Rozgrywki sportowe...

W tym roku w nasz kraj żyje wyłącznie sportem, można to odczuć na każdym kroku, w każdym dużym i małym mieście. Duch rywalizacji jest znany każdemu bez względu na wiek i płeć. Dlatego dwa tygodnie przed największym wydarzeniem roku, czyli EURO 2012 w naszym internacie pani Joanna Skerka wraz z sekcją sportową zorganizowała rozgrywki sportowe chłopców i dziewcząt. Panowie zmierzyli się oczywiście na murawie. 21.05.12 stali mieszkańcy rozegrali mecz piłki nożnej z słuchaczami ODiDZ , których pokonali w imponującym stylu 12:3. Następnego dnia odbyły się zmagania dziewcząt, tym razem wychowanki internatu rozegrały mecz piłki siatkowej. Mimo wielkiej mobilizacji w drużynie gości, stałe wychowanki pokonały drużynę ODiDZ. Nie patrząc jednak na wyniki, był to czas zdrowej, radosnej rywalizacji, który został uhonorowany lodami.Wizyta w Fabryce Sztuk...

W dniach 9 i 16 maja słuchacze ODiDZ pod opieką wychowawców Internatu udali się do Centrum Wystawienniczego Dolnej Wisły w Tczewie, gdzie zobaczyli niezwykłą wystawę pt. „Z Forsterami i Cookiem na kraniec świata”. Wystawa przenosi nas w niezwykłą podróż dookoła świata, którą odbyli wraz z kapitanem Cookiem dwaj mieszkańcy naszego miasta: Jan Reinhold Forster i Jerzy Adam Forster. Ród Forsterów, przybył bowiem do Rzeczypospolitej w XVII w. i osiedlił się w Tczewie na przełomie XVII i XVIII w. Urodzony i wychowany w Tczewie Jan Reinhold Forster i jego syn Jerzy Adam swoimi odkryciami znacząco wpłynęli na rozwój świata nauki. Wystawa przedstawia sceny rodzajowe zarówno z życia Forsterów, jak i ludów przez nich odkrywanych, co pozwala wczuć się w klimat epoki oraz fascynujących podróży odkrywczych. Odwzorowano nawet fragment żaglowca HMS Resolution, na którym odbyła się podróż Forsterów i Cooka. Ekspozycję wzbogacają oryginalne eksponaty i nowoczesne techniki multimedialne. Interaktywna podłoga i globus oraz stanowiska komputerowe z grą edukacyjną dla dzieci i młodzieży stanowią dodatkową atrakcję. Dzięki tej wystawie słuchacze ODiDZ, poznali bardziej historie naszego miasta a przede wszystkim wizyta w Fabryce Sztuk uatrakcyjniła ich pobyt w naszej placówce.Pożegnanie absolwentów...

Są w życiu chwilę, na które czeka się z utęsknieniem chwile, po których wszystko się zmienia. Jedną z takich chwil w życiu każdego młodego człowieka jest ukończenie szkoły ponadgimnazjalnej. Po tym dniu czekają już tylko dorosłe decyzje i życie gdzie pomyłki i błędy kosztują więcej niż do tej pory. A mimo to z uśmiechem i radością każdy czeka tej chwili. Zanim jednak młodzi ludzie, poszukają swych dróg i zdadzą kolejne egzaminy, trzeba im się odpowiednio pożegnać szkołą, nauczycielami, wychowawcami i koleżankami i kolegami. Naszych wychowanków czeka jeszcze jedno pożegnanie, pożegnanie swojego drugie domu, czyli naszego internatu.
W dniu 25.04.2012 w świetlicy internatu w obecności pana dyrektora Jerzego Cisewskiego, pani kierownik Aleksandry Agacińskiej, wychowawców i kolegów i koleżanek żegnali się nasi wychowankowie słowami „Jak się w życiu mijają pociągi, tak i my poszukamy swych dróg, na maleńkiej stacyjce przyjaźni może kiedyś spotkamy się znów” : Marta Skerka, Alina Zając, Martyna Szczygielska, Patrycja Mantkowska, Dorota Sobczak, Oskar Szczepiński, Maciej Panikowski. Uroczystość przygotowały panie Marzena Krajnik i Joanna Skerka, które podzieliły ją na dwie części w pierwszej nasi abiturienci usłyszeli kilka ciepłych słów od dyrekcji, koleżanek i kolegów, którzy przygotowali dla nich małe upominki. Nie zabrakło także kwiatów dla wychowawców. Potem nastąpiło pamiątkowe zdjęcie i wpis do kroniki internatu, Drugą częścią tej uroczystości, był ostatni pokaz kółka teatralnego „Mantra”.

Wszystkim abiturientom życzymy powodzenia w dorosłym życiu i wielu sukcesów.
Nasza grupa teatralna......

Grupa teatralna Mantra w składzie – Marta Skerka, Anna Grzesikiewicz, Jagoda Mazurkiewicz, Patrycja Mantkowska i Dorota Sobczak, pod kierunkiem pani Renaty Reterskiej i pana Zbigniewa Biegajło realizowała zadania wynikające z Młodzieżowego Programu Grantowego – Aktywator.
Jak relacjonowały dziewczęta, zadania sprawiały im samą radość i stały się źródłem nowych doświadczeń.

W dniu 3.04.2012 grupa odwiedziła Subkowy. Podczas Przeglądu Szkolnych Grup Teatralnych zaprezentowała obraz "Bliza". Wśród występujących grup dużą część stanowiły dzieci z przedszkola i najmłodszych klas szkolnych. Dla naszych " weteranek" było to niezwykłe doświadczenie. Jak pokazać takim kilkuletnim dzieciom, tak trudny obraz ? I tu zaskoczenie. Wszyscy, nawet najmłodsi, odczytali przesłanie przedstawienia i z przejęciem komentowali obrazy, muzykę i gesty aktorów.

18. 04. 2012 z tym samym przedstawieniem grupa teatralna pojechała do Domu Opieki Społecznej w Damaszce. Kontakt z osobami chorymi, mieszkającymi razem w jednym ośrodku, był dla dziewcząt nowością i głębokim wewnętrznym doświadczeniem.

20. 04.2012 zaprezentowała "Blizę" na Turnieju Talentów Teatralnych zorganizowanym przez Tczewski Dom Kultury i Sztuki zdobywając równorzędne II miejsce wraz z grupą teatralną z Malborka. Nie przyznano miejsca I.

123456789101112131415161718
192021222324252627282930 31 32333435
3637383940414243444546474849505152
53545556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.