Andrzejki – magia i śpiew...

Jak co roku nasi mieszkańcy starli się poznać swoja przyszłość przy okazji magicznej nocy andrzejkowej. Pod okiem pani Joanny Skerki przygotowano wieczór wróżb. Zebrani w internackiej świetlicy wychowankowie mieli okazje dowiedzieć się za pomocą andrzejkowych wróżb, czy los będzie dla nich łaskawy, czy upragniona miłość zapuka do drzwi, czy też życie nie przyniesie niespodzianek. Obojętnie jednak, jakie karty rozdał im los, wszyscy chętnie na koniec pokazali swoje talenty wokalne i bardzo ochoczo wyśpiewywali największe polskie przeboje w koncercie karaoke.


Podziękowania od Starosty Powiatu Tczewskiego...

Wychowanki naszego internatu miały w dniu 29.10.2009 niewątpliwą przyjemność usłyszeć miłe słowa od pana starosty Witolda Sosnowskiego, który w obecności Przewodniczącego Rady Powiatu Waldemara Pawluska, Naczelnika Wydziału Administracji i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego Marka Mrozińskiego oraz Radnego Powiatu Tczewskiego Tomasza Czerwińskiego bardzo serdecznie podziękował naszym dziewczętom: Beacie Basarze, Magdzie Szczepińskiej, Patrycja Mantkowskiej, Dorocie Sobczak, Marcie Skerce, Alinie Zając, Aleksandzre Borkowskiej oraz Martynie Szczygielskiej, za ich aktywny udział w tegorocznych ćwiczeniach gaśniczo- ratowniczych Amber 2009. W ramach podziękowania każda z dziewcząt otrzymała drobny upominek i jeszcze raz miały okazje przypomnieć sobie o tej wyjątkowej akcji, która odbyła się we wrześniu.


Sportowe sukcesy ...

W dniu 29.10.09 wychowankowie naszego internatu pod opieką pani Kierownik udali się do Internatu w Malborku, gdzie odbywały się IX Regionalne Rozgrywki Sportowe Burs i Internatów województwa pomorskiego. Reprezentowali nas Dariusz Pyś, Krzysztof Migas, Piotr Marks i Dominik Bieliński.


Chłopcy brali udział w rozgrywkach szachowych i warcabach, a także wzięli udział w zmaganiach z lotkami.
Największy sukces odniósł Dariusz Pyś, który zajął I miejsce w szachach,


nie było na niego mocnego, wygrał w pięknym stylu i teraz będzie reprezentował internat w rozgrywkach wojewódzkich. Pozostali chłopcy osiągnęli miej spektakularny sukces, Krzysztof Migas 4 miejsce w lotkach, a Dominik Bieliński 5 w warcabach, mimo to wszystkim bardzo gratulujemy.

Pirackie Otrzęsiny...

,,Miło jest być dowcipnym we właściwym miejscu"

Właśnie to hasło przyświecało tegorocznym „Otrzęsinom” uroczystości, która jest jednym z ważniejszych wydarzeń internackiego życia. To właśnie dzięki takiemu dniu mamy możliwość poznać się bliżej z nowymi mieszkańcami internatu i to w bardzo wesołej atmosferze.
Z racji tego, że dzień ten ma zapaść w pamięć wszystkim zwłaszcza nowym mieszkańcom, starsi koledzy wraz z paniami Patrycją Kulpą i Marzeną Krajnik przenieśli nas w świat morskiej przygody, gdzie pierwszoklasiści wcieli się w rolę marynarzy, a starsi koledzy przebrani za piratów porwali ich na swoją wyspę. Młodzi śmiałkowie, aby ujść z życiem cało musieli wykonać zadania postawione im przez piracką bandę. Zdobywali pożywienie, robili sieci, szukali skarbów, a także wykonali sobie artystyczne tatuaże.
Całości tych zmagań obserwowali pan dyrektor Jerzy Cisewski i pani kierownik Aleksandra Agacińska, która na koniec wręczyła wychowankom akty nominacji na pełnoprawnych mieszkańców internatu.
'
123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
363738394041 42 43444546474849505152
53545556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.