XI Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego - Finały...

Za nami finały Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego. W recytacjach, inscenizacjach oraz programach słowno – muzycznych, zaprezentowali się podopieczni szkół oraz placówek kulturalnych z całego Kociewia 21.11.2018 Internat Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie w kategorii poezji i prozy reprezentowała Bąber Weronika. Kolejny raz wystąpiła z utworem Barbary Pawłowskiej. Utwór pt " Kupta se damka" wyrecytowany gwarą kociewską przyniósł Weronice II miejsce. Gratulujemy kolejnego wspaniałego występu. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym naszą koleżankę nagrodzono I miejscem.
Weroniko dziękujemy Ci serdecznie za Twoje zaangażowanie i wniesioną pracę na rzecz naszej małej społeczności. W trakcie trzech lat spędzonych w internacie wyróżniałaś się swoim optymizmem, pracowitością czego efektem były kolejne nagrody. W nadchodzącym najtrudniejszym egzaminie dojrzałości życzymy Ci wyników, które spełnią Twoje marzenia i oczekiwania.


ZWYCIĘSKI FINAŁ XVIII WOJEWÓDZKICH ROZGRYWEK SPORTOWYCH WYCHOWANKÓW BURS I INTERNATÓW...

XVIII Rozgrywki Sportowe Wychowanków Burs i Internatów Województwa Pomorskiego jak co roku miały swój finał w Chojnicach. Zwycięzcy wyłonieni w eliminacjach spotkali się 15.11.2018 aby przekonać się kto zasługuje na mistrzowski tytuł środowiska internackiego.
Podobnie jak w roku ubiegłym reprezentowały nas siostry: Orlikwska Patrycja oraz Orlikowska Karolina. Dziewczyny zaprezentowały się wyśmienicie. Karolina zwycięzyła we wszystkich pojedynkach i zajęła I miejsce. Patrycja uległa jedynie swojej siostrze i ostatecznie uplasowała się się na II miejscu.
Za kilka miesięcy siostry będą zdawały egzamin dojrzałości i pożegnają koleżanki i kolegów z którymi spędzili wspólnie 3 lata . Tym samym był to już ostatni turniej na którym mogły nas tak dzielnie reprezentować. Dziewczyny gratulujemy i dziękujemy za Wasze wspaniałe występy. Miejmy nadzieję, że doczekamy się Waszych godnych następców.

100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI...

W dniu 7 listopada odbył się w internacie konkurs kulinarno-patriotyczny z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Imprezę przygotował oraz przedstawił historyczną prezentację okolicznościową wychowawca Leszek Muszczyński. Następnie poszczególne grupy wychowanków zaprezentowały samodzielnie wykonane desery z motywami patriotycznymi. Wszyscy uczestnicy (Orlikowska Patrycja, Orlikowska Karolina, Żaklina Brzezińska, Krygier Martyna, Pardyla Weronika, Tabor Łucja, Domian Mateusz, Kąkolewska Emilia, Lewandowska Agnieszka, Pufelska Aleksandra, Szulc Anna, Cherek Karolina, Ronowska Oliwia, Cebula Maja, Lauda Karolina) otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła grupa trzecia w składzie Orlikowska Patrycja i Karolina oraz Żaklina Brzezińska, które wykonały sernik na zimno. Po konkursie młodzież odśpiewała pieśni patriotyczne w formule "karaoke".
Wyniki konkursu:
I miejsce: Orlikowska Patrycja i Karolina, Brzezińska Żaklina
II miejsce: Pardyla Weronika, Tabor Łucja, Krygier Martyna, Domian Mateusz oraz Cebula Maja, Lauda Karolina
III miejsce: Kąkolewska Emilia, Lewandowska Agnieszka
XVIII ROZGRYWKI SPORTOWE WYCHOWANKÓW BURS I INTERNATÓW WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO...

23.10.2018 kolejny raz z naszym udziałem odbył się w Malborku pierwszy etap rozgrywek sportowych wychowanków burs i internatów województwa pomorskiego
W tym roku reprezentowali nas: Orlikowska Karolina, Orlikowska Patrycja, Walkowski Paweł oraz Martyn Brzoskowski.
Karolina i Patrycja świetnie się spisały i podobnie jak w latach ubiegłych spotkały się w finale o miano najlepszej zawodniczki w tenisie stołowym.
Patrycja Orlikowska zajęła I miejsce, natomiast Karolina Orlikowska II miejsce.
Serdecznie gratulujemy naszym mistrzyniom.
Nasi panowie rywalizowali w rzutkach oraz tenisie stołowym. Tym razem reprezentanci innych internatów okazali się mocniejsi. Dla wszystkich brawa za sportową rywalizacje i chęć wspólnej zabawy. Dziewczynom życzymy powodzenia podczas finałowych rozgrywek, które już niebawem odbędą się w Chojnicach.


12345 6 789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
535455565758
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.