Pomagamy ......

Jeśli pomagamy innym sam Bóg nam pomaga......”

Pani wraz z wychowankami naszego internatu zorganizowała zbiórkę pieniążków dla sześciomiesięcznego Kajtka Przybylskiego, który choruje na nowotwór gałek ocznych. Chorobę może zatrzymać kosztowne leczenie w Londynie, którego rodzice chłopca nie są sami w stanie sfinansować, dlatego każda złotówka jest na wagę złota.
Nasze wychowanki z tczewskich szkół przeprowadziły zbiórkę do puszek w swoich placówkach i tym samym pomogły przybliżyć szansę na normalne życie małemu Kajtkowi.Konkurs na najlepszy deser...

Po raz pierwszy w naszym internacie został zorganizowany wśród wychowanków konkurs na najlepszy deser na zimno. Imprezę pod bacznym okiem wychowawców przygotowały Marta Skerka i Monika Michna. Wychowanki zebrały środki i zaopatrzyły kuchnie w produkty dla naszych cukierników amatorów.
Konkurs został podzielony na dwa etapy. Pierwszego dnia zawodnicy: P. Mantkowska, D. Sobczak, K. Szypulski, G. Lewicki, G. Plottke, Z. Radoszewski, Ł. Foksa, B. Hohn, przygotowali swoje specjały, które przez noc nabierały smaku w chłodni. Drugiego dnia desery i ich twórcy przedstawili swoje dzieła przed szeroką publicznością oraz przed szanownym jury, w składzie pani Kierownik Aleksandra Agacińska, wychowanki Aleksandra Borkowska i Martyna Szczygielska, które posmakowało, obejrzało i oceniło. Zostali wyłonieni zwycięzcy, a następnie do degustacji przystąpiła, ku swojej radości widownia.
Trzeba przyznać, że zmagania naszych amatorów to była pyszna zabawa.
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny...

Zanim w szkołach rozbrzmiał pierwszy dzwonek zwiastujący rozpoczęcie nowego roku szkolnego, nasza placówka dla swoich mieszkańców drzwi otworzyła dzień wcześniej. 31 sierpnia od godziny 17 dało się słychać radosne głosy wychowanków powracających z wakacji, którzy stęsknili się za sobą i z zapałem przystąpili do urządzania się w swoich pokojach. Wśród grona naszych mieszkańców są uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych, I LO , II LO, Liceum Katolickiego, Zespołu Szkół Technicznych, a także Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich.Na naszej liście są:
Borkowska Aleksandra
Deyna Daniela
Górna Jagoda
Grzesikiewicz Anna
Mantkowska Patrycja
Michna Monika
Nadolna Monika
Piekarska Katarzyna
Sajak Milena
Skerka Marta
Sobczak Dorota
Szczygielska Martyna
Wotkowska Grażyna
Zając Alina
Bieliński Dominik
Jereczek Mateusz
Kosecki Tomasz
Migas Krzysztof
Oleszuk Jakub
Schwichtenberg Adam
Szczepiński Oskar
Ślizewski Łukasz
Włoch Piotr

Oprócz tego zacnego grona stałych mieszkańców 5 września rozpoczął sie pierwszy z dziewięciu turnusów dla słuchaczy ODiDZ. Są to uczniowie pomorskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy w Tczewie będą dokształcać się i poszerzać swoją wiedzę w wybranych przez siebie zawodach.

Dzień sportu...

W dniu 20 maja korzystając z nielicznego dnia pięknej wiosennej pogody na szkolnym boisku zostały zorganizowany przez panią Joannę Skerkę i pana Zbigniewa Biegało Dzień sportu. Zawody rozegrano w kategoriach: rzut do kosza, slalom z piłką, skok w dal, w których wzięli udział nie tylko chłopcy, ale również prężna grupa dziewcząt. Wszyscy zawodnicy to słuchacze ODiDZ, którzy w tak sympatyczny sposób spędzili swój ostatni dzień pobyty w naszym internacie. Na koniec oczywiście wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali skromne upominki oraz dyplomy.123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
36373839 40 414243444546474849505152
53545556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.