamy na mamę i tatę, że obca nam będzie swawolka. W związku z tym ślubujemy:
1. Nie uciekać przed panią kierownik, gdy przed oblicze swe woła.
2. Miłować wychowacę swego, jak siebie samego.
3. Na widok maturzysty oddawać ukłon uroczysty.
4. Na stołówce zupkę mleczną spożywać i cicho się zachowywać.
5. Dbać o higienę każdego wieczora, lecz nie po dziesiątej, bo to nie pora.
6. Na nauce własnej pilnie się uczyć i na ploteczki już się nie włóczyć.
7. O 22.00 uzębienie wyszczotkować, pacoirek zmówić i do wyrka startować.
8. Do szkółki pilnie uczeszczać.
9. Powyższych przykazań przestrzegać sumiennie gdyż są nipowtarzalne i święte."
Po tych słowach nie pozostało nic innego jak pogratulować naszym rekrutom i wręczyć im akty nominacji.
Po wakacjach...

Przyjaźń z całym światem zaczyna się od przyjaźni z najbliższym otoczeniem.
Tym optymistycznym cytatem pragnę w imieniu kadry pedagogicznej internatu powitać wszystkich wychowanków w nowym roku szkolnym 2007/2008. Mam tez nadzieję, że szybko zaprzyjaźnicie się z waszym najbliższym otoczeniem, kolegami i koleżankami, a także z kadrą pedagogiczną, która w tym roku trochę się powiększyła. W naszym gronie powitaliśmy panią Adrianę Gajewską oraz pana Zbigniewa Biegajło. Wraz z nową kadrą przybyli także nowi wychowankowie:
Mółka Marta
Spica Michalina
Borkowska Aleksandra
Klozak Magdalena
Dolklok Wiktoria
Migos Krzysztof
Staniszewski Mateusz
Kaszubowski Bogdan
Marks Piotr
Piłat Paweł
Borowczak Krzysztof
Kuffel Łukasz
Kamiński Wojciech
Dunajski Tomasz.
Nowym i starym mieszkańcom interntu życzę wielu miłych chwil spędzonych w naszej placówce, mam nadzieję że internat stanie sie dla was drugim domem, a swoim współpracownikom życzę dużo cierpliwości i spokoju. Do zobaczenia na dyżurach pozdrawiam Patrycja Kulpa.
123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
363738394041424344454647484950 51 52
535455565758
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.