Pożegnanie pani Jackowskiej...

W tym roku szkolnym nie tylko najstarsi wychowankowie i maturzyści pożeganli się z nasza placówką, w piątkowe popołudnie pożegmaliśmy również panią Bronisławę Jackowską, która odchdziła na emeryturę. Pani Bronia pracowała w internacie od 15 lat, w tym czasie oddała się bez reszty pracy z młodzieżą, włożyła wiele trudu w jej wychowanie, pomagała w lekcjach, a także służyła radą. Na tą dobrą radę mogły liczyć także panie wychowawczynie, które dobrze co zaczynały prace w internacie. Z pewnościa od września będzie wszystkim brakowało tak ciepłej i pogodnej osoby, ale życzymy pani Broni, aby wiodło jej się jak najlepiej na meryturze.
Na pożegnalną kawę i ciasto pani Bronia zaprosiła dyrekcję szkoły, kierownika internatu, wychowawców, pracowników administracji i obsługi internatu oraz młodzież, nie obyło się oczywiście bez życzeń, kwiatów i drobnych upominków.


Jestesmy najlepsi...

Dnia 26 kwietnia br. po raz trzeci odbył się „Konkurs kronik burs i internatów województwa pomorskiego”, którego organizatorem była powiatowa bursa szkolna w Chojnicach. Nasz internat reprezentowali p. M. Grabowska-opiekunka Sekcji plastycznej oraz przedstawiciele młodzieży M. Koper i B. Bassara. W zmaganiach wzięli udział przedstawiciele niestety tylko czterech burs
i internatów. Atmosfera była bardzo miła i serdeczna. Zebrani dzielili się swoimi spostrzeżeniami odnośnie pracy opiekuńczo wychowawczej o raz sposobami prowadzenia kronik. Każda kronika była na swój sposób piękna i wyjątkowa. Nasza otrzymała 1 miejsce oraz nagrodę rzeczową. Tak podbudowani, iż doceniono naszą pracę, pełni wrażeń i nowych pomysłów na przyszłość wróciliśmy do naszego internatu.

Pożegnanie abiturientów 2007...

"Ile razem dróg przebytych?
Ile ścieżek przedeptanych?
Ile w trudzie nieustannym
Wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń?
Chciałbym wszystkie takie chwile
Ocalić od zapomnienia."

Słowami Konstanta Indelfonsa Gałczyńskiego 25.04.2007 rozpoczęło się w świetlicy internackiej uroczyste pożegnanie abiurientów, przygotowane przez panie M.Grabowską i J. Skerkę. Na uroczystość tą zaproszenia zostali pani kierownik Aleksandra Agacińska, pan dyrektor Jerzy Cisewski oraz pani dyrektor Maria Bilińska.
Po miłym powitaniu wszytkich zgromadzonych maturzyści wysłuchali krótkich wierszyków na swój temat przygotowanych przez młodszych kolegów, a następnie z pozostałymi mieszkańcami internatu przedstawili program artystyczny.
Kolejnym punktem uroczystości było wyróżnienie "Naszych najlepszych" spośród wszystkich wychowanków internatu.
Najsympatyczniejszymi zostali wybrani:Małgosia Koper i Krzysztof Orłowski
Najbardziej aktywnymi wychowankami zostali :Magdalena Seklecka i Małgosia Koper.
Wyróznieni zostali także mieszkańcy, którzy najlepiej dbali o porządek w swoich pokojach, należą do nich mieszkańcy pokoju: 303, 307, 315.
Po raz pierwszy w naszej placówce wychowankowie internatu spośród wychowawcó wybrali "Wychowawcę Roku", ten zaszczytny tytuł przypad pani Joannie Skerce, której serdecznie gratulujemy, jak również wszystkim nagrodzonym.
Cała uroczystość została zakończona ciepłymi słowami dyrekcji.
Nasi najlepsi i Dzień Kobiet...

"Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski"

Powyższa maksyma jest nie tylko ważna w szkole, w naszym internacie także dbamy o to, aby nasi wychowankowie mieli jak najlepsze wyniki w nauce. Jak co roku nagradzamy tych, którzy uzyskali najwyższą średnią w nauce za pierwszy semestr. Tegoroczne wręczenie nagród Naszym Najlepszym panie Joanna Skerka i Patrycja Kulpa wraz z wychowankami połączyły z obchodami Dnia Kobiet, na które przybył pan dyrektor Jerzy Cisewski. Była to pierwsza internacka impreza, na której gościliśmy nowego dyrektora.
Impreza została podzielona na dwie części, pierwsza z udziałem pani Kierownik i Dyrektora, gdzie nagrodzono najlepszych wychowanków: Klaudię Koch, Kamilę Borsut, Ewelinę Potocką, Martynę Judzińską, Łukasza Gregorkiewicza
a także wręczono nagrody za konkurs"Śladami naszego Patrone", zorganizowany przez panią Renatę Reterską.Największą wiedzę o naszym patronie miały Magdalena Seklecka, Natalia Stadnicka, Ewelina Stępnik i to one właśnie wygrały potyczki z wiedzy o patronie.
W tym także miejscu chłopcy złożyli życzenia panią i wręczyli kwiaty.


Druga część zabawy odbyła się po kolacji, w internackiej świetlicy spotkali się stali mieszkańcy internatu, a także słuchacze ODiDZ, którzy wspólnie zmagali się na karaoke prowadzonym przez pana Karola Sampa.Zarówno pierwsza jak i druga część tego wyjątkowego dnia pozwoliła miło spędzić dzień, a także była okazja do lepszego poznania wychowanków z nowym Dyrektorem, a także pokazała nam kto ma prawdziwy talent do śpiewania. Po całej imprezie na korytarzu słychac było komentarze młodzieży, które pozwolę sobię w tym miejscu przytoczyć:
-"super zabawą jest takie wspólne śpiewanie"
-"należy częściej urządzać karaoke w internacie"
-"mogilbyśmy urządzić konkurs karaoke i wybrac najlepszego"

123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940414243444546474849 50 5152
53545556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.