Pożegnanie abiturientów......

Dnia 18 kwietnia 2013 odbyła się uroczystość pożegnania naszych najstarszych kolegów i koleżanek czyli abiturientów. Z łezką w oku żegnaliśmy: Anię Grzesikiewicz, Jagodę Górną, Dominika Bielińskiego, Adama Schwichtenberga i Wiktora Śmiełowskiego.
Pani Patrycja Kulpa wraz z wychowankami przygotowała dla naszych maturzystów pytania dotyczące wiedzy o internacie, które pokazały kto najbardziej poprzez swój pobyt poznał internat. Zwycięzcą okazał się Ania Grzesikiewicz, która odpowiedziała prawidłowo na najwięcej pytań.
Były oczywiście ciepłe słowa dla maturzystów od pani Kierownik Aleksandry Agacińskiej, a następnie grupa teatralna "Mantra" zaprezentowała przedstawienie, w którym po raz ostatni wystąpiła Ania, co wywołało duże wzruszenie wśród wychowanek. W tak miłej atmosferze zakończył eis dla naszych abiturientów kolejny etap w życiu.Turniej Talentów Teatralnych ...

18.04.2013 w Tczewskim Centrum Kultury odbyła się 6 edycja Turnieju Talentów Teatralnych. W tegorocznej imprezie udział wzięło 17 zespołów. W najstarszej grupie wystąpił działający w internacie Zespołu Szkół Ekonomicznych, zespół teatralny „Mantra”, w skład którego wchodzą: Kinga Chabowska, Marta Kołodziej, Anna Grzesikiewicz, Jagoda Mazurkiewicz, Paulina Szumała i Kamil Torłop.
Po zakończonych prezentacjach obradująca pod kierunkiem pana Tomasz Podsiadło komisja artystyczna postanowiła przyznać Mantrze I miejsce za spektakl pt.”Kociewskie dziołchy”. Spektakl przygotowany metodą gry światła i cienia przeniósł widzów w świat kociewskiej wspólnoty, do której wprowadzili widzów postaci z teatru marionetek wprawione w ruch na chwilkę by ukazać tradycyjny dzień pracowitych kobiet, po którym jest czas na odpoczynek i relaks.
Grupie teatralnej, którą przygotowuje i prowadzi pan Zbigniew Biegajło, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs Wielkanocny...

Jak co roku nasz internat wziął udział w konkursie Wielkanocnym, który od kilku lat organizuje Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie. W dniu 21 marca młodzież pod opieką pani Marzeny Krajnik zaprezentowała wcześniej przygotowane pisanki, palmę, mazurka i tradycyjną babkę wielkanocną. Konkurs jak zwykle był okazją do obejrzenia rożnych technik zdobienia jajek i stroików wielkanocnych i posmakowania wypieków. A ciężka praca jaką włożyli uczestnicy konkursu by stworzyć swoje dzieła została doceniona w postaci nagród.

Konkurs szaradziarski...

6.02.2013 r. p. Joanna Skerka wraz z sekcją sportową zorganizowała TURNIEJ SZARADZIARSKI. Wzięli w nim udział wszyscy stali mieszkańcy internatu. Wychowankowie zostali podzieleni na 8 czteroosobowych zespołów. Każda grupa otrzymała do rozwiązania po cztery szarady. Krzyżówki były o różnej tematyce . Trzeba było wykazać się znajomością stolic, przysłów , miast , rzek czy znajomością matematyki. W rywalizacji liczył się czas i poprawność wykonanych zadań. Po rozwiązaniu krzyżówek jury w składzie Wotkowski Adam , Gajewska Karolina i Torłop Kamil posumowali wyniki i ogłosili zwyciezcę. Najlepsza okazała się grupa w składzie : Dominik Bieliński, Joanna Snuzik i Wiktor Śmiełowski. Wychowankowie Ci przeszli do finału. Finaliści otrzymali do rozwiązania jedną krzyżówkę , tu również liczył się czas i poprawność odgadniętych haseł. Po podsumowaniu wyników jury ogłosiło zwycięzcę , którym okazała się Joanna Snuzik , miejsce drugie zajął Dominik Bieliński a miejsce trzecie Wiktor Śmiełowski. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki a pozostali wychowankowie otrzymali słodycze.123456789101112131415161718
19202122232425262728 29 303132333435
3637383940414243444546474849505152
535455565758
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.