Uczciliśmy beatyfikację Jana Pawła II...

Miłość mi wszystko wyjaśniła,
Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość,
gdziekolwiek by przebywała.

Jan Paweł II
/Miłość mi wszystko wyjaśniła…/


Jan Paweł II - Miłość przez duże M była celem i treścią Jego życia.

Człowiek, który zapisał się w naszej pamięci jako Najwyższy Pasterz Kościoła Katolickiego, teolog, biblista, moralista, filozof, poeta …., był przede wszystkim człowiekiem. To za pełnię człowieczeństwa w Jezusie Chrystusie był wdzięczny Bogu przez całe życie i to tę pełnię pogłębiał. Nie miało to znaczenia, czy był studentem, kapłanem, wykładowcą, biskupem, czy wreszcie papieżem. Przez całe życie starał się być dobrym człowiekiem.
Za tę niezwykłą postawę, którą trzeba nam nazwać świętością, jesteśmy Mu bardzo wdzięczni.
Z okazji beatyfikacji „Naszego Papieża”, która miała miejsce w Rzymie w dniu 1 maja 2011, zorganizowaliśmy w naszym internacie spotkanie – wspomnienie, aby uczcić pamięć
i podziękować Bogu za niezwykłą prostotę świętości Karola Wojtyły.
Podczas wieczornicy wychowanki: Anna Grzesikiewicz,
Kamila Laskowska, Marta Skerka i Libera Wiktoria, Szymańska Natalia przygotowały krótki obraz pt.: Cztery świece, przypominając nam wszystkim o wielkiej wartości życia, a w nim wiary, pokoju, nadziei i miłości. Podczas prezentacji multimedialnej przypomniały nam najważniejsze etapy życia Karola Wojtyły, a recytując Jego poezję podkreśliły to, co w życiu Jana Pawła II było najważniejsze – Bóg i dar człowieczeństwa.
Chwila refleksji i zadumy pozwoliła nam, zatrzymać się i popatrzeć na własne życie. Może z zadowoleniem, może z niepokojem… Był to cenny czas zachwytu nad potęgą Miłości, której całe swoje życie ofiarował Karol Wojtyła.
Abiutrienci 2011...

„Do zobaczenia w dorosłym życiu
na innej drodze, na innym szlaku.
Z bagażem wspomnień na dnie, w ukryciu
wśród masy pytań w pełnym plecaku.
Przyszłość- jak wielki znak zapytania
pełna rozterek i niepokoju.
Bez odpowiedzi na takie pytania
w codziennej pracy, w chwilach spokoju.
Stoimy w progu tej naszej drogi
tacy malutcy, tacy nieśmiali.
Z cichą nadzieją, by los nie był srogi,
byśmy do celu dotarli cali.
Otwarci, prawi, pełni miłości,
idźmy odważnie przez nasze życie,
by w końcu drogi bez wątpliwości,
w lustro popatrzeć na swe odbicie”

Znów zakwitły kasztany, a wraz z nimi nadszedł czas nerwowego wyczekiwania na maturę dla tysięcy młodych ludzi. To właśnie wraz z maturą nadchodzi nieuniknione pożegnanie ze szkołą, koleżankami i kolegami ze szkolnej ławy, a dla mieszkańców naszej placówki, również pożegnanie z internatem, który przez kilka lat był dla nich prawie jak drugi dom.
W czwartkowe popołudnie 14.04.2011 spotkaliśmy się, aby wraz z abiturientami Moniką Michna, Moniką Nadolną, Mileną Sajak, Aleksandrą Borkowską, Katarzyną Piekarską, Grażyną Wotkowską, Krzysztofem Migałem, powspominać ich kilku letni pobyt w internacie. Po pokazie zdjęć, na których głównymi aktorami byli abiturienci, pani kierownikAleksandra Agacińska ciepłymi słowami pożegnała wychowanków i życzyła im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a także wręczyła skromne upominki. Również ciepłe słowa padły z ust abiturientów, w imieniu, których głos zabrała Monika Michna.

Spotkanie Wielkanocne...

Święta Wielkiej nocy tuż, tuż. Co roku o tej porze braliśmy udział w konkursie Wielkanocnym w Swarożynie, w tym jednak roku złamaliśmy tradycje i zorganizowaliśmy własny konkurs w naszym skromny gronie. Pod kierunkiem paniMarzeny Krajnik przygotowaliśmy dekoracje świąteczne, pisanki, kartki, stroiki świąteczne, które zostały wyeksponowane 11.04.2011, kiedy to zasiedliśmy wszyscy w internackiej świetlicy, przy pięknie nakrytym stole, na którym czekały na nas smakowite ciasta. Delektując się tymi wypiekami, pani Marzena zapoznała nas z tradycjami Wielkanocnymi, a także my sami mogliśmy się pochwalić wiedzą na temat tych świąt odpowiadając na pytania, ukryte w mufinkach. Miło było się spotkać razem i przy herbacie zastanowić się nad przesłaniem, jakie te Święta niosą.Sportowe zmagania...

Wraz z pierwszymi promieniami słońca i cieplejszymi dniami, rozpoczęliśmy zmagania sportowe. Grupa dziewcząt i chłopców z ODiDZ pod pilnym okiem paniJoanny Skerki stanęła do walki, pod koszem. Na początku kwietnia na szkolnym boisku, można było się przekonać, kto najlepiej trafia do kosza. Emocje udzielały się zarówno uczestnikom, których nie brakowało jak również tym, co im kibicowali i okazało się, że dziewczyny nie były wcale gorsze w tych sportowych zmaganiach od chłopców. Rozstrzygająca dogrywka, która wyłoni zwycięscy odbędzie się 28.04.2011.

123456789101112131415161718
1920212223242526272829303132333435
 36 37383940414243444546474849505152
53545556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.