Pokaz fryzur...

W dniu 3 lutym 2010 nasz internat na chwilę zamienił się w prawdziwy salon fryzjerski. Wszystko za sprawą pani Joanny Skerki, która wraz z słuchaczkami ODiDZ przygotowały dla stałych mieszkańców pokaz fryzjerstwa. Marta Wittbrodt, Halina Mudlaff, Agata Białk, Dorota Mudlaff uczennice III klasy w zawodzie fryzjer w przeciągu godziny na głowach naszych dziewcząt wyczarowały wspaniałe fryzury, które bardzo się spodobały. Na jednej głowie powstała piękna wieczorowa fryzura, inna z dziewcząt miała piękne loki, a inna zupełnie proste ułożenie i można chyba śmiało powiedzieć, że aż żal, że na stałe nie ma w naszym internacie fryzjerek.


II Kociewski Konkurs Literacki im. Romana Landowskiego...

Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej, Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta, Centrum Kultury i Sztuki oraz Centrum Wystawienniczo – Regionalne Dolnej Wisły w dniach 24 – 26 listopada 2009 zorganizowały i przeprowadziły II Kociewski Konkurs literacki im. Roman Landowskiego. Celem konkursu było przybliżenie dorobku literackiego Romana Landowskiego, zmarłego w 2007 r. Poety, pisarza, wybitnego regionalisty Kociewia oraz kształtowanie postaw młodych ludzi wobec zjawisk kultury i popularyzacja żywego słowa.
Naszą szkołę reprezentowała internacka grupa teatralna, w skład, której wchodzili: 7 Anna Grzesikiewicz, Dorota Sobczak, Marta Skerka, Patrycja Mantkowska, Oskar Szczepiński i Adam Schwichtenberg. To właśnie oni pod okiem pani Renaty Reterskiej i pana Zbigniewa Biegajło przygotowali i przedstawili na podstawie legendy Romana Landowskiego „ Księżniczka i żebrak” inscenizację. Jako formę wybrali niełatwą formę światło – cienia. Przy minimalnej scenografii, niewielkiej ilości dialogów, grze światła i cienia należało przedstawić barwną i pouczającą legendę ziemi naszych przodków, tak, aby nie tylko jury, ale i przeciętny widz mógł czerpać ze źródła mądrości ludowych.
Nasze niezwykłe przedstawienie przyniosło nam II miejsce w kategorii inscenizacji, co nie tylko nas bardzo ucieszyło, ale dla naszego zespołu i wychowawców był to kolejny znak, że wspólne działania mogą uczyć, pogłębiać doświadczenia i bawić.Andrzejki – magia i śpiew...

Jak co roku nasi mieszkańcy starli się poznać swoja przyszłość przy okazji magicznej nocy andrzejkowej. Pod okiem pani Joanny Skerki przygotowano wieczór wróżb. Zebrani w internackiej świetlicy wychowankowie mieli okazje dowiedzieć się za pomocą andrzejkowych wróżb, czy los będzie dla nich łaskawy, czy upragniona miłość zapuka do drzwi, czy też życie nie przyniesie niespodzianek. Obojętnie jednak, jakie karty rozdał im los, wszyscy chętnie na koniec pokazali swoje talenty wokalne i bardzo ochoczo wyśpiewywali największe polskie przeboje w koncercie karaoke.


Podziękowania od Starosty Powiatu Tczewskiego...

Wychowanki naszego internatu miały w dniu 29.10.2009 niewątpliwą przyjemność usłyszeć miłe słowa od pana starosty Witolda Sosnowskiego, który w obecności Przewodniczącego Rady Powiatu Waldemara Pawluska, Naczelnika Wydziału Administracji i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego Marka Mrozińskiego oraz Radnego Powiatu Tczewskiego Tomasza Czerwińskiego bardzo serdecznie podziękował naszym dziewczętom: Beacie Basarze, Magdzie Szczepińskiej, Patrycja Mantkowskiej, Dorocie Sobczak, Marcie Skerce, Alinie Zając, Aleksandzre Borkowskiej oraz Martynie Szczygielskiej, za ich aktywny udział w tegorocznych ćwiczeniach gaśniczo- ratowniczych Amber 2009. W ramach podziękowania każda z dziewcząt otrzymała drobny upominek i jeszcze raz miały okazje przypomnieć sobie o tej wyjątkowej akcji, która odbyła się we wrześniu.


123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
363738394041 42 43444546474849505152
53545556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.