Listopad miesiącem sztuki...

Trzeci tydzień listopada obfitował w wydarzenia kulturalne, w których nasz internat aktywnie uczestniczył. 16 listopada grupa teatralna pod kierunkiem pana Zbigniewa Biegajło i pani Renaty Reterskiej wzięła udział w III Kociewskim Konkursie Literackim im. R. Landowskiego. Wychowankowie P. Mantkowska, D. Sobczak, M. Skerka, A. Grzesikiewicz, A. Schwichtenberg zaprezentowali krótki spektakl przy pomocy światła i cienia, który niestety nie był oceniany, ale dał możliwość zaprezentowania swoich możliwości szerszej publiczności. Ocenie natomiast podlegał Szkolny Przegląd Spektakli Teatralnych w Brusach, w którym w dniu 19 listopada zajęliśmy III miejsce. Na wynik ten zapracowali P. Mantkowska, A. Grzesikiewicz, D. Sobczak i T. Kosecki, którzy wraz z panem Biegajło zaprezentowali spektakl "Mantra".
Interiada...

Interiada – pod takim hasłem odbyło się w tym roku nasze spotkanie integracyjne z okazji przyjęcia do internatu nowych wychowanków. To coroczne spotkanie ma nie tylko być okazją do poddania próbie naszych najmłodszych kolegów, ale przede wszystkim ma być okazją do wspólnej, dobrej zabawy.
Nasze spotkanie zaszczyciła swoją obecnością Pani dyrektor Barbara Antoniuk i Pani kierownik internatu Aleksandra Agacińska. Obie panie, wraz z przewodniczącą Młodzieżowej Rady Internatu zasiadły w szacownym, nieomylnym, bezstronnym jury. I się zaczęło.
Aby nie pozostawiać naszych kolegów osamotnionych na placu boju stworzono dwie drużyny składające się ze starych wyżeraczy i nowiutkich, niczego nieświadomych pierwszoklasistów.
Próby, jakich zostali poddani to test na umiejętność pisania bez użycia rąk, rysowania z zawiązanymi oczyma, umiejętność tańca klasycznego przy akompaniamencie rapu oraz czytania mało skomplikowanego tekstu ( wyrewolwerowany rewolwerowiec wyrewolwerował się na rewolwerowanej górze) „Pisali”, „czytali”, „rysowali” i „tańczyli” – Daniela Deyna, Adrian Sagan i Tomasz Kosecki. Zadania, choć trudne nie przerosły naszych kolegów.
Nie był to koniec zadań. Wraz ze starszymi kolegami Daniela, Tomasz i Adrian zmagali się z testem i pytaniami dotyczącymi regulaminu internatu.
W czasie zabawy, efekty zmagań skrupulatnie oceniało jury. Podczas zliczania punktów emocje sięgnęły zenitu. Grupa, która zwyciężyła zyskiwała, bowiem tytuł Nietykalnego Lenia i została zwolniona z dyżurów w listopadzie. Ten zaszczytny tytuł przypadł chłopcom – Krzysiowi, Adrianowi i Tomkowi. Chełpią się nim w dalszym ciągu.
Na koniec spotkania nasi koledzy zostali mianowani przez kierownika internatu panią Aleksandrę Agacińska pełnoprawnymi mieszkańcami internatu. Wcześniej jednak za Martą Skerką przewodniczącą MRI, złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Pomagamy ......

Jeśli pomagamy innym sam Bóg nam pomaga......”

Pani wraz z wychowankami naszego internatu zorganizowała zbiórkę pieniążków dla sześciomiesięcznego Kajtka Przybylskiego, który choruje na nowotwór gałek ocznych. Chorobę może zatrzymać kosztowne leczenie w Londynie, którego rodzice chłopca nie są sami w stanie sfinansować, dlatego każda złotówka jest na wagę złota.
Nasze wychowanki z tczewskich szkół przeprowadziły zbiórkę do puszek w swoich placówkach i tym samym pomogły przybliżyć szansę na normalne życie małemu Kajtkowi.Konkurs na najlepszy deser...

Po raz pierwszy w naszym internacie został zorganizowany wśród wychowanków konkurs na najlepszy deser na zimno. Imprezę pod bacznym okiem wychowawców przygotowały Marta Skerka i Monika Michna. Wychowanki zebrały środki i zaopatrzyły kuchnie w produkty dla naszych cukierników amatorów.
Konkurs został podzielony na dwa etapy. Pierwszego dnia zawodnicy: P. Mantkowska, D. Sobczak, K. Szypulski, G. Lewicki, G. Plottke, Z. Radoszewski, Ł. Foksa, B. Hohn, przygotowali swoje specjały, które przez noc nabierały smaku w chłodni. Drugiego dnia desery i ich twórcy przedstawili swoje dzieła przed szeroką publicznością oraz przed szanownym jury, w składzie pani Kierownik Aleksandra Agacińska, wychowanki Aleksandra Borkowska i Martyna Szczygielska, które posmakowało, obejrzało i oceniło. Zostali wyłonieni zwycięzcy, a następnie do degustacji przystąpiła, ku swojej radości widownia.
Trzeba przyznać, że zmagania naszych amatorów to była pyszna zabawa.
123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
3637383940 41 4243444546474849505152
535455565758
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.