Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny...

Zanim w szkołach rozbrzmiał pierwszy dzwonek zwiastujący rozpoczęcie nowego roku szkolnego, nasza placówka dla swoich mieszkańców drzwi otworzyła dzień wcześniej. 31 sierpnia od godziny 17 dało się słychać radosne głosy wychowanków powracających z wakacji, którzy stęsknili się za sobą i z zapałem przystąpili do urządzania się w swoich pokojach. Wśród grona naszych mieszkańców są uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych, I LO , II LO, Liceum Katolickiego, Zespołu Szkół Technicznych, a także Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich.Na naszej liście są:
Borkowska Aleksandra
Deyna Daniela
Górna Jagoda
Grzesikiewicz Anna
Mantkowska Patrycja
Michna Monika
Nadolna Monika
Piekarska Katarzyna
Sajak Milena
Skerka Marta
Sobczak Dorota
Szczygielska Martyna
Wotkowska Grażyna
Zając Alina
Bieliński Dominik
Jereczek Mateusz
Kosecki Tomasz
Migas Krzysztof
Oleszuk Jakub
Schwichtenberg Adam
Szczepiński Oskar
Ślizewski Łukasz
Włoch Piotr

Oprócz tego zacnego grona stałych mieszkańców 5 września rozpoczął sie pierwszy z dziewięciu turnusów dla słuchaczy ODiDZ. Są to uczniowie pomorskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy w Tczewie będą dokształcać się i poszerzać swoją wiedzę w wybranych przez siebie zawodach.

Dzień sportu...

W dniu 20 maja korzystając z nielicznego dnia pięknej wiosennej pogody na szkolnym boisku zostały zorganizowany przez panią Joannę Skerkę i pana Zbigniewa Biegało Dzień sportu. Zawody rozegrano w kategoriach: rzut do kosza, slalom z piłką, skok w dal, w których wzięli udział nie tylko chłopcy, ale również prężna grupa dziewcząt. Wszyscy zawodnicy to słuchacze ODiDZ, którzy w tak sympatyczny sposób spędzili swój ostatni dzień pobyty w naszym internacie. Na koniec oczywiście wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali skromne upominki oraz dyplomy.KIEDY ZNOWU ZAKWITNĄ KASZTANY…....

W dniu 22 kwietnia 2010 r. odbyła się uroczystość pożegnania naszych najstarszych kolegów i koleżanek, czyli przyszłych absolwentów. Z łezką w oku żegnaliśmy: Mółkę Martę, Gdaniec Paulinę, Szczepińską Magdalenę, Rzeszewicz Paulę, Raduńską Dagmarę, Wiśniewski Danutę, Marnikowską Iwonę, Beatę Bassarę, Grzyg Katarzynę, Wotkowskiego Ryszarda, Konkol Damiana i Marks Piotra.

Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Pan dyrektor Jerzy Cisewski i Pani kierownik Aleksandra Agacińska.

Trudno jest wypowiedzieć wszystkie życzliwe słowa i wskazania na dalsze lata. Dlatego też posłużyliśmy się obrazem, jakim było przedstawienie pt: Miraż. Spektakl powstał z inspiracji bajką H. Ch. Andersena pt: Nowe szaty cesarza. Treść spektaklu dotyczyła fenomenu iluzji, której ulega całe miasto. Fałszywy obraz przedstawiony przez oszustów pozbawia ludzi samodzielnego, krytycznego myślenia. Obawa przed utratą stanowiska skutecznie paraliżuje zdolność obiektywnej oceny sytuacji. Prawdę widzą jedynie nieliczni…
Posługując się obrazem pt: Miraż pragnęliśmy przekazać naszym kolegom wskazania i przypomnieć o ważnych wartościach w życiu, jakimi są prawda, mądrość i poszanowanie ludzkiej godności.

Nie mogło być jednak tylko „poważnie”. Marta Skerka przygotowała
w imieniu wszystkich mieszkańców internatu niezwykłą prezentację – filmy z życia w internacie. Uśmiechnięte twarze pierwszo-, drugo-, i trzecioklasistów, znajome miejsca i sytuacje utrwalone na zdjęciach stanowiły miły akcent i pamiątkę z pobytu w internacie, którą wraz ze słonikami na szczęście wręczyła wszystkim absolwentom Pani kierownik Aleksandra Agacińska. Nasi starsi koledzy otrzymali także „drogowskazy” – kilka wartościowych myśli nie tylko na najbliższe lata, ale i na całe życie – od wychowawców internatu.'


I Turniej o nagrodę Kierownika Internatu...

W dniach od 7.04 – 20.04.2010 w naszym internacie odbył się po raz pierwszy turniej szachowo - warcabowy pomiędzy mieszkańcami internatu o nagrodę Kierownika Internatu. Pieczę nad rywalizacją trzymał pan Zbigniew Biegajło ,.
W konkurencji szachów w zmaganiach udział wzięło 4 zawodników, a z warcabami zmierzyło się 9. Turniej przeprowadzono na zasadzie, że każdy gra z każdym i tym sposobem wyłonili się najlepsi gracze.
W szachach: I miejsca Pyś Dariusz, II miejsce Schwichtenberg Adam, III miejsce egzekwo Biegun Arkadiusz i Derda Daniel.
W warcabach zwyciężył Piotr Marks, na pozostałych miejscach uplasowali się:
2. Paliwowa Rafał
3. Dorszyński Damian
4. Funk Paweł
5. Molenda Marcin
6. Biegun Arkadiusz
7. Pyś Dariusz
8. Szczeciński Oskar
9. Derda Daniel123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
363738394041 42 43444546474849505152
535455565758
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.