Szczęśliwej drogi już czas......

Słowa znanej piosenki przyświecały tegorocznemu pożegnaniu abiturientów. 9.04.2014 w internackiej świetlicy młodsi wychowankowie pożegnali najstarszych wychowanków naszego internatu, dla których dobiegł końca kolejny etap w życiu. Szkoła średnia za nimi, teraz czas na dorosłe decyzje i egzaminy, i aby nie czuli się zagubieni w tym dojrzałym życiu, usłyszeli od nas drogowskaz na dalszą drogę. Z sercami pełnymi nadziei Daniela Deyna, Jagoda Mazurkiewicz, Honorata Brandt, Dominik Senske, Łukasz Cieszyński, Patryk Sielwewicz pożegnali się z naszą placówką. Zanim jednak opuścili nasze progi wpisali się do internackiej kroniki.
Turniej Talentów Teatralnych ...

Marzec w Tczewskim Centrum Kultury upłynął pod znakiem teatru. 18.03.2014 odbył się kolejny Turniej Talentów Teatralnych, w którym wzięła udział nasza grupa teatralna Mantra. Przedstawiła w piękny sposób opowieść przy udziale muzyki oraz gry światła i cienia, za co została wyróżniona.
III KONKURS SZARADZIARSKI...

20 lutego 2014 r. odbył się w internacie III "Konkurs szaradziarski". Imprezę przygotowały pani Joanna Skerka i pani Patrycja Kulpa. W zabawie wzięli udział zarówno stali mieszkańcy internatu jak i słuchacze ODiDZ. Wychowankowie zostali podzieleni na czteroosobowe zespoły , których było aż osiem. Każda z grup miała za zadanie rozwiązać 6 krzyżówek . Tematyka szarad była różna : zadania matematyczne , stolice , przysłowia ,imiona, państwa i miasta polskie. Rozwiązywanie krzyżówek było na czas , ale najważniejsza była poprawność rozwiązywanych zadań. Jury w składzie Kamil Torłop, Agnieszka Nowakowska i Karolina Gajewska odmierzali czas i sprawdzali rozwiązane krzyżówki. Nad prawidłowym przebiegiem zabawy czuwali Mateusz Pawłowski i Aniela Karpińska , która jednocześnie poprowadziła całą imprezę. Mistrzami w rozwiązywaniu krzyżówek okazała się grupa w składzie : Okroj Marek, Zych Przemysław, Okoń Mateusz i Bizewski Patryk.są to słuchacze ODiDZ, którzy w nagrodę otrzymali drobne upominki.
Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród wychowanków.Wigilia z Pasierbem...

Niezwykłe, drugie z planowanego cyklu „Wtorkowe spotkania z Pasiebem” spotkanie, odbyło się 17.12.2013 w Internacie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Ks. Janusza Stanisława Pasierba w Tczewie. Miało ono szczególny charakter, gdyż ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia połączone zostało z uroczystą, wspólna kolacją wigilijną.
W uroczystości wzięli udział:
Dyr. Delegatury Kuratorium Oświaty w Tczewie - Stanisław Sumowski,
Wicestarosta Powiatu Tczewskiego - Mariusz Wiórek,
Dziekan, proboszcz parafii pw. Św. Józefa w Tczewie - ks. Antoni Dunajski,
Wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie - Wioletta Głowińska,
Kierownik internatu - Aleksandra Agacińska,
Nauczyciele i wychowawcy internatu,
Mieszkańcy internatu –uczniowie szkół tczewskich i młodzież z województwa pomorskiego uczęszczająca na przygotowanie zawodowe w ODiDZ w Tczewie.
Rolę gospodarza pełnił Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie Jerzy Cisewski.

Wspólną kolację wigilijną poprzedziło wystąpienie młodzieży, która poprzez przygotowaną animację wprowadziła zebranych w podniosły nastrój i przypomniała, że w chrześcijaństwie obchody Narodzenia Pańskiego, są przede wszystkim złożeniem dziękczynienia za pierwsze przyjście Boga do człowieka i oczekiwaniem na jego drugie przyjście - Epifanie.
Chwilę zadumy umożliwiły wszystkim czytane przez młodzież teksty ks. Janusza St. Pasierba. Wybrane rozważania pochodziły z książki „Czas otwarty” , w której odnajdujemy pełne mądrości, zadumy i refleksji wyznania i przeżycia autora związane z obchodami adwentu, Narodzenia Pańskiego, Uroczystości Objawienia Pańskiego.
Kolacja wigilijna nie mogła obejść się bez tradycyjnego dzielenia opłatkiem. Były więc serdeczne życzenia, wspólny śpiew kolęd i ten tak wzniosły moment – łamanie chlebem, znakiem miłości i jedności.

123456789101112131415161718
1920212223242526 27 2829303132333435
3637383940414243444546474849505152
5354555657585960
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.