Turniej szaradziarski...

W marcu 2012 r. w naszym internacie odbył się "TURNIEJ SZARADZIARSKI" . Imprezę przygotowała sekcja sportowa wraz z panią Joanną Skerka.
Celem zabawy było wyłonienie wśród wychowanków internatu MISTRZA SZARAD. W turnieju brali udział zarówno stali mieszkańcy jak i wychowankowie CKP-u. Młodzież została podzielona na 7 czteroosobowych zespołów. Każda grupa miała taki sam zestaw krzyżówek. Efekt końcowy zależał od poprawności i czasu wykonania zadania. Po sprawdzeniu przez jury zadań i podliczeniu czasu wyłoniono grupę , która zajęła pierwsze miejsce. Byli to Oskar Szczepiński , Adam Wotkowski, Chince Joanna i Ciemińska Anna. Wychowankowie otrzymali po jeszcze jednym zadaniu. Teraz każdy pracował indywidualnie. Najszybciej swoją krzyżówkę rozwiązał Adam Wotkowski i tym samym został MISTRZEM SZARAD. Drugie miejsce zajął Oskar Szczepiński , trzecie Chince Joanna , a czwarte Anna Ciemińska.
Spotkanie ze strażnikiem miejskim...

Dnia 6.03.2012 r. w stołówce internatu odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej panem Arkadiuszem Grabowskim. Uczestniczyli w nim zarówno stali mieszkańcy internatu jak i wychowankowie ODiDz. Spotkanie dotyczyło konsekwencji jakie grożą uczniom spożywającym alkohol i palącym papierosy na terenie placówki oświatowej. Na zakończenie wychowankowie mogli zadawać naszemu gościowi pytania , na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi.


Dzień Patrona...

Ksiądz Janusz Stanisław Pasierb przez całe życie kroczył drogą, którą niektórzy nazywają powołaniem. Dla niego życie było wędrówką, ale wędrówką z Bogiem i ludźmi. Nie kroczył przez życie sam. Tym czego doświadczał, co przeżywał, dzielił się z ludźmi i odnosił do jedynego autorytetu - Boga.
17 stycznia 2012 w naszym internacie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona, którą przygotowali D. Gołuńska, A. Nowakowska, A. Ciapka, A. Kaźmierska, D. Senske, Ł. Slizewski pod opieką paniRenaty Reterskiej i pana Zbyszka Biegajło. Podczas naszego spotkania wysłuchaliśmy wierszy z tomiku "W drodze" oraz obejrzeliśmy fragment filmu o życiu i twórczości naszego patrona pt. "Tak wielkie serce"
Była to znakomita okazja dla każdego z nas, by zatrzymał się na swojej drodze życia, zmienił jej kierunek lub przypomniał sobie o najważniejszych wartościach.


Spotkanie to było również doskonałą okazją aby nagrodzić osoby które w pierwszym semestrze uzyskały najlepsze oceny. Wśród naszych mieszkańców najlepiej wypadliDorota Gołuńska, Marta Skerka, Dominik Senske i Oskar Szczepiński
Spotkanie opłatkowe...

„W stajence, nie w pałacu Chrystus się narodził.
Powitali Go pierwsi ubodzy pasterze.
Bóg wszechmoc wieczną
Z ludzką słabością pogodził”
Tymi słowami rozpoczęliśmy w tym roku nasze spotkanie wigilijne. 20 grudnia 2011 przy wspólnym stole wraz z wychowankami zasiedli pan dyrektor Jerzy Cisewski, pani dyrektor Wioletta Głowińska, pani kierownik Aleksandra Agacińska oraz wychowawcy, którzy nim podzielili się opłatkiem wysłuchali poetycko-muzycznego przedstawienia wigilijnego, przygotowanego przez wychowanków pod opieką pani Danuty Sawczenko i pani Patrycji Kulpy. Spokojne, nastrojowe wiersze, recytowane przez :Adę Ciapkę, Karolinę Gajewską, Kingę Chabowską, Martę Kołodziej, Patrycję Pałkowską, Dorotę Gołuńską, Mateusza Mazuraka, Konrada Głębockiego, Anię Grzesikiewicz i Jagodę Mazurkiewicz wraz ze wspólnie śpiewaną kolędą spowodowały, że dało się odczuć ducha świąt, zwłaszcza że nie zabrakło również prezentów.
Pani kierownik wraz z dyrektorem nagrodzili tych, których pokoje były najlepiej udekorowane i świąteczne. Pierwsze miejsce zajęły Marta Skerka i Ania Grzesikiewicz, drugie miejsce przypadło Karolinie Gajewskiej, Jagodzie Mazurkiewicz, Marcie Kołodziej i Kindze Chabowskiej. Ostatnie miejsce zajęli panowie: Oskar Szczepiński, Dominik Bieliński, Mateusz Narloch i Konrad Głębocki. Po czym w radosnych nastrojach zasiedliśmy wszyscy do wigilijnej kolacji.


123456789101112131415161718
192021222324252627282930313233 34 35
3637383940414243444546474849505152
535455565758
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.