Irlandzkie praktyki naszych uczniów...W tym tygodniu pp. Jolanta Furmanik i Agnieszka Czystaw, opiekunki towarzyszące grupie naszej uczniów podczas pobytu w Galway, odbyły wizyty monitorujące w firmach, gdzie obywają praktyki nasi uczniowie. Podczas spotkań z pracodawcami towarzyszyli im przedstawiciele firmy pośredniczącej, Your International Training.

Nasi uczestnicy kształcący się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik organizacji reklamy pracują w firmach odpowiadających ich specjalnościom. Gastronomowie doskonalą umiejętności zawodowe w restauracjach hotelowych w Galway, poznając tajniki irlandzkiej kuchni. Uczestniczki z technikum organizacji reklamy pracują w firmach, gdzie, m.in. mają okazję uczestniczyć w procesie wydawania czasopism, zapoznać się z działaniem urządzeń drukujących lub aktywnie brać udział w działaniach marketingowych i promocyjnych przedsiębiorstwa. Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, że wszyscy pracodawcy są bardzo zadowoleni z naszych uczniów i podkreślają ich pracowitość oraz wysokie umiejętności zawodowe.

Według opinii naszych uczniów, praktyki w Irlandii, oprócz umożliwienia pracy w międzynarodowym zespole i doskonalenia umiejętności zawodowych, pomogły im pokonać barierę mówienia w języku angielskim i zwiększyć pewność siebie.

Poniżej przedstawiamy naszych uczniów w ‘akcji’ Pozdrowienia z Galway!...W sobotę, 17 sierpnia 2019 roku, druga grupa uczestniczek i uczestników projektu PO WER Irlandzka praktyka uczniów Ekonomika wyleciała do Galway. Od 19 sierpnia, przez 3 tygodnie, w tym irlandzkim mieście praktyki odbywa grupa 20 uczennic i uczniów z klas 4g, 4h/g i 4r.
Jak zwykle, wyjazd do Irlandii był poprzedzony uczestnictwem w 35-godzinnym kursie przygotowawczym, którego celem było m.in. doskonalenie umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim, poszerzenie słownictwa zawodowego, poznanie historii i kultury Irlandii oraz przygotowanie uczestników do radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

Do tej pory nasi uczniowie, poza odbywaniem praktyki w firmach, mieli okazję zwiedzić najbardziej interesujące miejsca w Galway oraz uczestniczyć w sobotniej wycieczce do parku narodowego Connemara. Przed nimi wycieczka do klifów Moheru.

Zachęcamy do śledzenia szkolnego fanpejdża na Facebook’u, gdzie umieszczane są informacje na temat pobytu naszych uczniów w Galway.

Wszystko, co dobre, szybko się kończy!...Uczennice i uczniowie z klas 3ea, 3eb i 3H, uczestnicy projektu „Irlandzka praktyka uczniów Ekonomika” kończą swój pobyt w Galway w Irlandii. Wszyscy doskonalili umiejętności zawodowe i językowe pracując w irlandzkich firmach i hotelach. Weekendy były okazją do głębszego poznania historii i kultury irlandzkiej, dzięki wycieczkom do interesujących miejsc, np. klify Moheru, parku narodowego Connemara oraz świętej góry Irlandii, Croagh Patrick.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty odbycia praktyk za granicą. Dla naszych uczniów pobyt w Galway był na pewno niezapomnianym przeżyciem!')
 1 234
©ZSE 2005-2008. All Rights Reserved. Wykonanie: TCZ.PL Sp. z o.o.