Spotkanie ze strażnikiem miejskim...

Dnia 6.03.2012 r. w stołówce internatu odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej panem Arkadiuszem Grabowskim. Uczestniczyli w nim zarówno stali mieszkańcy internatu jak i wychowankowie ODiDz. Spotkanie dotyczyło konsekwencji jakie grożą uczniom spożywającym alkohol i palącym papierosy na terenie placówki oświatowej. Na zakończenie wychowankowie mogli zadawać naszemu gościowi pytania , na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi.


Dzień Patrona...

Ksiądz Janusz Stanisław Pasierb przez całe życie kroczył drogą, którą niektórzy nazywają powołaniem. Dla niego życie było wędrówką, ale wędrówką z Bogiem i ludźmi. Nie kroczył przez życie sam. Tym czego doświadczał, co przeżywał, dzielił się z ludźmi i odnosił do jedynego autorytetu - Boga.
17 stycznia 2012 w naszym internacie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona, którą przygotowali D. Gołuńska, A. Nowakowska, A. Ciapka, A. Kaźmierska, D. Senske, Ł. Slizewski pod opieką paniRenaty Reterskiej i pana Zbyszka Biegajło. Podczas naszego spotkania wysłuchaliśmy wierszy z tomiku "W drodze" oraz obejrzeliśmy fragment filmu o życiu i twórczości naszego patrona pt. "Tak wielkie serce"
Była to znakomita okazja dla każdego z nas, by zatrzymał się na swojej drodze życia, zmienił jej kierunek lub przypomniał sobie o najważniejszych wartościach.


Spotkanie to było również doskonałą okazją aby nagrodzić osoby które w pierwszym semestrze uzyskały najlepsze oceny. Wśród naszych mieszkańców najlepiej wypadliDorota Gołuńska, Marta Skerka, Dominik Senske i Oskar Szczepiński
Spotkanie opłatkowe...

„W stajence, nie w pałacu Chrystus się narodził.
Powitali Go pierwsi ubodzy pasterze.
Bóg wszechmoc wieczną
Z ludzką słabością pogodził”
Tymi słowami rozpoczęliśmy w tym roku nasze spotkanie wigilijne. 20 grudnia 2011 przy wspólnym stole wraz z wychowankami zasiedli pan dyrektor Jerzy Cisewski, pani dyrektor Wioletta Głowińska, pani kierownik Aleksandra Agacińska oraz wychowawcy, którzy nim podzielili się opłatkiem wysłuchali poetycko-muzycznego przedstawienia wigilijnego, przygotowanego przez wychowanków pod opieką pani Danuty Sawczenko i pani Patrycji Kulpy. Spokojne, nastrojowe wiersze, recytowane przez :Adę Ciapkę, Karolinę Gajewską, Kingę Chabowską, Martę Kołodziej, Patrycję Pałkowską, Dorotę Gołuńską, Mateusza Mazuraka, Konrada Głębockiego, Anię Grzesikiewicz i Jagodę Mazurkiewicz wraz ze wspólnie śpiewaną kolędą spowodowały, że dało się odczuć ducha świąt, zwłaszcza że nie zabrakło również prezentów.
Pani kierownik wraz z dyrektorem nagrodzili tych, których pokoje były najlepiej udekorowane i świąteczne. Pierwsze miejsce zajęły Marta Skerka i Ania Grzesikiewicz, drugie miejsce przypadło Karolinie Gajewskiej, Jagodzie Mazurkiewicz, Marcie Kołodziej i Kindze Chabowskiej. Ostatnie miejsce zajęli panowie: Oskar Szczepiński, Dominik Bieliński, Mateusz Narloch i Konrad Głębocki. Po czym w radosnych nastrojach zasiedliśmy wszyscy do wigilijnej kolacji.


Andrzejkowe karaoke...

Andrzejki przypadają na noc z 29 na 30 listopada, w wigilię św.Andrzeja. Według dawnych wierzeń ta noc miała moc magiczną, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. W tym roku postanowiliśmy podejść do tej tradycji z przymrużeniem oka i to śpiewająco. W dniu 30 listopada w internackiej świetlicy rozpoczęło się „Andrzejkowe karaoke”, gdzie zarówno stali mieszkańcy jak i słuchacze ODiDZ mogli sprawdzić swój talent wokalny. Między kolejnymi występami, można było poznać swoją swoja przyszłość przy pomocy wróżb, niektórzy nawet imię swojej drugiej połowy losowali kilka razy gdyż chcieli mieć 100% pewność, że wybrali właściwie. W takiej sympatycznej zabawie minął wieczór wróżb andrzejkowych.

123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
 36 37383940414243444546474849505152
53545556575859
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.