V konkurs Literacki im. R. Landowskiego...

W tegorocznej V edycji Kociewskiego Konkursu Literackiego im. Romana Landowskiego internacka grupa Mantra zaprezentowała przedstawienie pt. "Kociewskie dziołchy". Inspiracją do powstaniu spektaklu była baśń Andrzeja Grzyba pt. "Kociewie".
W kilku krótkich plastycznych scenach ukazaliśmy pracowitość kociewskich kobiet, które chwilę po pojawieniu się na świecie biorą się za ciężką pracę.
Nasz wysiłek związany z przygotowaniem inscenizacji znalazł uznanie w ocenie jury, które przyznało nam II miejsce.
Jubileusz V edycji był okazją do zaproszenia gwiazdy. 15.11.12 w wieczornej gali wystąpił Krzysztof Daukszewicz. My również wzięliśmy udział w wieczornym programie prezentując tczewskiej publiczności nasz spektakl.
Spotkanie ze sztuką…...

8 listopada pod opieką pana Jana Kaznochy wychowanki naszego internatu udały się na wernisaż wystawy rysunku Katarzyny Szczodrowskiej „Plamy i Kreski” w siedzibie Fabryki Sztuk. Pani Katarzyna jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Artystka, na co dzień zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, malarstwem ściennym i witrażem. Pracuje w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie.
Wystawa uświetniona obecnością artystki i koncertem muzycznym, zrobiła na nas duże wrażenie. Najlepiej podsumował ją pan Jerzy Nowosielski, który powiedział, że „rysunek jest rodzajem pisma, taką praktyką artystyczną, kiedy o jakimś zjawisku nie można po prostu „opowiedzieć” czy też go „namalować”. Można to „opisać” tylko hieroglifem, który nie jest ani malarstwem, ani alfabetem. To znaki stanowiące zagadki, swoiste rebusy”.
XII rozgrywki Burs i Internatów województwa pomorskiego......

25 października 2012 w Internacie Zespołu Szkół Technicznych w Malborku odbyły się po raz dwunasty rozgrywki sportowe burs i internatów województwa pomorskiego. Na takiej imprezie oczywiście nie mogło nas zabraknąć. Pod opieką pana Zbyszka Biegajło do sportowych zmagań stanęli: Dominik Senske, Dominik Bieliński, Kamil Torłop i Konrad Głęboki. Chłopcy rywalizowali w szachach, warcabach, dart i tenisie stołowym. Do finałów dotarli Dominik Senske walcząc w szachach i Dominik Bieliński starający się pokonać rywali w Dart. Obaj nasi wychowankowie zajęli II miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!
Zjazd akordeonistów....

W dniach 11-13 października w naszym internacie gościliśmy znakomitych akordeonistów z Europy, którzy przyjechali do naszego miasta na Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy zorganizowany przez Fundację dla Tczewa. W całym internacie słychać było tylko muzykę, specjalnie również dla nas odbył się koncert najlepszych a jednocześnie najmłodszych uczestników zjazdu. Trwający ponad godzinę koncert na długo pozostanie w naszej pamięci, gdyż większość z nas pierwszy raz słyszała na żywo piękną muzykę jaką potrafią wydobyć z tego nie łatwego instrumentu rówieśnicy naszych wychowanków. Nie można było nie podziwiać zaangażowania z jakim grają, zwłaszcza jeśli widzi się 12 letnią dziewczynkę, która z łatwością i lekkością wydobywa dźwięki tworząc fantastyczną
123456789101112131415161718
19202122232425 26 272829303132333435
3637383940414243444546474849505152
5354
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.