ZIMOWE SZALEŃSTWA CZYLI NASZE WYPADY NA ŁYŻWY...

ZIMA NIE ODPUSZCZA. I DOBRZE. MROZIK I ŚNIEG TO JEST TO, CO LUBIMY NAJBARDZIEJ.
A DLACZEGO?
BO WIECZORKIEM MOŻNA ZROBIĆ MAŁY WYPAD NA LODOWISKO I WYSZALEĆ SIĘ DO WOLI.
CO WAM KOCHANI BĘDZIEMY PISAĆ.
PRZYJDŹCIE I ZOBACZCIE.
JAK NIE ZDĄŻYCIE TEJ ZIMY – ZAPRASZAMY ZA ROK.

DZIEŃ PATRONA W INTERNACIE...

Coroczne spotkanie z Naszym Patronem ( bo są to spotkania, a nie tylko wspomnienia ) rozpoczęliśmy jak co roku zerkaniem w życiorys ks. Janusza St. Pasierba. Dla naszych najmłodszych kolegów jest to okazja, by poznali naszego szanownego nauczyciela, poetę, twórcę i myśliciela. Niektórzy z pierwszoklasistów nie uczęszczają bowiem do naszej szkoły. Im przede wszystkim należy się chwila na zapoznanie się z tą niezwykłą osoba.
Tym razem posłużymy się krótką prezentacją. Zdjęcia i najważniejsze fakty z życia i twórczości ks. Pasierba łatwo było zapamiętać, a miejsca sprzed lat ze starych fotografii, odnaleźć w naszej rzeczywistości.
Nie mogliśmy jednak ograniczyć się jedynie do samych suchych faktów. Tak nie poznaje się człowieka, tak nie można się z nim spotkać. Sięgnęliśmy więc do wspomnień. Tym razem do wspomnień Pana Bogumiła Wiśniewskiego, który wraz z prof. Jerzy Limon i prof. dr hab. Tomasz P. Krzeszowski miał przyjemność spotykać się i "uczyć" poezji u samego mistrza. Po wielu latach zamieścił on swoje wspomnienia w miesięczniku "Prowincja". Są one tak osobiste i szczere, że czytając je mogliśmy niemal przenieść się do mieszkania ks. Pasierba w Pelplinie czy Warszawie.PIŁKARSKIE ZMAGANIA...

POWIATOWA BURSA SZKOLNA W CZŁUCHOWIE ZAPROSIŁA NAS DO UDZIAŁU W II WOJEWÓDZKIM TURNIEJ BURS I INTERNATÓW WOJ. POMORSKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ.
WYZWANIE OCZYWIŚCIE PODJĘLIŚMY. TURNIEJ ZORGANIZOWANY BYŁ Z MYŚLĄ O CHŁOPCACH, ALE NASZE DZIEWCZĘTA NIE WIDZIAŁY PROBLEMU BY W NIM UCZESTNICZYĆ. PO KONSULTACJACH Z ORGANIZATORAMI USTALONO SKŁAD INTERNACKIEJ DRUŻYNY: ORLIKOWSKA PATRYCJA, ORLIKOWSKA KAROLINA, DOMIAN MATEUSZ, BRZOSTOWSKI MArrayYN, WERA JOACHIM I WALKOWSKI PAWEŁ.
Z ZAMIAREM DOBREJ ZABAWY I OCZYWIŚCIE WALKI, POD OPIEKĄ PANA ZBIGNIEWA BIEGAJŁO NASI ZAWODNICY WYRUSZYLI DO CHŁUCHOWA.
JAK SAMI PRZYZNAJĄ WALCZYLI DZIELNIE I NIE ODPUSZCZALI PRZECIWNIKOM. HONOROWO WYGRALI JEDENO Z CZTERECH STARĆ. I CHOĆ NIE UDAŁO SIĘ ZAJĄĆ MIEJSCA NA PODIUM BAWILI SIĘ DOSKONALE, POZNALI NOWYCH KOLEGÓW I ZAMIERZAJĄ ZA ROK WYSTArrayOWAĆ W TURNIEJU PONOWNIE. BO CZY CHODZI TYLKO O WYGRANĄ....?


CICHA NOC, ŚWIĘTA NOC.......

WSPÓLNA UROCZYSTA, KOLACJA WIGILIJNA TO JUŻ TRADYCJA W NASZYM INTERNACIE. DO PRZYGOTOWANIA TEJ UROCZYSTOŚCI PRZYCZYNILI SIE PRAWIE WSZYSCY WYCHOWANKOWIE I WYCHOWAWCY. NIC DZIWNEGO, TO NASZA WSPÓLNA INTERNACKA UROCZYSTOŚĆ.

W TYM ROKU DZIEWCZĘTA – LEWANDOWSKA AGNIESZKA, KĄKOLEWSKA EMILIA,KOTOWSKA KAMILA, KOTOWSKA KAROLINA, CHEREK KAROLINA, MECHLIŃSKA JOANNA I BĄBER WERONIKA PRZYPOMNIAŁY NAM ISTOTĘ NARODZENIA PAŃSKIEGO. ZA ICH PRZYCZYNĄ PRZYPOMNIELIŚMY SOBIE, ŻE KAŻDY CZŁOWIEK JEST OBRAZEM TEGO, KTÓREGO URODZINY WSPOMINAMY CO ROKU.
CHŁOPCY TEŻ MIELI SWÓJ ArrayYSTYCZNY UDZIAŁ.WALKOWSKI PAWEŁ, WERA JOACHIM I MIKOŁAJ MIELNIK PRZYGOTOWALI MUZYKE, KOLĘDY I ZADBALI O WŁAŚCIWE NAGLOŚNIENIE.

WSPÓLNE DZIELENIE SIE OPŁATKIEM BYŁO OKAZJĄ DO ZŁOŻENIA SOBIE NAJSZCZERSZYCH ŻYCZEŃ.

JAK CO ROKU ZASIEDLIŚMY DO WSPÓLNEGO WIGILIJNEGO STOŁU, OBFICIE ZASTAWIONEGO PRZEPYSZNYMI, TRADYCYJNYMI POTRAWAMI. TO ZASŁUGA I CIĘZKA PRACA NASZYCH PAŃ Z KUCHNI. BARDZO, BARDZO DZIEKUJEMY!

BYŁY TEŻ UPOMINKI. DLA TYCH "GRZECZNIEJSZYCH" MOŻE TROCHĘ WIĘKSZE. NAGRODZONO BOWIEM OSOBY, KTÓRE W TYM ROKU W SZCZEGÓLNY SPOSÓB PRZYCZYNIŁY SIĘ DO PRZYGOTOWANIA IMPREZ I SPOTKAŃ W INTERNACIE I REPREZENTOWAŁY NAS NA KONKURSACH I ZAWODACH SPORTOWYCH. BYLI TO: BĄKOWSKA CELINA ( NASZA PRZEWODNICZACA MRI ), BĄBER WERONIKA ( W-CE PRZEWODNICZĄCA MRI I NIEPOKONANA RECYTATORKA ), ORLIKOWSKA KAROLINA, ORLIKOWSKA PATRYCJA, WERA JOACHIM ( WALECZNI SPORTOWCY ), KĄKOLEWSKA EMLIA I LEWANDOWSKA AGNIESZKA ( ZAWSZE CHĘTNE DO POMOCY ArrayYSTKI ).

NAGRODZONO TEŻ WSZYSTKICH UZDOLNIONYCH PLASTYKÓW. JAK CO ROKU ODBYŁ SIĘ PRZED ŚWIĘTAMI KONKURS NA NAJPIĘKNIEJ UDEKOROWANY POKÓJ. DEKORACJE MUSIAŁY BYĆ WYKONANE SAMODZIELNIE. NIE LADA WYZWANIE, TYM BARDZIEJ, ŻE JURY POD PRZEWODNICTWEM PANI MARZENY KRAJNIK BYŁO BARDZO DOCIEKLIWE. OBEJRZANO DOKŁADNIE KAŻDY ELEMENT DEKORACJI. OKAZAŁO SIĘ, ŻE DZIEWCZĘTA Z POKOJU 309 BYŁY NIEPOKONANE ( ORLIKOWSKA PATRYCJA, ORLIKOWSKA KAROLINA, BĄKOWSKA CELINA ) . II MIEJSCE ZDOBYŁY DZIEWCZĘTA MIESZKAJĄCE W POKOJU 308 ( MECHLIŃSKA JOANNA, MOTULSKA MAGDLENA,MARNIKOWSKA MAŁGORZATA. III MIEJSCE SŁUSZNIE NALEŻAŁO SIĘ CHŁOPCOM Z POKOJU 304 ( MIELNIK MIKOŁAJ, WALKOWSKI PAWEŁ I WERA JOACHIM ) GRATULUJEMY I PODZIWIAMY TALENT.

NALEŻY ZAZNACZYĆ, ŻE PREZENTY WRĘCZAŁ NIE KTO INNY, ALE SAMA CÓRKA MIKOŁAJA ( PODOBNO ) I JEJ NAJLEPSZA PRZYJACIÓŁKA. AGNIESZKO I EMILKO – DZIEKUJEMY ZA DOBRĄ ZABAWĘ I ZACHĘTĘ DO WSPÓLNEGO ŚPIEWANIA KOLĘD.
12345 6 789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
53545556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.