Turniej Talentów Teatralnych ...

18.04.2013 w Tczewskim Centrum Kultury odbyła się 6 edycja Turnieju Talentów Teatralnych. W tegorocznej imprezie udział wzięło 17 zespołów. W najstarszej grupie wystąpił działający w internacie Zespołu Szkół Ekonomicznych, zespół teatralny „Mantra”, w skład którego wchodzą: Kinga Chabowska, Marta Kołodziej, Anna Grzesikiewicz, Jagoda Mazurkiewicz, Paulina Szumała i Kamil Torłop.
Po zakończonych prezentacjach obradująca pod kierunkiem pana Tomasz Podsiadło komisja artystyczna postanowiła przyznać Mantrze I miejsce za spektakl pt.”Kociewskie dziołchy”. Spektakl przygotowany metodą gry światła i cienia przeniósł widzów w świat kociewskiej wspólnoty, do której wprowadzili widzów postaci z teatru marionetek wprawione w ruch na chwilkę by ukazać tradycyjny dzień pracowitych kobiet, po którym jest czas na odpoczynek i relaks.
Grupie teatralnej, którą przygotowuje i prowadzi pan Zbigniew Biegajło, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs Wielkanocny...

Jak co roku nasz internat wziął udział w konkursie Wielkanocnym, który od kilku lat organizuje Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie. W dniu 21 marca młodzież pod opieką pani Marzeny Krajnik zaprezentowała wcześniej przygotowane pisanki, palmę, mazurka i tradycyjną babkę wielkanocną. Konkurs jak zwykle był okazją do obejrzenia rożnych technik zdobienia jajek i stroików wielkanocnych i posmakowania wypieków. A ciężka praca jaką włożyli uczestnicy konkursu by stworzyć swoje dzieła została doceniona w postaci nagród.

Konkurs szaradziarski...

6.02.2013 r. p. Joanna Skerka wraz z sekcją sportową zorganizowała TURNIEJ SZARADZIARSKI. Wzięli w nim udział wszyscy stali mieszkańcy internatu. Wychowankowie zostali podzieleni na 8 czteroosobowych zespołów. Każda grupa otrzymała do rozwiązania po cztery szarady. Krzyżówki były o różnej tematyce . Trzeba było wykazać się znajomością stolic, przysłów , miast , rzek czy znajomością matematyki. W rywalizacji liczył się czas i poprawność wykonanych zadań. Po rozwiązaniu krzyżówek jury w składzie Wotkowski Adam , Gajewska Karolina i Torłop Kamil posumowali wyniki i ogłosili zwyciezcę. Najlepsza okazała się grupa w składzie : Dominik Bieliński, Joanna Snuzik i Wiktor Śmiełowski. Wychowankowie Ci przeszli do finału. Finaliści otrzymali do rozwiązania jedną krzyżówkę , tu również liczył się czas i poprawność odgadniętych haseł. Po podsumowaniu wyników jury ogłosiło zwycięzcę , którym okazała się Joanna Snuzik , miejsce drugie zajął Dominik Bieliński a miejsce trzecie Wiktor Śmiełowski. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki a pozostali wychowankowie otrzymali słodycze.Wieczór z Patronem Szkoły......

Postać ks. Janusza Stanisława Pasierba jest wychowankom internatu dobrze znana. Od kilku lat w styczniowe popołudnie spotykamy się bowiem, aby powspominać jego życie i twórczość. Tak też było w tym roku, który dla naszej społeczności jest wyjątkowo ważny, ze względu na fakt, że jest to rok pasierbowy. 22 stycznia wychowankowie pod okiem pani Patrycji Kulpy i pani Danuty Sawczenko przygotowali krótki program artystyczny, który przypomniał mieszkańcom internatu życie i twórczość ks. Janusza Stanisława Pasierba.
Ten szczególny wieczór był doskonałą okazją aby nagrodzić wychowanków, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce w pierwszym semestrze. Pani kierownik Aleksandra Agacińska nagrodziła:
Agnieszkę Homę, Dorotę Gołuńską, Wiktora Śmiełowskiego, Karolinę Rausz i serdecznie pogratulowała im świetnych wyników w nauce.


123456789101112131415161718
1920212223242526 27 2829303132333435
3637383940414243444546474849505152
53545556
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.