Wieczór z Patronem Szkoły......

Postać ks. Janusza Stanisława Pasierba jest wychowankom internatu dobrze znana. Od kilku lat w styczniowe popołudnie spotykamy się bowiem, aby powspominać jego życie i twórczość. Tak też było w tym roku, który dla naszej społeczności jest wyjątkowo ważny, ze względu na fakt, że jest to rok pasierbowy. 22 stycznia wychowankowie pod okiem pani Patrycji Kulpy i pani Danuty Sawczenko przygotowali krótki program artystyczny, który przypomniał mieszkańcom internatu życie i twórczość ks. Janusza Stanisława Pasierba.
Ten szczególny wieczór był doskonałą okazją aby nagrodzić wychowanków, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce w pierwszym semestrze. Pani kierownik Aleksandra Agacińska nagrodziła:
Agnieszkę Homę, Dorotę Gołuńską, Wiktora Śmiełowskiego, Karolinę Rausz i serdecznie pogratulowała im świetnych wyników w nauce.


Kociewska Wigilia......

W dniu 18 grudnia spotkaliśmy się corocznym zwyczajem na wspólnej kolacji wigilijnej. W tym roku postanowiliśmy kultywować nasze regionalne tradycje i przypomnieć zwyczaje wigilijne Kociewia. Wychowankowie pod opieką pani Marzeny Krajnik przywitali zebranych przy wigilijnym stole gości kociewską gwarą i dekoracjami, które naszemu spotkaniu nadało wyjątkowego klimatu. Całość uświetnił występ grupy teatralnej Mantra, która na tą okazję przygotowała przedstawienie "Kociewskie dziołchy". Po uczcie duchowej i podzieleniu się opłatkiem zasiedliśmy do stołu, na którym prym wiodły kociewskie potrawy wigilijne. Część z nas pierwszy raz zetknęła się z fefernuskami i innymi smakołykami.
Po kolacji przyszedł czas na prezenty. Pani kierownik Aleksandra Agacińska wręczyła nagrody, za najładniejszą świąteczną dekorację pokoju. Nie było niespodzianką, że wszystkie miejsca zajęły dziewczęta, które najwięcej pracy włożyły w to, żeby w ich pokojach zapachniało świętami. Drobne upominki otrzymały: Marta Kołodziej, Kinga Chabowska, Jagoda Mazurkiewicz, Maja Żurawska, Aniela Karpińska, Magdalena Krzyżanowska, Beata Gapska, Paulina Szumała, Karolina Gajewska. Serdecznie gratulujemy !!!

Barbórka ze sztuką......

W dniu 4 grudnia wychowanki internatu pod opieką pana Jana Kaznochy udały się do Fabryki Sztuki, aby uczestniczyć w wernisażu wystawy malarskiej Jacka Klińskiego. Był to jeden z najwybitniejszych artystów Tczewa drugiej połowy XX wieku. Był samoukiem obdarzonym wieloma talentami. Był znakomitym malarzem i muzykiem, a także poetą. Malarstwo mistrza jest różnorodne i atrakcyjne. Inspiracją dla niego były życiorysy wybitnych malarzy polskich i zachodnich. Prawdopodobnie pozostawił po sobie setkę obrazów. Jego obrazy to głównie dzieła malowane techniką olejną. Bardzo często obdarowywał obrazami swoich przyjaciół. Trudno określić tematyką jego obrazów, zaczynała się od martwej natury po architekturę aż do abstrakcji i kosmologii. Można także oglądać w jego wykonaniu portrety i akty kobiece. Poprzez malarstwo wyrażał swoją duszę i marzenia o innym świecie.
V konkurs Literacki im. R. Landowskiego...

W tegorocznej V edycji Kociewskiego Konkursu Literackiego im. Romana Landowskiego internacka grupa Mantra zaprezentowała przedstawienie pt. "Kociewskie dziołchy". Inspiracją do powstaniu spektaklu była baśń Andrzeja Grzyba pt. "Kociewie".
W kilku krótkich plastycznych scenach ukazaliśmy pracowitość kociewskich kobiet, które chwilę po pojawieniu się na świecie biorą się za ciężką pracę.
Nasz wysiłek związany z przygotowaniem inscenizacji znalazł uznanie w ocenie jury, które przyznało nam II miejsce.
Jubileusz V edycji był okazją do zaproszenia gwiazdy. 15.11.12 w wieczornej gali wystąpił Krzysztof Daukszewicz. My również wzięliśmy udział w wieczornym programie prezentując tczewskiej publiczności nasz spektakl.
123456789101112131415161718
192021222324252627 28 29303132333435
3637383940414243444546474849505152
53545556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.