X Konkurs Wielkanocny...

Wielkanoc (Pascha) - to jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich upamiętniających śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Obchodzone jest w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni, zanim jednak każdy z nas będzie te święta spędzać w domu z rodziną, jak co roku spotykamy się w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie, na Powiatowym Konkursie Wielkanocnym pt. "PISANKI, PALMY, CIASTA I STROIKI WIELKANOCNE". Tegoroczny konkurs odbył się 29.03.2012 Kółko plastyczne naszego internatu, pod opieką pańMarzeny Krajnik i Danuty Sawczenka, przygotowało pisanki, babę wielkanocną, palmę oraz stroik. Nasza placówka była jedną z wielu grup. które zgłosiły się do X edycji konkursu, który stał się okazją do wymiany doświadczeń i nauczenia nowych sposobów dekoracji świątecznego stołu, tak, aby zachwycały nasze pisanki, mazurki czy babki wielkanocne. Oczywiście degustacja pokazanych wypieków osłodziła miło oczekiwanie na wyniki jury. W tym roku, zostały przyznane równorzędne wyróżnienia, które zostały nagrodzone, nam udało się zdobyć kuchenkę mikrofalową, z której bardzo się cieszymy.
Aktywator...

W tym roku kółko teatralne internatu Mantra z inicjatywy Marty Skerki, zgłosiło naszą placówkę do Młodzieżowego Programu Grantowego - Aktywator, który miał na celu aktywizowanie młodzieży do realizacji swoich idei, pasji, pomysłów poprzez realizację zaplanowanych przez siebie inicjatyw o różnorodnym charakterze.
Program ten zrealizowano przez Fundację Pokolenia ze środków Flextronics.
Marta Skerka w imieniu internatu została koordynatorką projektu, w którym pozyskała środki finansowe na zakup sprzętu oświetleniowego, który pozwoli poszerzyć zakres działalności kółka poprzez nawiązanie kontaktów z instytucjami społeczno - kulturalnymi, czego rezultatem będzie:
- rozwój kreatywności młodzieży,
- rozwijanie zainteresowań związanych ze sztuką,
- integracja społeczna,
- przygotowanie młodzieży ponadgimnazjalnej do wystąpień publicznych,
- popularyzowanie aktywnych form scedzania czasu młodzieży.
Grupa z nowym sprzętem wystąpi już 3.04.2012 w przeglądzie teatralnym w Subkowach.

Turniej szaradziarski...

W marcu 2012 r. w naszym internacie odbył się "TURNIEJ SZARADZIARSKI" . Imprezę przygotowała sekcja sportowa wraz z panią Joanną Skerka.
Celem zabawy było wyłonienie wśród wychowanków internatu MISTRZA SZARAD. W turnieju brali udział zarówno stali mieszkańcy jak i wychowankowie CKP-u. Młodzież została podzielona na 7 czteroosobowych zespołów. Każda grupa miała taki sam zestaw krzyżówek. Efekt końcowy zależał od poprawności i czasu wykonania zadania. Po sprawdzeniu przez jury zadań i podliczeniu czasu wyłoniono grupę , która zajęła pierwsze miejsce. Byli to Oskar Szczepiński , Adam Wotkowski, Chince Joanna i Ciemińska Anna. Wychowankowie otrzymali po jeszcze jednym zadaniu. Teraz każdy pracował indywidualnie. Najszybciej swoją krzyżówkę rozwiązał Adam Wotkowski i tym samym został MISTRZEM SZARAD. Drugie miejsce zajął Oskar Szczepiński , trzecie Chince Joanna , a czwarte Anna Ciemińska.
Spotkanie ze strażnikiem miejskim...

Dnia 6.03.2012 r. w stołówce internatu odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej panem Arkadiuszem Grabowskim. Uczestniczyli w nim zarówno stali mieszkańcy internatu jak i wychowankowie ODiDz. Spotkanie dotyczyło konsekwencji jakie grożą uczniom spożywającym alkohol i palącym papierosy na terenie placówki oświatowej. Na zakończenie wychowankowie mogli zadawać naszemu gościowi pytania , na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi.


123456789101112131415161718
19202122232425262728293031 32 333435
3637383940414243444546474849505152
53545556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.