Kolejny projekt Erasmus+...

Od 31 grudnia 2020 r. realizujemy w Zespole Szkół Ekonomicznych nowy projekt pt. Praktyka zagraniczna jako metoda rozwoju kompetencji kluczowych. Jest on współfinansowany ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+. W ramach tego działania wsparcie otrzyma 59 uczniów/uczennic, kształcących się w zawodach: technik organizacji reklamy, technik handlowiec, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik ekonomista.

Rekrutacja uczestników pierwszych dwóch mobilności zagranicznych odbędzie się w styczniu i lutym. Szczegółowe warunki uczestnictwa w projekcie i rekrutacji określa Regulamin rekrutacji do udziału w projekcie.


Regulamin rekrutacji do udziału w projekcie 2019/2021
Praktyki Lizbona 2018 podsumowanie...

W roku 2018 uczennice i uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie po raz kolejny mieli okazję zdobyć praktyczne doświadczenie zawodowe za granicą, w ramach projektu Erasmus+ Praktyka za granicą – szansą na sukces zawodowy uczniów. Tym razem była to stolica Portugalii – Lizbona.

W projekcie wzięło udział 38 uczestników, osób kształcących się w zawodach technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik organizacji reklamy oraz technik handlowiec. Wszyscy odbyli praktyki w zakładach pracy odpowiadających ich specjalnościom.

Głównym celem projektu było umożliwienie uczniom zdobycia praktycznych umiejętności zawodowych oraz rozwój ich kompetencji językowych, dzięki pracy za granicą. Ponadto, uczestnictwo w projektach tego rodzaju ma za zadanie kształtować aktywną postawę wobec życia, ukazać konieczność uczenia się i zdobywania doświadczeń przez całe życie.


Przed wyjazdem do Lizbony w Zespole Szkół Ekonomicznych odbywały się zajęcia przygotowawcze, podczas których uczniowie i uczennice uczestniczyli w kursie języka angielskiego, warsztatach psychologiczno-pedagogicznych oraz poznawali historię i kulturę Portugalii.
Wyjazd na praktyki był również okazją do poznania nie tylko Lizbony, ale także innych atrakcyjnych turystycznie miejsc w Portugalii. W wolnym czasie uczniowie zwiedzili m.in. Fatimę, Obidos i Sintrę oraz mieli okazję zobaczyć najdalej na zachód wysunięty punkt lądu stałego Europy – Cabo da Roca.
Dla młodzieży zagraniczny staż był nie tylko okazją do rozwoju zawodowego
i przełamania bariery językowej, ale również do poznania warunków pracy w innym państwie i zdobycia nowych kompetencji. Zgromadzone doświadczenia młodzi ludzie z pewnością będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Formalnym potwierdzeniem zdobytych umiejętności zawodowych jest certyfikat Europass Mobilność, który otrzymują wszyscy uczestnicy projektu. Jest to dokument uznawany przez pracodawców na terenie Unii Europejskiej, w którym szczegółowo opisane zostały umiejętności nabyte podczas zagranicznej praktyki zawodowej.

Prezentacje ...

Uczestnicy projektu Erasmus+ „Praktyka za granicą - szansa na sukces zawodowy uczniów” przygotowali prezentacje PowerPoint zawierające informacje o przebiegu praktyki i pobycie w Lizbonie. Poniżej przedstawiamy część tych prezentacji, aby wszyscy zainteresowani mogli je obejrzeć.

AS Hotel
Neya Hotel
PingoDoce
PingoDoce2
Cafe imperio
SANA MALHOA
Made2Web
Praktyki Lizbona 2018...

W dniu 31 marca 2018 nasi uczniowie i uczennice z klas 3H, 3G i 3h/G_G wyjechali na praktyki do Lizbony. Przez cztery tygodnie będą pracować i zdobywać nowe umiejętności w hotelach i restauracjach stolicy Portugalii. Pierwsze dni i wyzwania już za nami i… wszyscy dali radę ! Wszyscy uczestnicy podkreślają, że w miejscach praktyk panuje wspaniała atmosfera i można nauczyć się wielu rzeczy. Lizbona jest miastem bardzo atrakcyjnym turystycznie i dlatego praktyka w tutejszych hotelach i placówkach gastronomicznych jest okazją do zdobycia interesującego doświadczenia zawodowego.
W wolnym czasie zwiedzamy Lizbonę i okolice. Do tej pory zobaczyliśmy centrum z Praca da Comercio – czyli główny plac miasta, położony nad Tagiem, zamek św. Jerzego, katedrę Se i Alfamę – starą dzielnicę z jej wąskimi uliczkami położonymi na wzgórzu. Nie zabrakło też atrakcji dla fanów piłki nożnej i nie tylko – wycieczka z przewodnikiem po stadionie i muzeum Benfica była bardzo interesująca. W planach jest wycieczka do Fatimy, Obidos, Nazare i innych znanych miejsc. Obserwujcie nasze relacje na Facebook’u naszej szkoły!


 1 23
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.