Konkurs szaradziarski...

6.02.2013 r. p. Joanna Skerka wraz z sekcją sportową zorganizowała TURNIEJ SZARADZIARSKI. Wzięli w nim udział wszyscy stali mieszkańcy internatu. Wychowankowie zostali podzieleni na 8 czteroosobowych zespołów. Każda grupa otrzymała do rozwiązania po cztery szarady. Krzyżówki były o różnej tematyce . Trzeba było wykazać się znajomością stolic, przysłów , miast , rzek czy znajomością matematyki. W rywalizacji liczył się czas i poprawność wykonanych zadań. Po rozwiązaniu krzyżówek jury w składzie Wotkowski Adam , Gajewska Karolina i Torłop Kamil posumowali wyniki i ogłosili zwyciezcę. Najlepsza okazała się grupa w składzie : Dominik Bieliński, Joanna Snuzik i Wiktor Śmiełowski. Wychowankowie Ci przeszli do finału. Finaliści otrzymali do rozwiązania jedną krzyżówkę , tu również liczył się czas i poprawność odgadniętych haseł. Po podsumowaniu wyników jury ogłosiło zwycięzcę , którym okazała się Joanna Snuzik , miejsce drugie zajął Dominik Bieliński a miejsce trzecie Wiktor Śmiełowski. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki a pozostali wychowankowie otrzymali słodycze.Wieczór z Patronem Szkoły......

Postać ks. Janusza Stanisława Pasierba jest wychowankom internatu dobrze znana. Od kilku lat w styczniowe popołudnie spotykamy się bowiem, aby powspominać jego życie i twórczość. Tak też było w tym roku, który dla naszej społeczności jest wyjątkowo ważny, ze względu na fakt, że jest to rok pasierbowy. 22 stycznia wychowankowie pod okiem pani Patrycji Kulpy i pani Danuty Sawczenko przygotowali krótki program artystyczny, który przypomniał mieszkańcom internatu życie i twórczość ks. Janusza Stanisława Pasierba.
Ten szczególny wieczór był doskonałą okazją aby nagrodzić wychowanków, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce w pierwszym semestrze. Pani kierownik Aleksandra Agacińska nagrodziła:
Agnieszkę Homę, Dorotę Gołuńską, Wiktora Śmiełowskiego, Karolinę Rausz i serdecznie pogratulowała im świetnych wyników w nauce.


Kociewska Wigilia......

W dniu 18 grudnia spotkaliśmy się corocznym zwyczajem na wspólnej kolacji wigilijnej. W tym roku postanowiliśmy kultywować nasze regionalne tradycje i przypomnieć zwyczaje wigilijne Kociewia. Wychowankowie pod opieką pani Marzeny Krajnik przywitali zebranych przy wigilijnym stole gości kociewską gwarą i dekoracjami, które naszemu spotkaniu nadało wyjątkowego klimatu. Całość uświetnił występ grupy teatralnej Mantra, która na tą okazję przygotowała przedstawienie "Kociewskie dziołchy". Po uczcie duchowej i podzieleniu się opłatkiem zasiedliśmy do stołu, na którym prym wiodły kociewskie potrawy wigilijne. Część z nas pierwszy raz zetknęła się z fefernuskami i innymi smakołykami.
Po kolacji przyszedł czas na prezenty. Pani kierownik Aleksandra Agacińska wręczyła nagrody, za najładniejszą świąteczną dekorację pokoju. Nie było niespodzianką, że wszystkie miejsca zajęły dziewczęta, które najwięcej pracy włożyły w to, żeby w ich pokojach zapachniało świętami. Drobne upominki otrzymały: Marta Kołodziej, Kinga Chabowska, Jagoda Mazurkiewicz, Maja Żurawska, Aniela Karpińska, Magdalena Krzyżanowska, Beata Gapska, Paulina Szumała, Karolina Gajewska. Serdecznie gratulujemy !!!

Barbórka ze sztuką......

W dniu 4 grudnia wychowanki internatu pod opieką pana Jana Kaznochy udały się do Fabryki Sztuki, aby uczestniczyć w wernisażu wystawy malarskiej Jacka Klińskiego. Był to jeden z najwybitniejszych artystów Tczewa drugiej połowy XX wieku. Był samoukiem obdarzonym wieloma talentami. Był znakomitym malarzem i muzykiem, a także poetą. Malarstwo mistrza jest różnorodne i atrakcyjne. Inspiracją dla niego były życiorysy wybitnych malarzy polskich i zachodnich. Prawdopodobnie pozostawił po sobie setkę obrazów. Jego obrazy to głównie dzieła malowane techniką olejną. Bardzo często obdarowywał obrazami swoich przyjaciół. Trudno określić tematyką jego obrazów, zaczynała się od martwej natury po architekturę aż do abstrakcji i kosmologii. Można także oglądać w jego wykonaniu portrety i akty kobiece. Poprzez malarstwo wyrażał swoją duszę i marzenia o innym świecie.
123456789101112131415161718
192021222324252627282930 31 32333435
3637383940414243444546474849505152
5354555657585960
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.