Pożegnanie absolwentów...

Są w życiu chwilę, na które czeka się z utęsknieniem chwile, po których wszystko się zmienia. Jedną z takich chwil w życiu każdego młodego człowieka jest ukończenie szkoły ponadgimnazjalnej. Po tym dniu czekają już tylko dorosłe decyzje i życie gdzie pomyłki i błędy kosztują więcej niż do tej pory. A mimo to z uśmiechem i radością każdy czeka tej chwili. Zanim jednak młodzi ludzie, poszukają swych dróg i zdadzą kolejne egzaminy, trzeba im się odpowiednio pożegnać szkołą, nauczycielami, wychowawcami i koleżankami i kolegami. Naszych wychowanków czeka jeszcze jedno pożegnanie, pożegnanie swojego drugie domu, czyli naszego internatu.
W dniu 25.04.2012 w świetlicy internatu w obecności pana dyrektora Jerzego Cisewskiego, pani kierownik Aleksandry Agacińskiej, wychowawców i kolegów i koleżanek żegnali się nasi wychowankowie słowami „Jak się w życiu mijają pociągi, tak i my poszukamy swych dróg, na maleńkiej stacyjce przyjaźni może kiedyś spotkamy się znów” : Marta Skerka, Alina Zając, Martyna Szczygielska, Patrycja Mantkowska, Dorota Sobczak, Oskar Szczepiński, Maciej Panikowski. Uroczystość przygotowały panie Marzena Krajnik i Joanna Skerka, które podzieliły ją na dwie części w pierwszej nasi abiturienci usłyszeli kilka ciepłych słów od dyrekcji, koleżanek i kolegów, którzy przygotowali dla nich małe upominki. Nie zabrakło także kwiatów dla wychowawców. Potem nastąpiło pamiątkowe zdjęcie i wpis do kroniki internatu, Drugą częścią tej uroczystości, był ostatni pokaz kółka teatralnego „Mantra”.

Wszystkim abiturientom życzymy powodzenia w dorosłym życiu i wielu sukcesów.
Nasza grupa teatralna......

Grupa teatralna Mantra w składzie – Marta Skerka, Anna Grzesikiewicz, Jagoda Mazurkiewicz, Patrycja Mantkowska i Dorota Sobczak, pod kierunkiem pani Renaty Reterskiej i pana Zbigniewa Biegajło realizowała zadania wynikające z Młodzieżowego Programu Grantowego – Aktywator.
Jak relacjonowały dziewczęta, zadania sprawiały im samą radość i stały się źródłem nowych doświadczeń.

W dniu 3.04.2012 grupa odwiedziła Subkowy. Podczas Przeglądu Szkolnych Grup Teatralnych zaprezentowała obraz "Bliza". Wśród występujących grup dużą część stanowiły dzieci z przedszkola i najmłodszych klas szkolnych. Dla naszych " weteranek" było to niezwykłe doświadczenie. Jak pokazać takim kilkuletnim dzieciom, tak trudny obraz ? I tu zaskoczenie. Wszyscy, nawet najmłodsi, odczytali przesłanie przedstawienia i z przejęciem komentowali obrazy, muzykę i gesty aktorów.

18. 04. 2012 z tym samym przedstawieniem grupa teatralna pojechała do Domu Opieki Społecznej w Damaszce. Kontakt z osobami chorymi, mieszkającymi razem w jednym ośrodku, był dla dziewcząt nowością i głębokim wewnętrznym doświadczeniem.

20. 04.2012 zaprezentowała "Blizę" na Turnieju Talentów Teatralnych zorganizowanym przez Tczewski Dom Kultury i Sztuki zdobywając równorzędne II miejsce wraz z grupą teatralną z Malborka. Nie przyznano miejsca I.

X Konkurs Wielkanocny...

Wielkanoc (Pascha) - to jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich upamiętniających śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Obchodzone jest w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni, zanim jednak każdy z nas będzie te święta spędzać w domu z rodziną, jak co roku spotykamy się w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie, na Powiatowym Konkursie Wielkanocnym pt. "PISANKI, PALMY, CIASTA I STROIKI WIELKANOCNE". Tegoroczny konkurs odbył się 29.03.2012 Kółko plastyczne naszego internatu, pod opieką pańMarzeny Krajnik i Danuty Sawczenka, przygotowało pisanki, babę wielkanocną, palmę oraz stroik. Nasza placówka była jedną z wielu grup. które zgłosiły się do X edycji konkursu, który stał się okazją do wymiany doświadczeń i nauczenia nowych sposobów dekoracji świątecznego stołu, tak, aby zachwycały nasze pisanki, mazurki czy babki wielkanocne. Oczywiście degustacja pokazanych wypieków osłodziła miło oczekiwanie na wyniki jury. W tym roku, zostały przyznane równorzędne wyróżnienia, które zostały nagrodzone, nam udało się zdobyć kuchenkę mikrofalową, z której bardzo się cieszymy.
Aktywator...

W tym roku kółko teatralne internatu Mantra z inicjatywy Marty Skerki, zgłosiło naszą placówkę do Młodzieżowego Programu Grantowego - Aktywator, który miał na celu aktywizowanie młodzieży do realizacji swoich idei, pasji, pomysłów poprzez realizację zaplanowanych przez siebie inicjatyw o różnorodnym charakterze.
Program ten zrealizowano przez Fundację Pokolenia ze środków Flextronics.
Marta Skerka w imieniu internatu została koordynatorką projektu, w którym pozyskała środki finansowe na zakup sprzętu oświetleniowego, który pozwoli poszerzyć zakres działalności kółka poprzez nawiązanie kontaktów z instytucjami społeczno - kulturalnymi, czego rezultatem będzie:
- rozwój kreatywności młodzieży,
- rozwijanie zainteresowań związanych ze sztuką,
- integracja społeczna,
- przygotowanie młodzieży ponadgimnazjalnej do wystąpień publicznych,
- popularyzowanie aktywnych form scedzania czasu młodzieży.
Grupa z nowym sprzętem wystąpi już 3.04.2012 w przeglądzie teatralnym w Subkowach.

123456789101112131415161718
192021222324252627282930 31 32333435
3637383940414243444546474849505152
53545556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.