Interiada...

Interiada – pod takim hasłem odbyło się w tym roku nasze spotkanie integracyjne z okazji przyjęcia do internatu nowych wychowanków. To coroczne spotkanie ma nie tylko być okazją do poddania próbie naszych najmłodszych kolegów, ale przede wszystkim ma być okazją do wspólnej, dobrej zabawy.
Nasze spotkanie zaszczyciła swoją obecnością Pani dyrektor Barbara Antoniuk i Pani kierownik internatu Aleksandra Agacińska. Obie panie, wraz z przewodniczącą Młodzieżowej Rady Internatu zasiadły w szacownym, nieomylnym, bezstronnym jury. I się zaczęło.
Aby nie pozostawiać naszych kolegów osamotnionych na placu boju stworzono dwie drużyny składające się ze starych wyżeraczy i nowiutkich, niczego nieświadomych pierwszoklasistów.
Próby, jakich zostali poddani to test na umiejętność pisania bez użycia rąk, rysowania z zawiązanymi oczyma, umiejętność tańca klasycznego przy akompaniamencie rapu oraz czytania mało skomplikowanego tekstu ( wyrewolwerowany rewolwerowiec wyrewolwerował się na rewolwerowanej górze) „Pisali”, „czytali”, „rysowali” i „tańczyli” – Daniela Deyna, Adrian Sagan i Tomasz Kosecki. Zadania, choć trudne nie przerosły naszych kolegów.
Nie był to koniec zadań. Wraz ze starszymi kolegami Daniela, Tomasz i Adrian zmagali się z testem i pytaniami dotyczącymi regulaminu internatu.
W czasie zabawy, efekty zmagań skrupulatnie oceniało jury. Podczas zliczania punktów emocje sięgnęły zenitu. Grupa, która zwyciężyła zyskiwała, bowiem tytuł Nietykalnego Lenia i została zwolniona z dyżurów w listopadzie. Ten zaszczytny tytuł przypadł chłopcom – Krzysiowi, Adrianowi i Tomkowi. Chełpią się nim w dalszym ciągu.
Na koniec spotkania nasi koledzy zostali mianowani przez kierownika internatu panią Aleksandrę Agacińska pełnoprawnymi mieszkańcami internatu. Wcześniej jednak za Martą Skerką przewodniczącą MRI, złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Pomagamy ......

Jeśli pomagamy innym sam Bóg nam pomaga......”

Pani wraz z wychowankami naszego internatu zorganizowała zbiórkę pieniążków dla sześciomiesięcznego Kajtka Przybylskiego, który choruje na nowotwór gałek ocznych. Chorobę może zatrzymać kosztowne leczenie w Londynie, którego rodzice chłopca nie są sami w stanie sfinansować, dlatego każda złotówka jest na wagę złota.
Nasze wychowanki z tczewskich szkół przeprowadziły zbiórkę do puszek w swoich placówkach i tym samym pomogły przybliżyć szansę na normalne życie małemu Kajtkowi.Konkurs na najlepszy deser...

Po raz pierwszy w naszym internacie został zorganizowany wśród wychowanków konkurs na najlepszy deser na zimno. Imprezę pod bacznym okiem wychowawców przygotowały Marta Skerka i Monika Michna. Wychowanki zebrały środki i zaopatrzyły kuchnie w produkty dla naszych cukierników amatorów.
Konkurs został podzielony na dwa etapy. Pierwszego dnia zawodnicy: P. Mantkowska, D. Sobczak, K. Szypulski, G. Lewicki, G. Plottke, Z. Radoszewski, Ł. Foksa, B. Hohn, przygotowali swoje specjały, które przez noc nabierały smaku w chłodni. Drugiego dnia desery i ich twórcy przedstawili swoje dzieła przed szeroką publicznością oraz przed szanownym jury, w składzie pani Kierownik Aleksandra Agacińska, wychowanki Aleksandra Borkowska i Martyna Szczygielska, które posmakowało, obejrzało i oceniło. Zostali wyłonieni zwycięzcy, a następnie do degustacji przystąpiła, ku swojej radości widownia.
Trzeba przyznać, że zmagania naszych amatorów to była pyszna zabawa.
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny...

Zanim w szkołach rozbrzmiał pierwszy dzwonek zwiastujący rozpoczęcie nowego roku szkolnego, nasza placówka dla swoich mieszkańców drzwi otworzyła dzień wcześniej. 31 sierpnia od godziny 17 dało się słychać radosne głosy wychowanków powracających z wakacji, którzy stęsknili się za sobą i z zapałem przystąpili do urządzania się w swoich pokojach. Wśród grona naszych mieszkańców są uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych, I LO , II LO, Liceum Katolickiego, Zespołu Szkół Technicznych, a także Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich.Na naszej liście są:
Borkowska Aleksandra
Deyna Daniela
Górna Jagoda
Grzesikiewicz Anna
Mantkowska Patrycja
Michna Monika
Nadolna Monika
Piekarska Katarzyna
Sajak Milena
Skerka Marta
Sobczak Dorota
Szczygielska Martyna
Wotkowska Grażyna
Zając Alina
Bieliński Dominik
Jereczek Mateusz
Kosecki Tomasz
Migas Krzysztof
Oleszuk Jakub
Schwichtenberg Adam
Szczepiński Oskar
Ślizewski Łukasz
Włoch Piotr

Oprócz tego zacnego grona stałych mieszkańców 5 września rozpoczął sie pierwszy z dziewięciu turnusów dla słuchaczy ODiDZ. Są to uczniowie pomorskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy w Tczewie będą dokształcać się i poszerzać swoją wiedzę w wybranych przez siebie zawodach.

123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
36373839 40 414243444546474849505152
53545556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.