Zajęcia sportowe...

W bieżącym roku szkolnym w każdy wtorek wychowankowie naszego internatu pod opieką pani Marzeny Krajnik i pani Joanny Skerki mają zajęcia na sali gimnastycznej.

Chłopcy najczęściej rozgrywają mecze piłki nożnej bądź siatkówki. Zajęcia cieszą się dużym powodzeniem szczególnie wśród wychowanków CKP-u.
Walentynkowe karaoke...

Z okazji Walentynek już w pierwszym tygodniu lutego zaczęła w internacie działać „walentynkowa poczta”. Wszyscy zakochani mogli wrzucać miłosne liściki do specjalnie przygotowanej skrzynki.
14 lutego podczas ogólnointernackiego spotkania nastąpiło rozdanie walentynek.
Po kolacji wychowankowie internatu spotkali się na specjalnym WALENTYNKOWYM
KARAOKE podczas , którego wszyscy
wyśmienicie się bawili w rytm miłosnych
przebojów.
Stop uzależnieniom...

Dnia 10 stycznia 2011 roku o godzinie 17 w naszym internacie odbyło się spotkanie z panem Sławomirem na temat zagrożeń wynikających z zażywania środków odurzających. Tym razem wychowankowie mieli okazję zetknąć się z osobą , którą życie mocno doświadczyło. Nasz gość chętnie dzielił się swoimi przeżyciami , które w przeszłości uzależnione były od narkotyków , a konsekwencje ich zażywania ponosi do dnia dzisiejszego..
Szczery i osobisty ton naszego rozmówcy sprawił ,że dla wielu wychowanków spotkanie stało się przestrogą i wskazówką przy podejmowaniu lekkomyślnych decyzji.

Pan Sławomir jest mieszkańcem Domu Pomocy Społecznej w Damaszce. Wcześniej przebywał w ośrodku dla osób uzależnionych.

Uczciliśmy Dzień Patrona......

Jak co roku z okazji Dni Patrona Szkoły zatrzymujemy się nad wspaniałą postacią księdza Janusza Stanisława Pasierba.
W tym roku zorganizowaliśmy wspólne spotkanie, na którym postanowiliśmy przedstawić naszym młodszym kolegom, a starym weteranom przypomnieć charyzmatyczną osobowość naszego Patrona. Przygotowany pokaz multimedialny doskonale spełnił tę rolę. Z zainteresowaniem przyjrzeliśmy się dzieciństwu młodości i dorosłemu życiu oraz twórczości ks. Janusza Pasierba.
Po pokazie znalazło się kilku odważnych i z zapałem przystąpiło do konkursu o tematyce związanej z życiem Patrona Szkoły. Okazało się, że wiemy, nie tylko dużo o Patronie, ale jeszcze wiedza, jaką posiadamy jest dla nas radością. Pytania były trudne, ale nawet dla uczniów innych szkół nie stanowiły problemu. Po zażartej rozgrywce i popisywaniu się wiedzą okazało się, że Marta Skerka i Martyna Szczygielska są niepokonane. Drugie miejsce zdobyły Dorota Sobczak i Anna Grzesikiewicz , a trzecie Krzysztof Migas i Oskar Szczepiński.

Na koniec czekała nas miła niespodzianka. Może ks. Pasierb uśmiechnął się do nas, gdy pałaszowaliśmy nagrody - „urodzinowe” torty. Mniam, mniam.

Wielki człowiek, wspaniały humanista, niezwykle wrażliwy poeta, a przede wszystkim kapłan staje się nam coraz bliższy. Takie spotkania przypominają nam także, o wielkim posłaniu każdego z nas – stawaniu się w pełni człowiekiem, wrażliwym, przyjacielskim i mądrym – jak nasz Patron.
123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
36 37 383940414243444546474849505152
53545556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.