Andrzejki...

Koniec listopada to ostatni moment na zabawę przed czterotygodniowym adwentowym wyciszeniem. Doskonałą okazją ku temu są jak zawsze andrzejki, które w tym roku pod okiem pani Joanny Skerki i pana Zbyszka Biegajło podzielono na dwie części. W pierwszej tradycyjnie można było odkryć swoją przyszłość ukrytą w kartach i andrzejkowych wróżbach. Kiedy już każdy zaspokoił swoją ciekawość, w naszym internacie rozbrzmiał koncert karaoke, w którym każdy mógł zaprezentować swoje zdolności wokalne. Prym wiedli panowie, którzy w przebojach disco polo czuli się jak ryby w wodzie.


Internacki turniej tenisa stołowego...

w dniach od 22 do 24 listopada życie internatu toczyło się wokół tenisa stołowego. w tych bowiem dniach odbył się turniej tenisa pomiędzy wychowankami internatu. Do uczestnictwa zgłosili się zarówno stali mieszkańcy jak i mieszkający u nas słuchacze ODi DZ. Po zaciętej rywalizacji wyłoniliśmy zwycięzcę, którym się okazał Jakub Oleszuk, któremu serdecznie gratulujemy.
Listopad miesiącem sztuki...

Trzeci tydzień listopada obfitował w wydarzenia kulturalne, w których nasz internat aktywnie uczestniczył. 16 listopada grupa teatralna pod kierunkiem pana Zbigniewa Biegajło i pani Renaty Reterskiej wzięła udział w III Kociewskim Konkursie Literackim im. R. Landowskiego. Wychowankowie P. Mantkowska, D. Sobczak, M. Skerka, A. Grzesikiewicz, A. Schwichtenberg zaprezentowali krótki spektakl przy pomocy światła i cienia, który niestety nie był oceniany, ale dał możliwość zaprezentowania swoich możliwości szerszej publiczności. Ocenie natomiast podlegał Szkolny Przegląd Spektakli Teatralnych w Brusach, w którym w dniu 19 listopada zajęliśmy III miejsce. Na wynik ten zapracowali P. Mantkowska, A. Grzesikiewicz, D. Sobczak i T. Kosecki, którzy wraz z panem Biegajło zaprezentowali spektakl "Mantra".
Interiada...

Interiada – pod takim hasłem odbyło się w tym roku nasze spotkanie integracyjne z okazji przyjęcia do internatu nowych wychowanków. To coroczne spotkanie ma nie tylko być okazją do poddania próbie naszych najmłodszych kolegów, ale przede wszystkim ma być okazją do wspólnej, dobrej zabawy.
Nasze spotkanie zaszczyciła swoją obecnością Pani dyrektor Barbara Antoniuk i Pani kierownik internatu Aleksandra Agacińska. Obie panie, wraz z przewodniczącą Młodzieżowej Rady Internatu zasiadły w szacownym, nieomylnym, bezstronnym jury. I się zaczęło.
Aby nie pozostawiać naszych kolegów osamotnionych na placu boju stworzono dwie drużyny składające się ze starych wyżeraczy i nowiutkich, niczego nieświadomych pierwszoklasistów.
Próby, jakich zostali poddani to test na umiejętność pisania bez użycia rąk, rysowania z zawiązanymi oczyma, umiejętność tańca klasycznego przy akompaniamencie rapu oraz czytania mało skomplikowanego tekstu ( wyrewolwerowany rewolwerowiec wyrewolwerował się na rewolwerowanej górze) „Pisali”, „czytali”, „rysowali” i „tańczyli” – Daniela Deyna, Adrian Sagan i Tomasz Kosecki. Zadania, choć trudne nie przerosły naszych kolegów.
Nie był to koniec zadań. Wraz ze starszymi kolegami Daniela, Tomasz i Adrian zmagali się z testem i pytaniami dotyczącymi regulaminu internatu.
W czasie zabawy, efekty zmagań skrupulatnie oceniało jury. Podczas zliczania punktów emocje sięgnęły zenitu. Grupa, która zwyciężyła zyskiwała, bowiem tytuł Nietykalnego Lenia i została zwolniona z dyżurów w listopadzie. Ten zaszczytny tytuł przypadł chłopcom – Krzysiowi, Adrianowi i Tomkowi. Chełpią się nim w dalszym ciągu.
Na koniec spotkania nasi koledzy zostali mianowani przez kierownika internatu panią Aleksandrę Agacińska pełnoprawnymi mieszkańcami internatu. Wcześniej jednak za Martą Skerką przewodniczącą MRI, złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali pamiątkowe dyplomy.
123456789101112131415161718
19202122232425262728293031323334 35 
3637383940414243444546474849505152
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.